Yelkenli Kiralama

Denizi herkes sever ama denizciliği sevmek biraz da cesaret işidir. Maviliklere yelken açarak keşfetmek, sıra dışı bir yolculuğa çıkmak ile eşdeğerdir. Olabildiğince engin berrak sularda, beyaz kanatların altında tekne tatili yapmak isteyen kişiler için Türkiye’nin pek çok noktasında yelkenli kiralama hizmeti verilmektedir.

Yerli ve yabancı turistler tarafından birkaç günlük kısa turlar ya da haftalık mavi yolculuklar için de yelkenli tekneler sıklıkla tercih edilmektedir. Günümüzde, birçok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de insanların yelkenli kiralayarak tatile çıkması popüler bir hale gelmiştir. Siz de 5 yıldızlı otel konforunda dizayn edilmiş yelkenliler ile rüzgar ve dalgalara eşlik ederek cennet vatanı keşfedebilirsiniz.

Manevra kabiliyeti yüksek ve sığ koylarda rahatlıkla mola verebileceğiniz yelkenliler ile güvenli bir şekilde seyahat etmeniz mümkün. Türkiye’nin birçok farklı noktasında yelkenli tekne kiralayarak, maviliklere süzülebilirsiniz. Yelkenli tekneleri dilerseniz kaptanlı tekne kiralama, dilerseniz kaptansız tekne kiralama şeklinde iki farklı alternatifle deneyimleyebilirsiniz. Dilerseniz de kısa süreli eğitimlere katılarak yelkenciliğe ilk adımınızı atabilir ve dümenin başına geçebilirsiniz. Her bütçeye ve istenen donanıma uygun kiralık yelkenli tekneler ile tatil programınızı harekete geçirebilirsiniz.  Eğer mavi yolculuk tercihiniz yelkensiz tekneler ise, mavi tur sayfamızdan farklı tip ve kapasitedeki diğer teknelerimize bakabilirsiniz. 

Amatör denizcilik, kısa geziler, yelken sporu… Siz hangisini istiyorsunuz? Konforlu dekorlara, tam teşekkülü mutfaklara, yüksek güvenlikli önlemlere sahip olan yelkenli teknelerimiz hem kısa hem uzun süreli kiralamalar için uygundur. Bununla birlikte çoğunlukla Bavaria, Beneteau, Jeanneau ve Hanse gibi yelkenli markalar ile kiralama hizmeti vermekteyiz. Çoğunlukla her kabin, 2 kişinin kullanımına uygun olarak tasarlanmıştır. Örnek verecek olursak 3 kabinli bir yelkenlide 6 misafir yolculuk yapabilir. Ancak kiralayacağınız yelkenlinin ilan sayfasındaki açıklamalarına da dikkat etmenizde fayda var.

Yelkenlilerde; kabinler, yatak/banyo takımları, mutfak gereçleri, klima, WC, duş (sıcak-soğuk), su yapıcı gibi konaklarken ihtiyacınız olan tüm donanımlar mevcuttur. Ekstra özellikler ve istekler için yelkenli kiralama ilanlarını inceleyebilir ve size uygun olan yelkenli için rezervasyon yapabilirsiniz.

Konaklamalı yelkenli kiralamalarında rota sizinle birlikte tur öncesinde karar verilerek oluşturulmaktadır. Kimi yelkenli kiralamalarda yiyecek ve içecekler (kumanya) misafirlerimiz tarafından karşılanırken kimi yelkenliler de kiralama hizmetinin dahilinde deneyimli aşçılar tarafından sizlere sunulmaktadır. Bu bilgiye rezervasyon veya tekne incelemesi sırasında ulaşabilirsiniz.

Türkiye’nin turizm cenneti olarak bilinen noktalarını sıradanlıktan uzaklaşarak keşfedebilirsiniz. Fethiye, Göcek, Kaş, Marmaris, Bodrum, Antalya ve İstanbul yelkenli kiralamada popüler olan destinasyonlardır. 

Göcek Yelkenli Kiralama

Arkadaş grubunuzla veya sevdiğiniz kişiyle yelkenli kiralayarak Göcek’te unutulmaz bir deniz yolculuğuna çıkabilirsiniz. Göcek ve Fethiye'nin 12 adalar diye adlandırılan koylarında güven ve konfor içinde tatil yapmanın tadını çıkarın… 

Fethiye Yelkenli Kiralama

Kaptanlı yelkenli kiralama hizmeti alarak Fethiye’nin dünyaca ünlü koylarında ve plajlarında büyüleyici bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Ölüdeniz, Kleopatra Plajı, Kelebekler Vadisi… Mavi ve yeşilin tüm tonlarını Fethiye’de görebileceğinizi iddia ediyoruz. 

İstanbul Yelkenli Kiralama

Boğaz’ın ortasında, özgürlüğe yelken açarak İstanbul’un dillere destan noktalarını izlemek ister misiniz? Adalar, Beykoz, Eminönü, Üsküdar… Yelkeninizi nerede açmak istiyorsanız… Kiralama ücretine dahil olan hizmetler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bodrum Yelkenli Kiralama

Bodrum'dan çıkış yaparak dilerseniz Bodrum koylarını dilersiniz Gökova ve Hisarönü koylarında denizin üstüne rüzgara karşı harika bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Marmaris Yelkenli Kiralama

Marmaris, Hisarönü körfezi, Bozburun, Selimiye ve Datça´nın muhteşem koylarında kaptanlı yelkenli kiralama hizmeti alarak seyahat edebilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz, tekne kullanımı ve yelkencilik hakkında başlangıç seviyesinde temel yelkenli eğitimi de alarak bölgenin doğal güzelliklerini kendi dümeninden keşfedebilir.

Kaş Yelkenli Kiralama

Turkuaz rengi deniziyle Türkiye’nin popüler yaz tatili bölgesi olan Kaş’ta yelkenli kiralayarak; Kekova Batık Şehir, Akvaryum Koyu, Kaputaj Plajı ve Caretta carettaların üreme yerleri arasında bulunan Patara Plajı gibi büyüleyici destinasyonları konforlu bir şekilde ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz Yunan Adası olan Meis'e de yelkenli tekne ile yolculuk yapabilirsiniz.  

Sıkça Sorulan Sorular

Marina bağlama ücreti, elektrik, su, kaptan, mürettebat ve seyir esnasında kullanılacak yakıt ücreti fiyata dahildir.
Evet, tüm kiralık yelkenliler profesyonel kaptanları ve arzu edilirse mürettebatı ile birlikte kiralanmaktadır.
Evet. Kaptan, mürettebat ve belirlenen rota dahilinde kullanılacak olan yakıt masrafları kiralama ücretlerine dahil olarak temin edilecektir.
Yelkenlilerin hijyenik olması tüm misafirlerimiz için önceliğimizdir. Bununla birlikte kiralanan teknelere evcil hayvanların da getirilmesi, genel olarak kaptanın onayına bağlıdır. Ancak genellikle -temizlik kurallarına bağlı olmak şartıyla- izin verilmektedir.
Yelken Eğitimi ve Yelkenli Kiralama
Devamını Gör
Sorunuz mu var?
Tekne Sahibi misiniz?

Tekneveyat.com’a ücretsiz üye olun ve rezervasyon almaya başlayın!

Teknelerimi Listele