Çeşme Yat Kiralama

Yazın gelmesiyle birlikte sahil kesimlerde hareketlilik çoktan başladı bile. Bununla birlikte sahil kesimlerinde bulunan iller ve ilçelerimizde bulunan birçok firma çeşitli etkinlik ve festivaller düzenliyor. Ege kıyısından başlayan yaz tatili Akdeniz’e kadar uzanıyor. Sevdiklerinizle beraber farklı tatil aktiviteleri yapmak için alternatifler arıyorsunuz. Muhteşem yat ve tekne kiralama fikrine ne dersiniz? Bu sayede, gezerken dinlenmek ve denizin mavi sularında huzur bulmak için tekne turlarına katılabilir, manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Çeşme ile Alaçatı İzmir ve Ege kıyısının en çok tercih edilen yerlerinden biri olarak ön plana çıkıyor. Kıyı şeridinde de bulunması sebebiyle yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olan Çeşme ve Alaçatı, Türkiye’de sezonu erken açan yerleşim yerlerinden. Masmavi denizinin yanı sıra beyaz kumsalıyla dikkat çekiyor. Sadece insanlar yüzmek veya güneşlenmek için gelmiyor. Ayrıca yat ile denize açılmak isteyenler için oldukça uygun bir yer. Çeşme ve Alaçatı da yat kiralama imkanı bulunuyor. Yat mevsimi ise genelde Nisan ayında açılıyor ve Kasım ayına kadar sürüyor. 8 ay boyunca kiralama imkanı bulunuyor.

Yaz mevsiminin başlamasıyla birlikte insanlar farklı aktivite ve etkinlik yapmak istiyor. Yat gezintisi de bunlardan biri sayılabilir. İster tek başınıza katılabilir isterseniz arkadaş grubuyla yat kiralayabilirsiniz.

İzmir’in Çeşme ilçesinde yazları oldukça hareketli geçiyor. Deniz seviyesinden 5 metre yükseklik de bulunan Çeşme, İzmir’in uç noktasında bulunuyor. Kıyı şeridi ilçenin tam karşısında Yunanistan’a ait bir de ada ( Sakız Adası ) bulunuyor. Koyu, limanı ve plajıyla her sene insanların gözdesi oluyor.

Çeşme ile beraber bu ilçeye bağlı olan Alaçatı mahallesi, havaların ısınmasıyla hareketli geçiyor. Mahalle küçük bir alana sahip olmasına rağmen, yerli ve yabancı insanların tercihlerin başında geliyor. Tercih edilmesi ise, yılın hemen hemen her gün rüzgar alması ve rüzgar sörfüne uygun olması. Burada pek çok sörf okulu yer alıyor. Bunun yanı sıra tarihi taş evlerin mahallede bulunması ile kıyı şeridiyle insanlar tarafından gelinen bir yer oluyor.

Çeşme ve Alaçatı’nın bu kadar çok insanları ağırlamasının bir başka sebebi de başta bahsettiğimiz üzere yat kiralama imkanının çok ve kolay olmasından kaynaklanıyor. Yatın yanı sıra yelkenliler de dahil tekne kiralaması da yapabiliyorsunuz. Günü birlik Yunan adalarına dönem dönem uygulanan kapı vizesiyle de gidebiliyorsunuz.

Kaçırılmayacak anlar ve sürprizler için Çeşme saatlik yat kiralama hizmetimizden yararlanın. Özel veya kurumsal organizasyonlarınız için mükemmel seçeneklerimizle birlikte ister düğün ve nişan gibi minimum 4 saatlik kiralamalar yapabilir veya doğum günü partisi, mezuniyet partisi ve bekarlığa veda partisi gibi minimum 1 saatlik kiralamalar yaparak organizasyonlarınızın keyfini çıkartabilirsiniz. 

Çeşme'de günlük yat kiralamalar genellikle 10:00-17:00 arasında süren turlar olmaktadır. Günlük tekne turlarından pek bir farkı yoktur ama yatlar genelde daha konforlu olmaktadırlar. Kapasite yatın büyüklüğüne ve özelliklerine göre değişebilmektedir.

Bir yat tatili, yaz kaçamağınızın tadını çıkarmanın harika bir yoludur. Çeşme'de birkaç gün, bir hafta veya birkaç hafta konaklamalı yat kiralama tercih edebilirsiniz. Dilerseniz tatiliniz için uygunsa haftalık yat kiralayarak mavi turun keyfini çıkartabilirsiniz. 

Kiraladığınız yatta konaklamayı planlıyorsanız, tatiliniz boyunca yeme-içme gibi temel ihtiyaçlarınızı kimin karşılayacağı (misafir veya kaptan) alacağınız hizmete göre değişiklik gösterecektir.

Tekne turları ve yat kiralama da nerelere gidiliyor, ücretlendirme nasıl yapılıyor, saat kaçta gidilebilir gibi sorular kafanızda olabilir. Şimdi bu soruları sizler için cevaplamak isteriz.

Yat kiralama ya da günübirlik tekne turlarına katılmak için öncelikle internet üzerinden farklı firmaların düzenlemiş olduğu etkinliklere bakabilirsiniz. Elbette TekneveYat size bu konuda en kolay ve hızlı desteği verecektir.

Yemekli veya yemeksiz, alkollü - alkolsüz gibi isteğe göre birçok hizmet sağlanıyor. Yat kiralama da şirket toplantısı, ailelere için özel tur, özel turlar, yılbaşı kutlaması, okul turları, eğlence turları, koy ziyaretleri, evlenme teklifi, düğün, adalar gezintisi gibi birçok etkinlik veya aktivite için kiralama yapmak mümkün. Tekneye ve yatın özelliklerine göre değişmekle birlikte, ortalama fiyatların 4 bin liradan başladığı ve 10 bin üstüne kadar çıktığı söylemek gerekir. Özel isteklere göre fiyatlarında artacağını bilmenizde yarar var. Size en uygun fiyatı öğrenmek için ise, firmalara ulaşarak bilgi almak gerekir. Yat kiralama da en çok adalar, koy ve saklı cennet gibi bilinmemiş yerlere gidiliyor. Her gün yat kiralama ve yat turlarına katılma imkanı sunan şirketler, sabah saatlerinde ya da akşam saatleri farketmeksizin isteğe göre hizmet veriyor. Akşam parti veya mehtap turu için kiralama yapmak için de imkanın bulunduğunu söylemek isteriz. Bu deneyimi yaşamak için Çeşme ve Alaçatı yat kiralayabilirsiniz. 

Sorunuz mu var?