Foça Tekne Turu

Foça, İzmir’in Kuzey bölümünde yer alan sahil beldesidir. MÖ.11 yy’da Aiollar tarafından kurulan yerde yerleşim 9 yy’da başlamıştır. Bu dönemlere bağlı olarak çarpıcı tarihi ve antik yapılara ev sahipliği yapar. Helenistik dönemden kalma tiyatrolar, Athena Tapınağı, Liman Kutsal Alanı, Pers Anıt Mezarı, Taş Evler, Foça’da bulunmaktadır. Bu turistik ve tarihi alanlara yapacağımız geziler ve Foça’yı çevreleyen muhteşem adaları görme imkanı, bizlere unutamayacağımız bir tatil deneyimi sunar.

Bu muhteşem adalar arasında yer alan, Kosova Plajı, Güvercin Adası gibi deniz ile ormanların buluştuğu alanları gezmek için ise tekne turlarını tercih ederiz. Hadi şimdi gelin Foça’da tekne turu kapsamında neler yapıyoruz bunlara birlikte göz atalım;

Foça tekne turları ile adaları gezerken en mükemmel manzaralar ile karşılaşacağımız ve denize girme imkanı bulacağımız sezon ayları Haziran, Temmuz ve Ağustos’tur. 

Foça tekne turu başlama saatleri genellikle 11:00’dır. Bu uygun saat ile Foça tekne turumuz için kolaylıkla hazırlanabilir, telaş yapmadan sabah kahvaltımızı ettikten sonra yola çıkabiliriz. Öğlen saatlerinde başlayan tur eşliğinde ilk durak olan Kosova Plajına doğru yol alırız. İlk plajımız ve ardından ziyaret edeceğimiz ada ve koylarda güneşlenme, denize girme ve dinlenme molalarımızı gerçekleştirerek, güneşin ve doğanın keyfini çıkarıyoruz. Akşam saat 18:00 civarına kadar mavi ile yeşilin birleştiği tüm alanları görme imkanına sahibiz. Diğer yandan saat 13:00 gibi tekne turumuz kapsamında tadacağımız lezzetli yemekler ile günümüzü daha keyifli bir noktaya taşıyabiliriz. 

Foça tekne turu kalkış yerleri ve konumları ulaşımı gayet kolay olan Foça Büyük Liman'dan kalkış yapmaktadır. epimizin kolaylıkla bulabileceği ve Foça’nın merkezi yerleşke alanında bulunan tekne demirleme noktasıdır. Bu alandan saat 11:00 civarında tur teknesine binerek, mavi yolculuğumuza çıkabiliriz.

Foça tekne turu programları kapsamında Foça Büyük Liman kalkış ve ilk sırada uğradığımız Kosova Plajında güneşlenip denize girdikten sonra, teknemizde nefis bir öğlen yemeği yiyoruz. Teknede yemeğimizin ardından yeni duraklarımıza yol açıp, İngiliz Adası'nda küçük bir yüzme molası veriyoruz. Doğal manzaranın muhteşem yüzünü gösterdiği bu alanı ziyaret ardından, Hayırsız Ada ve Siren Kayalıklarını ziyaret etmek için rotamız bu alanlara çevrilir.

Siren kayalıkları bizi çarpıcı manzaraları ve denizle birleştikleri noktada yansıttıkları fantastik görüntü ile karşılar. Tüm doğal alanları ziyaretimiz ardından tekrar Foça Limanı'na dönüş için saat 17:00 civarında yola çıkılır. Geri dönüş yolunda müzik, dans, meyve ikramları ve serin içecekler bizi bekliyor.

Foça koylar ve plajlar hakkında daha fazla bilgi için; Foça Koyları ve Plajları

Foça tekne turu menüleri, bulunduğumuz yörenin en ünlü olan balık çeşitlerini içerir. Yaz havasında bizlere ağır gelmeyecek ve öğlen öğünümüzü en iyi şekilde karşılayacak olan balık, tavuk ızgara, salata, karpuz, içecek seçenekleri menü kapsamında yer almaktadır. 

Diğer yandan yolculuğunuz boyunca sevdiklerimizle sohbet ederken, tropikal meyveler, soğuk veya sıcak içecekler tüketebiliriz.

Foça tekne turu fiyatları yatın büyüklüğüne, kişi kapasitesine, istenen ikrama/menü tercihine ve tur sırasında gidilecek koylara ve adalara bağlı olarak fiyatlar değişkenlik göstermektedir.

Foça'da tekne turu fiyatlarını öğrenmek için iletişim formumuzu doldurabilir veya 0531 367 65 76 numaralı telefonumuzdan iletişime geçebilirsiniz.

Foça'da sadece günübirlik tekne turuna çıkmak için değil, dilerseniz birkaç saatlik bir organizasyon için de tekne kiralama seçeneğini düşünebilirsiniz. Teknede veya yatta evlilik teklifi organizasyonuzu en ince ayrıntısına kadar planlayıp, sizin için unutulmaz bir gün hazırlıyoruz. 

Bekarlığa veda konseptinin en popüleri son dönemde teknede yapılanlar oldu. bu akımın başlamasına öncülük eden platform olarak, bugüne kadar binlerce gelin ya da damat adayımızı müthiş bir eğlenceyle düğüne uğurladık. Siz de en yakın arkadaşlarınızla bir gün boyunca veya akşam istediğiniz saatlerde, denizin üstünde, süslemeler, havai fişek, pastalar, yemekler inanılmaz bir eğleceye hazırsanız Foça'da teknede bekarlığa veda kutlamasına bekliyoruz!

Tekne Turları
Devamını Gör
Sorunuz mu var?