Bodrum ve Çevresinde Tekne Turları ve Mavi Yolculuk

Ege’nin incisi Muğla’nın Bodrum ilçesi, artık dünyaca tanınan ve her yıl yerli ve yabacı turist akınına uğrayan bir yerdir. Tarih, doğa ve eğlenceyi bir arada yaşayabileceğiniz bu cennet köşesi ilçemiz, mavi tur tatilcilerinin ve tekne kiralama meraklıları, günübirlik tekne turlarının favorileri bölgeleri arasındadır.

Gulet, motoryat, yelkenli veya katamaran tipi tekneler kiralayarak Bodrum’u şu rotaları izleyerek keşfedebilirsiniz;

Bodrum – Hisarönü – Bodrum

Bodrum – Gökova – Bodrum

Bodrum – Göcek – Bodrum

Bodrum – Güney 12 Adalar - Bodrum

Bodrum – Kuzey 12 Adalar – Bodrum

Bodrum’un muhteşem koylarını da elbette mavi tur rotanıza mutlaka eklemelisiniz.

Bodrum’da kiralık yat, kabin veya günübirlik tekne turu arıyorsanız, fiyatlarını merak ediyorsanız elbette hemen www.tekneveyat.com üzerinden Bodrum araması yaparak, Bodrum, Gümbet, Turgutreis ve Güvercinlik gibi noktalardan kiralık tekne ve yat ya da gulet, veya isterseniz kiralık özel motoryatlar bulabilir, fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Üstelik online rezervasyon imkanıyla kredi kartıyla tekne kiralama veya tura katılma şansınız mümkün.

 Bodrum Koyları

 Iassos

Şimdiki adı Kıyıkışlacık olan Iassos, Bodrum Yarımadası'nın kuzeyinde, Güllük Körfezi'nin en uç noktasında bulunuyor.

Günbatımı Plajı

Günbatımı Plajı, Turgutreis'de bulunuyor. Bodrum'un en güzel plajlarından biri olan Günbatımı Plajı, bölgenin en iyi günbatımı manzarasını sunduğu için bu isim verilmiş.

Mazı

Bodrum'a 50 kilometre mesafede bulunan Gökova Körfezi'nin hemen yanı başında yer alıyor. Yemyeşil bir doğa, asırlık ağaçlar, masmavi bir deniz ve kendinizi özgürce bırakabileceğiniz berrak bir su vaat ediyor size Mazı.

Bağla Koyu

Bağla Koyu, Bodrum'un en huzurlu köşelerinden biri. Bodrum Merkez'e 14 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Camel Beach

Camel Beach, develerinin yanı sıra kumsalı, kumlarının arasında beliren ve dünya üzerinde eşine az rastlanan zambakları ile keşfedilmeyi bekleyen bir tabiat harikası.

Aspat Koyu

Bodrum'un Karaincir mevkiinde bulunan Aspat Koyu, Venedik Kalesi'ne de ev sahipliği yapıyor.

Fener Plajı

Fener Plajı, Bodrum'a 20 km uzaklıkta bulunuyor. Bodrum'un en geniş ve en doğal kumsallarından birisidir.

Adaboğazı

Adaboğazı'na yalnızca teknelerle ulaşılabiliyor. Suyun kristal parlaklığı sebebiyle ismi Akvaryum olarak da biliyor.

Karaada

Yemyeşil çam ağaçlarıyla çevrili Bodrum Karaada, yeşil ve mavinin ahenkle buluştuğu o yer. Karaada'da bir de mağara bulunuyor. Bu çıkan sıcak su ve çamurun cilde iyi geldiği söyleniyor.

 

Siz de Bodrum ve çevresinde keyifli bir gün veya hafta geçirmek isterseniz, mutlaka tekne veya yat kiralamanızı, mavi tur rotası oluşturmanızı tavsiye ederiz.