Bozburun Tekne Turu

Tekne turlarıyla da ünlü Bozburun, Ege’nin gizli hazinelerinden biri olan ve Marmaris sınırları içerisinde yer alan şirin mimariye sahip bir tatil beldesidir.Ağaçların himayesinde mavi deniz ile birleşen bu alanın çevresinde birden fazla değerli koy yer almaktadır. Sadece 2.000 kişinin yaşadığı ve ülkemizin en eski yerleşim alanlarından biri olan Bozburun’da yapılacak en güzel aktivite ise şüphesiz o cennet koylarını ziyaret etmektir. Hadi şimdi gelin, bu koyları ziyaret edebileceğiniz Bozburun tekne turu hakkında bilgilere bakalım!

Bozburun tekne turu sezonu Mayıs sonu itibariyle başlar. Bu ayda doğal manzaranın en güzel halini alması, yöresel balık türlerinin menülere eklenmesi, yakında yer alan tüm koyların denize girmeye uygun hava şartlarına kavuşması ile sezon hareketlenmektedir. Genel olarak tekne tatili sezonu Ekim sayı sonuna kadar devam eder.

Bozburun tekne turu saatleri, Bozburun’dan kalkış için tekneler genelde sabah 10:30 civarı olarak belirlemektedir. Turdan dönüş için demir alma saati ise akşam üstü 17:00 civarında gerçekleşmektedir. Bu saat aralığında birden fazla koyda mola verilirken, denize girme ve güneşlenme fırsatı edinirsiniz. Diğer yandan teknede balık çeşitlerini de tadabileceğiniz bir öğlen yemeği sizleri bekler. Dönüş yolunda ise belirlenen saat kapsamında gün batımının en iyi şekilde gözlemlendiği anda yolculuk yapma fırsatı bulursunuz. Bu yolculuk içinde muhteşem bir manzarayı ve mavi denize yansıyan gün batımını gözlemliyoruz. Günlük tekne turları dışında denizde gecelemeyi, guletle kıyıları dolaşmayı sevenler icin ayrıca Bozburun Mavi Tur seçeneklerini de tavsiye ederiz. Sitemizden bu bölgedeki mavi turlara göz atabilirsiniz.

Bozburun tekne turu kalkış yerleri, tura başlangıç ve tekrar iniş için Bozburun iskelesi belirlenmiştir. Tekne turlarında genelde rotada en son ziyaret edilen alan olan Söğüt’ten ise 17:00 itibari ile dönüş yoluna geçilir. Tur boyunca öğlen yemeği, gezilen alanların tur rehberi eşliğinde tanıtımı, animatörler eşliğinde oyun ve dans aktivitelerinin tümü tekne içerinde sizlere sunulmaktadır. Tüm günü keyifli bir şekilde geçireceğimiz bu tur kapsamında birden fazla koy alanında güneşlenme ve denize girme faaliyetleri için 45 dakikalık molalar verilir.

Bozburun tekne turu programları, küçük farklılıklar gösterse de, genelde, Bozburun iskeleden kalkış, ilk durak olan Kızkumu Koyu’nun ziyareti, teknede öğlen yemeği ve sıradaki koyları gezmek için yola çıkma aşamalarını kapsamaktadır. Turlarda İlk durağımız olan Kızkumu’na varış ile birlikte güneşlenmek ve denize girmek için 45 dakikalık bir mola veriyoruz. Mükemmel denize sahip bu şirin koy, denizin yarı anına kadar kırmız kumlar ile kaplıdır. Mola ardından tekneye döndüğünüzde ise genelde yöresel balıkların yer aldığı menüden tercih yaparak, öğlen yemeğiniz yiyebilirsiniz. Siz yemeğiniz yerken diğer duraklarımıza doğru yola çıkıyoruz. Hisarönü, Bozukkale, Selimiye ve Söğüt’ü sırasıyla ziyaret ederek, bu alanlarda 30 ‘a dakikalık molalar ile denize girme, çevreyi gezme ve güneşlenme aktivitelerini gerçekleştiriyoruz. En büyük keyfi alacağınız gün batımı seyrinde dönüş yolu için saat 17:00 civarından Söğütten yola koyuluyoruz.

Dönüş yolu boyunca meyve ikramlarının tadına bakarken, rehber eşliğinde anlatılan tarihi hikayeleri dinleyebilir, ardından dans ve müzik ile eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Bozburun Limanına ise 18:30 sularında varış gerçekleştiririz.

Bozburun tekne turu menüleri, yöresel balık çeşitlerini, ızgara köfteyi, makarna, karpuz ve kavun gibi yaz için uygun meyve çeşitlerini içerir. Dileyenler ızgara tavuk tercih ederek daha hafif bir öğlen yemeği de yiyebilirler. Bu menü eşliğinde yenilen öğlen yemekleri, tur için ödenen ücretlere dahil olduğundan ek bir masraf karşılanmamaktadır. Diğer yandan tur süresinde acıktığınız ve bir şeyler atıştırmak istediğiniz anlarda, yaz meyveleri ikramlarından yararlanabilirsiniz. Sevdiklerinizle yağacağınız sohbetlerde ise içecek ikramları ile serinleyebilirsiniz.

Bozburun tekne turu ücretleri, ortalama bir ücret ile Bozburun çevresinde yer alan koyları ziyaret ederek denize girebilir, teknede öğlen yemeği yiyebilir, animatörler eşliğinde keyifli dans ve oyun aktivitelerine katılabilir, bölgenin tarihi değerini rehber eşliğinde öğrenebilirsiniz.

Bozburun tekne turu rezervasyon işlemlerinizi Bozburun tekne turu rezervasyon işlemlerinizi internette tekneveyat.com üzerinden Bozburun tekne ilanları araması yaparak online yapabilirsiniz veya sitedeki telefonumuzdan arayarak ya da Whatsapp yoluyla bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bozburun'da dilerseniz saatlik veya günübirlik özel tekne kiralama seçeneğini de değerlendirebilirsiniz. Sadece size ve ailenize, arkadaş grubunuza özel bir tekne turu yapabilirsiniz. Programı ve içeriğini siz belirleyebilirsiniz. Ayrıca, teknede, yatta evlilik teklifi bekarlığa veda gibi özel organizasyonlarınızı da bizimle kusuruz şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Süslemeler, mumlar, yemekler… Bozburun'da yüzlerce özel tekne, yat organizasyonu yapan Tekneveyat, sizin içinde unutulmaz bir an hazırlayabilir. Bunun için bizlere ulaşmanız yeterli.

Sorunuz mu var?