Yat Kiralama

Türkiye’nin dillere destan kıyılarında, istediğiniz yerde demir atarak kalabalıktan uzak, izole bir tatil yapmanın düşüncesi bile yeterince huzurlu değil mi? Sizler de yat kiralama hizmeti alarak Ege’nin ve Akdeniz’in berrak mavi sularında, en gizli koyları keşfedebilir; unutulmaz bir yat tatili deneyimi yaşayabilirsiniz. 

Yat kiralama ya da bir diğer adıyla motoryat kiralama: Ahşap olmayan fiber tekneleri, fiber yelkenlileri ve lüks motoryatları özel kullanım amacı ile belirli bir süre için şahsi olarak kiralama anlamına gelir.

Bir yatı kiralamak için uzun süreli seyahate çıkmak gibi bir zorunluluk yoktur. Son yıllarda giderek popüler bir hal alan yat turizmi için arz talep neticesinde ortaya çıkan konaklamalı yat kiralama, haftalık yat kiralama, saatlik yat kiralama ve günlük yat kiralama gibi seçenekler de bulunmaktadır. 

Bu hizmet genellikle yatta düğün, yatta evlilik teklifi, boğaz turu, yatta kahvaltı, yatta yemek organizasyonu, yatta doğum günü, mezuniyet balosu, yatta iftar yemeği, bekarlığa veda, doğum günü partisi, yatta kına gecesi eğlencesi gibi bazı özel geceler dahilinde yapılan organizasyonlar için kullanılmaktadır. 

Kısacası, ihtiyacınız olan tüm bireysel ve kurumsal etkinlikler için saatlik ya da günlük yat kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

Minimum sürede maksimum yeri, konforlu bir şekilde gezip görmek için konaklamalı yat kiralama hizmeti almak, mükemmel bir seçenektir. Bu hizmet; birkaç gün, bir hafta ya da birkaç hafta olacak şekilde tercih edilebilir. Tatil planınızın uygunluğuna bağlı olarak haftalık yat kiralama da (mavi tur) çıkabilirsiniz. 

Kiraladığınız yatta konaklamayı planlıyorsanız, tatiliniz boyunca yiyecek ve içecek gibi zaruri ihtiyaçların kimin tarafından karşılanacağı (misafirler veya kaptan), aldığınız hizmete bağlı olarak değişecektir.

Tatiliniz için bir motoryat kiralama hizmeti almadan önce belirlemeniz gereken bazı püf noktaları bulunuyor. Öncelikle tatil planınız için kaç gün ayırdınız? Kaç kişi olacaksınız? Rotanızı belirlediniz mi? Yemek servisi ve temizlik hizmeti almak istiyor musunuz? Bir yat kiralarken tüm bu sorulara önceden cevap vermiş olmanız sizin avantajınıza olacaktır. Bununla birlikte tatil için zaman sıkıntınız yoksa, uzun süreli kiralama her zaman çok daha hesaplı bir yöntemdir. Ayrıca rezervasyonunuzu bahar mevsimi gelmeden yaptırmanız hem daha uygun rakamlarda ödeme yapmanıza hem de önceden rezerve edilmemiş lüks yatları kiralamanıza yardımcı olacaktır.  

Yaz tatilini özel bir yat kiralayarak denizin üzerinde geçirmek isteyenlerin tercih edebileceği 3 farklı tekne tipi aşağıdaki gibidir:

Fiber Tekneler

Oldukça hafif bir malzemeden yapılır ve seri üretilen teknelerden olduğu için hem uygun fiyatlı hem de kalitelidir. Dalgalara karşı da oldukça dayanıklı ve neredeyse tüm olumsuz hava şartlarında can güvenliğini en üst seviyede sağlamaktadır.

Sailing (Fiber Yelkenli)

Yat kiralayarak tatil yapmak isteyen deniz tutkunu ve özgür ruhlu kişilerin, tekne tercihinin çoğu zaman fiber yelkenliler olduğunu biliyor muydunuz? Bir fiber yelkenli kiralamanın avantajı, geziniz sırasında birden fazla hedefi ziyaret edebilmenizdir. Mesela, Muğla’ya yelken açarsanız, birkaç gün gibi kısa bir sürede sayısız ada, koy ve limanı ziyaret edebilirsiniz. Bu arada yelkenli kiralamak sanıldığının aksine yüksek maliyetli bir seçenek değildir.

Lüks Motoryatlar

Geniş iç hacimleri ve lüks tasarımlı kamaraları ile müşterilere her türlü konforu sağlar. Motorlu yatlar, sahip olduğu yüksek hızlı motorlar sayesinde diğer teknelere kıyasla çok daha hızlı hareket edebilir. Sailing gibi rüzgara bağlı bir hız sistemi bulunmadığından istenilen şekilde hızlarını sabit tutarak seyir halinde olabilir.

Yat kiralama fiyatları hakkında kesin bir ücret skalasından bahsedemeyiz. Kiralanan yat için ödenecek olan miktar, bazı faktörler değerlendirilerek belirlenir. Örneğin, lüks motor yatlar çoğu zaman diğer tekne türlerine göre biraz daha fazla maliyetlidir. Bununla birlikte kiralanan yatın boyutu, kamara sayısı, alınan ek hizmetler (temizlik, yiyecek - içecek servisi gibi) gün ve rota sayısı, kiralanan sezon gibi etmenler de yat kiralama ücretleri için önemli özelliklerdir. Bu arada, yat turizminin popüler olduğu bölgelerde sezona bağlı (haziran-temmuz-ağustos) olarak fiyat değişimleri olabilir. 

Yat kiralama fiyatlarına dahil olan hizmetler tekne ve kaptana bağlı olarak belirlenmektedir. Ancak genellikle yakıt ve yat hizmetleri genel fiyatın içerisinde olacak şekilde kiraya verilir. 

Şehrin stresinden bir nebze de olsa uzaklaşmak ve serotonin seviyelerini artırmak için iyot kokusu ile baş başa kalmak isteyen kişiler için yat tatili mükemmel bir seçenektir!

Özellikle İstanbul, Bodrum, Fethiye, Göcek ve Marmaris bölgeleri yoğun olarak yat kiralama hizmeti alan tatilcilerle doludur. Ayrıca son yıllarda motoryat kiralama Antalya’da da popüler bir hale gelmiştir. 

Bodrum Yat Kiralama 

Bodrum, Türkiye’nin en meşhur tatil bölgesi olmanın yanı sıra; koylarının çeşitliliği, bakir körfezleri ve canlı limanları ile de yat kiralamada Türkiye’nin 1 numarası olabilir. Kartpostalları andıran çam ormanları ve bembeyaz mimari yapılarıyla yerli ve yabancı turistlerin gözdesi olan bu ilçede yat kiralayarak keşfedebileceğiniz bazı popüler noktalar ise şöyledir: Karaada, Çorak Adası, Çökertme, Mazı, Pabuç Burnu, Yalıçiftlik, Kleopatra Adası, Göltürkbükü, Cennet, Akyaka, Gökova Körfezi ve daha nicesi…

İstanbul Yat Kiralama 

Boğazda yat kiralama yaparak organizasyonlara dahil olmadıysanız bile muhakkak bir kulak aşinalığınız vardır. Özellikle günübirlik yapılan kişisel ya da kurumsal etkinlikleri kutlamada, şehrin en çok tercih edilen bölgesi İstanbul Boğazı’dır. İstanbul konaklamalı yat kiralama hizmetlerinin popülerliği kadar, günübirlik boğaz organizasyonları da bir o kadar tercih edilmektedir. Yatta lazerli evlilik teklifi, bekarlığa veda, yıldönümü kutlamaları vb. pek çok özel organizasyon, İstanbul yat kiralama hizmetleri altında yapılmaktadır. Galata Kulesi, Kız Kulesi, Dolmabahçe Sarayı, Boğaz Köprüsü, Rumeli Hisarı gibi daha pek çok ihtişamlı yapısıyla yalılar ve saraylar büyüleyici boğaz gezisinde sizlere eşlik edecek…

Göcek Yat Kiralama

Türkiye’nin top sosyete buluşma destinasyonu olan Göcek yat kiralama hizmeti ile yat turizminin popüler noktalarından biridir. Birbirinden lüks yatlarla bölgedeki meşhur koylara ve plajlara erişebilirsiniz. Neredeyse nefes kesen ve birbirine yakın olan eşsiz koylarıyla yerli ve yabancı turistlerin ziyaret akınına uğrayan Göcek’te kiralık yatlar ile Yassıca Adası, Batık Hamam, Sarsala Koyu, Bedri Rahmi Koyu ve Domuz Adası doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz.

Marmaris Yat Kiralama

Marmaris yat kiralama, Marmaris ve çevresi için oldukça popüler bir yaz tatili etkinliğidir. Sedir Adası, Kleopatra Plajı, İncekum Plajı, Armela Koyu, Turunç Amos Koyu, Kumlubük Plajı, Çiftlik Koyu ve Kızkumu Plajı… Tamamen size özel konforlu bir yat eşliğinde Marmaris ve çevresinin sahip olduğu bu güzelliklere bir de deniz yolu ile ulaşmaya ne dersiniz? 

Fethiye Yat Kiralama

Dünyaca ünlü Ölüdeniz’e ev sahipliği yapan Fethiye yat kiralama hizmetleri ile yine tüm dünyaca bilinen favori destinasyonlardan biridir. Burada yat kiralamayı bu kadar popüler yapan bir diğer faktör ise Kelebekler Vadisi’dir. Özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında tüm vadiyi saran “Jarsey Tiger” türü kelebeklerle göz göze gelmeniz muhtemel! Fethiye’de motoryat kiralayarak sadece koyları ve plajları ziyaret etmek zorunda değilsiniz. Farklı bir aktivite olarak bölgede bulunan Yakaköy (Tlos), Xanthos, Letoon gibi antik kentlerdeki tarihi kalıntıları incelerken, ünü Avrupa’da bile yayılmış yamaç paraşütçülüğünü deneyimleyebilirsiniz.

Sorunuz mu var?