Tekne Turları

Günlük tekne turları, önceden belirlenmiş bir rotaya ve zaman dilimine bağlı olarak hareket eden kısa gezilerdir. Bu turlar ile bulunduğunuz yerdeki ünlü koyları, körfezleri, plajları, kanyonları, antik kentleri ve adaları keşfetmek mümkündür. Bununla birlikte günübirlik tekne turları kendi arasında iki farklı kategoriye ayrılmaktadır:

Büyük Günlük Tur Tekneleri: Ahşap veya metal yapılı çok büyük teknelerdir. Ortalama 100 kişiyi misafir eder ve kalabalık bir geziyi kapsar. Müzikli eğlenceli, köpük partili, animasyon şovları ve çeşitli oyunları içerir. Ücretler, genelde kişi başı olacak şekilde kapıda tahsis edilir. Büyük tur teknelerinde öğle yemeği, “genellikle’’ fiyata dahildir.

Küçük Günlük Tur Tekneleri: Ortalama birkaç ailenin ya da küçük bir arkadaş grubunun günübirlik kiraladığı teknelerdir. Hem samimi bir eğlence hem de tekneyle yüzme turu amacı taşır. Gezi, gün boyu berrak mavi sulara sahip koylarda denize girerek ve balık tutarak tamamlanır. Bu tekneler genelde, ahşap - fiber motoryat şeklinde olabilir. Yemek servisi, anlaşmaya bağlı olur; ister müşteri alışveriş yapar getirir, tekneci pişirir, ister hazır menüyü tekneci verir, tekne kiralama bedeline dahil eder.

Günübirlik tekne turları, genellikle sabah saat 10.00 ile akşam üzerine 19.00 arasında hizmet vermektedir. (Elbette bu saatler +/- 1 saat olacak şekilde değişiklik gösterebilir.) Deniz ve doğaya doyma garantilidir ve güzergahı boyunca karşısına çıkan tüm koylara demir atarak tur seyrini tamamlamaktadır. Bu geziler, cam gibi parlayan tertemiz sularda yüzerek eğlenceli bir gün geçirmeyi planlayan tatilciler için muhteşem bir fırsattır.

Günlük turlarda kullanılan tüm tekneklerde, misafirler için yeterli sayıda minderli güneşlenme alanları, açık duşlar, WC ve güvenlik kameraları mevcuttur.

Yiyecek ve içecek servisleri, teknenin büyüklüğüne göre bilet fiyatına dahil olur. Küçük tekneleri kiralayan az sayılı gruplar için bazı birkaç rota değişikliği (kaptan uygun bulursa) yapılabilir. 

Teknelerin limandan kalkış ve limana varış saatleri önceden belirlidir. Aksi bir durum yaşanmadıkça kaptanlar ve güverte ekibi bu plana sadık kalacaktır. Tekneler için belirlenen güvenlik önlemleri vardır ve tüm misafirler, mürettebatın verdiği bilgileri ve uyarıları dikkate almak zorundadır.

Yaz tatilini seven yerli ve yabancı turistlerin günlük tekne turlarına katılarak keyifle vakit geçirebileceği lokasyonlar ise şöyledir: 

Ayvalık, Cunda, Foça, Çeşme, Sığacık, Kuşadası, Dikili, Didim, Bodrum, Göcek, Fethiye, Söğüt, Gökçeada, Marmaris, Akyaka, Ölüdeniz, Kaş, Kemer, Antalya, Alanya, Taşucu, Kızkalesi ve İstanbul. Saydığımız tüm bu bölgelerdeki tekne turları genel olarak günlük veya saatlik kiralanabilir.

Ayvalık Günlük Tekne Turları

Balıkesir’in sevilen tatil bölgesi Ayvalık, Ege Denizi’ne kıyısı olan turistik bir ilçedir. Büyüklü küçüklü birçok adaya sahiptir. Kuzey Ege’nin pırıl pırıl sularında yüzmek, mevsim balıklarını tatmak ve animatörlerin ilginç gösterilerini izlemek, Ayvalık Günlük Tekne Turları kapsamında yer almaktadır. 

Kuşadası Günlük Tekne Turları

Yaz tatilini Kuşadası’nda geçirmeyi planlayan tatilciler için günübirlik tekne turlarına katılmak, yerinde bir karar olacaktır. Sıradanlıktan kaçarak eğlenceli bir gün için siz de denizin üzerinde harika bir gün geçirebilirsiniz. Daha önceden hiç deneyimlemediğiniz su sporlarına katılabilir, Davutlar Güzelçamlı Milli Park koylarında serinleyebilirsiniz. Kuşadası Günlük Tekne Turları kapsamında; Kavaklıburun, Karasu, İçmeler ve Aydınlık Koyu gibi daha pek çok yerel ünlü noktayı keşfedebilirsiniz.

Marmaris Günübirlik Tekne Turları

Marmaris çıkışlı günlük tekne turlarında; Cennet Adası, Fosforlu Mağara, Akvaryum Koyu, Kadırga Koyu, Yeşil Deniz ve Kumlubük Plajı gibi popüler yerler ziyaret edilir, yüzme molaları verilir. Buralar, Marmaris’in en sevilen ve en çok tercih edilen bakirliğini korumuş, tertemiz destinasyonlarıdır. 7’den 70’e herkesin eğlenebileceği Marmaris Günübirlik Tekne Turları ile sıkıcı ve sıradan bir tatil yapmaya son!

Antalya Günübirlik Tekne Turları

Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte Antalya ve çevre tatil beldelerinde çok sayıda günlük tekne turları düzenlenmektedir. Tatilciler için bu altın renkli kumlara sahip güney sahillerinde sadece 1 günlüğüne bile olsa tekne ile keşfe çıkmak, muhteşemdir. Antalya Günübirlik Tekne Turları ile  gezeceğiniz Antalya merkez, Kaş, Kekova, Alanya ve Kemer gibi bölgelerde tur boyunca Çamyuva, Tekirova, Phaselis, Olympos, Alacasu, Üç Adalar, Konyaaltı Plajı, Çöplük Koyu, Cennet Koyu, Sazak Koyu Adrasan, Phaselis Koyu ve Antik Kenti gibi noktaları Toros dağlarının eşsiz manzaraları eşliğinde ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul Günübirlik Tekne Turları

İstanbul Boğazı’nı tekne ile gün boyu izlemek, izlemelere doyamamak… Bu şehrin eşsiz Boğaz manzarası, yılın her mevsimi dünyanın dört bir yanından turist çekmeyi başarıyor. Binlerce yıl öncesine dayanan tarihi dokusu, farklı kültürleri barındıran mimarileri, alabildiğince mavi denizi ile İstanbul Günübirlik Tekne Turları kapsamında Kız Kulesi, Galata Kulesi, Dolmabahçe Sarayı,  Şemsi Paşa Camii, Mihrimah Sultan Camii, Boğaz Köprüsü, Beylerbeyi Sarayı, Gül Sultan Yalısı ve Tarihi Çengelköy Çınaraltı gibi daha onlarca farklı harika manzaraya şahit olabilirsiniz.

Eminönü, Beykoz, Üsküdar, Boğaz, Kabataş, Kuruçeşme, Arnavutköy, Bebek, Rumeli Hisarı, Baltalimanı, Kuleli ve Beylerbeyi noktaları günlük tekne turunda sizlere eşlik edecektir.

Günübirlik tekne turu fiyatları için spesifik bir rakam vermek mümkün değildir. Teknelerin özellikleri, sundukları ek hizmetler, kişi sayısı, lokasyon bilgisi, sezon tercihi gibi bazı faktörler çerçevesinde turların ücretleri belirlenir. Bununla birlikte uygun fiyatlı günlük tekne turu bulmak da mümkündür.

Sıkça Sorulan Sorular

Günlük tekne turları için fiyatlar, bazı faktörlere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Ücret skalası hesaplanırken; istenilen hizmetler, teknenin türü (büyük günlük tur tekneleri ile küçük günlük tur tekneleri), markası, sezon yoğunluğu gibi özellikler şeffaf fiyat politikası gözetilerek belirlenmektedir.
Aile veya arkadaş grupları ile birlikte eğlenceli vakitler geçirmek için kiralanan küçük tur tekneleri ile kalabalık büyük tur teknelerinin süreleri birbirinden farklıdır. Ancak bu durum, bölgeye ve sezona bağlı olarak değişmekle birlikte minimum kiralama süresi 1 saattir.
Teknelerin hijyenik olması tüm misafirlerimiz için önceliğimizdir. Bununla birlikte kiralanan yatlara evcil hayvanların da getirilmesi, genel olarak kaptanın onayına bağlıdır. Ancak genellikle -temizlik kurallarına bağlı olmak şartıyla- izin verilmektedir.
Geziniz sırasında keyif alarak yapabileceğiniz birden fazla aktivite bulunuyor: Şnorkelle dalmak, parasailing, rüzgar sörfü, jetski, balık tutmak, harika manzaralarda fotoğraflar çekmek ve çevredeki antik kalıntıları keşfetmek… Tercih sizin!
Tüm tur programları için tekneye bineceğiniz ve ineceğiniz limanlar önceden belirlenmektedir. Rota planınıza dahil olmayan limanlar için kaptanınız ile görüşmeniz gerekiyor. (Özel olarak kiralanan tekneler için geçerli)
Yatta özel organizasyonlar için süsleme ve düzenleme gibi hazırlık ihtiyaçları çoğu zaman misafirlerimiz tarafından karşılanmaktadır. Ancak talep doğrultusunda Tekneveyat ekibi ile iletişime geçebilir ve yardım talebinde bulunabilirsiniz.
Tekne Turları
Devamını Gör
Sorunuz mu var?
Tekne Sahibi misiniz?

Tekneveyat.com’a ücretsiz üye olun ve rezervasyon almaya başlayın!

Teknelerimi Listele