Fethiye Tekne - Yat Kiralama

Sakin, mavi suların üzerinde dinlenmiş bir zihin, doğayla buluşmanın ve onunla bütünleşmenin yarattığı dinginlik hissi, burnunuza tuzlu suyun kokusunu getirirken teninizi okşayan o tatlı rüzgar. 

Denizin tadını doyasıya çıkarabileceğiniz, insan eli değmemiş koylarda, doğal güzelliklerin içinde gündelik hayatın telaşından uzaklaşacağınız keyif dolu bir deneyimdir deniz üstünde olmak. Büyüleyici doğal güzellikleri, berrak denizi ve sınırsız keşfedilecek yerleriyle Fethiye tekne kiralama konusunda ilk akla gelen yeren turistik bölgelerimizdendir. 

Karadan Likya dönemi lahitleri, kral mezarları, hala ayakta kalan antik yerleşim yerleri ve vadilerle çevrelenen bu efsanevi atmosferle deniz yoluyla ulaştığınız koylarda buluşmak unutulmaz bir deneyimdir. 

Keyifli müzikler eşliğinde sadece yüzmek ve dinlenmek isteyebilir ya da Fethiye tekne balık avı sayesinde bölgedeki zengin su altı yaşamının nimetlerinden faydalanmak isteyebilirsiniz. Belki bu bir bekarlığa veda partisi ya da evlilik teklifi organizasyonu da olabilir. En özel anlarınızı doğa, deniz ve tarihin muhteşem buluşmasının beşiği olan bu bölgede ölümsüzleştirebilirsiniz.

Mavi Tur ya da günübirlik tekne gezileri için çok fazla seçenek sunan Fethiye tekne kiralama fiyatları tamamen sizin beklenti ve ihtiyaçlarınıza göre belirlenmektedir. 

Uzun süreli mavi tura çıkabileceğiniz gibi, günübirlik tekne ezilderi seçeneğiniz de mevcuttur.

Kişiye özel tekne turlarıyla sadece kendiniz ve yakın çevrenizle birlikte güzel vakit geçirebilirsiniz. Kendi alışverişinizi yapabileceğiniz gibi, her şey dahil bir paket alarak bu detayla da ilgilenmeyebilirsiniz.

Öte yandan, 20 kişilikten 100 kişiliğe kadar uzanan tekne seçenekleri arasından dilediğinizi seçerek de bu keyifli tekne turu deneyimini yaşayabilirsiniz. Eğlenceli bir grupla bu masmavi deneyimi yaşarken gün içinde yemek ve çeşitli ikramların da sunulduğu bu turlar her bütçeye uygun fiyatlarıyla en çok tercih edilen tur şeklidir.

Denizin üstünde olma fikri insanı her zaman cezbeden ve heyecanlandıran bir tatil fikridir. Ailece, arkadaşlarınızla beraber ya da tanımadığınız gruplarla birlikte katılacağınız bir tekne turundan keyif almanız için bazı önerilerimiz olacak.

Kendinize uygun bir grupla hareket etmek en önemli aşamadır. Kalabalığı ve tanımadığınız insanlarla bir arada olmayı sevmiyorsanız, kesinlikle kalabalık gruplardan oluşan turları seçmemelisiniz. Aile fertlerinizle ya da arkadaşlarınızla oluşturacağınız bir grupla çıkacağınız bir mavi tur ya da günübirlik tur, sizin için daha keyifli bir deneyim olacak, unutulmaz bir anı olarak kalacaktır.

Geleneksel tatil anlayışının dışında, daha dinamik ve özellikle de keşfetmeye dayalı bir deneyim olan tekne gezilerinde en başta değerlendirilmesi gereken noktalardan biri de gezinin rotasıdır. Özellikle Fethiye bölgesinde keşfedilmeyi bekleyen tarihi kalıntılar, doğal güzellikler ve bakir koylar söz konusu olduğunda, bu gezinin sizde bir iz bırakacak şekilde planlanmış olması son derece önemlidir.

Bir diğer önemli nokta da bütçenizdir. Bütçenize uygun ve size hitap eden bir tekne turuna karar vermek için mutlaka birden fazla seçeneği değerlendirmeli ve hatta tekne personeliyle iletişime geçip kendilerine bizzat danışarak size en uygun olan seçimi yapabilirsiniz.

Sunduğu farklı seçeneklerle Fethiye tekne kiralama rotaları dilerseniz arkadaşlarınızla birlikte günübirlik tekne turlarıyla, dilerseniz tamamen kişiye özel seçeneklerle tadını çıkaracağınız eşsiz güzellikler sunuyor. 

Fethiye Bölgesi’nde tekne turu için temel iki rota bulunmaktadır.

12 Adalar Tekne Turu

 • Şövalye Adası
 • Yassıcalar Koyu
 • Göbün Koyu
 • Tersane Koyu
 • Bedri Rahmi Koyu
 • Kleopatra Hamamı
 • Kızıl Ada
 • Samanlık Koyu

Şövalye Adası

Fethiye körfezinde üzerinde yerleşim olan tek ada olan Şövalye Adası ismini 15. Yüzyılda bu bölgede bulunan Rodos Şövalyeleri’nden almaktadır. Günümüzde üçüncü derece doğal sit alanı olarak koruma altında olan bölgede Bizans dönemine ait kilise, kale, sarnıç kalıntıları ve mozaikler arasında tarihe tanıklık edecek, sakin suların ve dingin ambiyansın keyfine varacaksınız.

Yassıcalar Koyu

Tekne turu rotanızın bu muhteşem noktasında mavi ve yeşilin en güzel buluşmasına tanıklık edeceksiniz. Yassıcalar Koyu birden fazla irili ufaklı adadan oluşan Yassıca Adaları bölgesinde bulunuyor. Doğal bir havuza da sahip olan bölgede bir süre yüzerek suyun keyfine varabilir, adalar bölgesinin güzelliklerini kendiniz keşfedebilirsiniz.

Göbün Koyu

Zeytin ve çam ağaçlarıyla çevrili, karadan ulaşımın olmadığı bu bakir koy son derece korunaklı ve izole olması bakımından huzur dolu bir noktadır. Geçmiş dönemlerden kalma Rum evi kalıntılarına rastlanan bölgede herhangi bir yerleşim yeri bulunmuyor.

Tersane Koyu

Göcek Körfezi bölgesindeki en büyük ada konumunda olan Tersane Adası’nda yer alan koyun girişi oldukça dardır ve kanaldan geçilerek ulaşılır.

Mübadele sonrası boşaltılan Rum evlerinin kalıntılarını görebileceğiniz bölgede, Osmanlı Dönemi’nde küçük gemilerin bakımı ve üretimi için kurulmuş tersanenin de kalıntıları bulunuyor. Bizans döneminde ise korunaklı olması bakımından denizciler için bir nevi sığınak görevi üstlenen bölge, tekne turlarının sıklıkla uğradığı noktalardan bir başkasıdır.

Bedri Rahmi Koyu

Geleneksel adı Taşyaka Koyu olan koy şu anki ismini ünlü ressamımız Bedri Rahmi Eyüpoğlu’ndan alıyor. Bir kayanın üzerine işlediği balık resmiyle bölgeye değerli bir sanat eserini armağan eden Eyüpoğlu’nun 1974 senesinde yaptığı bu resimde balık figürü içerisine altı adet başka hayvanı da gizlediği bilinmektedir. Çam ağaçlarının çevrelediği kral mezarlarıyla birlikte değerli bir sanat eserine de ev sahipliği yapan koy, mutlaka vakit geçirilmesi gereken noktalardan biridir.

Kleopatra Hamamı

Bizans döneminden kalma batık bir hamamın kalıntılarını görebileceğiniz koy cam gibi suyuyla sizi büyüleyecek. Yemyeşil doğanın kucakladığı bu masmavi koy yerli yabancı turistlerin akın ettiği bir bölgedir. Kendine has atmosferiyle son derece keyifli olan bu koyda, yüzmenin yanında kısa bir yemek molası verebilir, ormanda kısa bir yürüyüş de yapabilirsiniz.

Ölüdeniz Tekne Turu

Eşsiz görüntüsü ve büyüleyici mavisiyle cenneti andıran Ölüdeniz’de yapılması gerekenlerin en başında tekne turu gelir. Karadan ulaşımın mümkün olmadığı bir çok koyun sunduğu keyifli deneyimleri yaşamak için en pratik ve ekonomik fırsattır. Koylardaki yoğunluğa göre rota değişiklik gösterse de, günübirlik turda ziyaret edilen koylar şu şekildedir:

 • Akvaryum Koyu
 • St. Nicholas Adası (Gemile Koyu)
 • Deve Plajı (Camel Beach)
 • Mavi Mağara
 • Soğuk Su Koyu
 • Kelebekler Vadisi

Akvaryum Koyu

Fethiye ve Göcek bölgelerindeki tekne turlarının belki de en gözde noktası olan Akvaryum Koyu bambaşka bir berraklığa ve maviliğe sahiptir. Kristal sularda deniz altı yaşamını yakından gözlemlemek için mutlaka deniz gözlüğü ve şnorkelinizi yanınızda bulundurmalısınız. Eski zamanlardan bir deniz fenerinin kalıntılarını da görebileceğiniz bu koyda kendinizi bir film setinde gibi hissedeceksiniz.

St. Nicholas Adası (Gemile Koyu)

Fethiye Körfezinin doğusunda yer alan St. Nicholas Adası sadece deniz yoluyla ulaşımın mümkün olduğu bir bölge. Adaya yaklaşırken sizi selamlayan tarihi kalıntılar, binlerce yıl öncesine kadar uzanan tarihi bir seyahate davet ediyor adeta. Anıt mezarlar, kiliseler, sarnıçlar, galeri ve tüneller arasında tarihe tanıklık ederken masmavi suların da tadını çıkarabileceğiniz Gemille Koyu’nda kendinizi yenilenmiş hissedeceksiniz.

Deve Plajı (Camel Beach)

Genellikle tekne turlarının son durağı olan ve yine sadece deniz yoluyla ulaşılabilen Deve Plajı’nın sakin ve berrak sularının tadını çıkarın. Plajda herhangi bir işletme yok ve tamamen doğayla iç içe olduğunuz bu plajda kendinize minik çakıl taşlarından bir anı koleksiyonu yapabilirsiniz.

Mavi Mağara

Denizin üstündeki ve altındaki ihtişamın belki de tam anlamıyla gözler önüne serildiği yerdir Mavi Mağara. 40 metre genişlik ve 15 metre yüksekliğe sahip mağaranın heybetli görüntüsü, benzersiz güzellikteki berrak suyuyla buluşunca ortaya çıkan masalsı görüntü sizi kendisine hayran bırakacak. Dalış yapma imkanı olanların mutlaka bu tecrübeyi yaşaması gereken bir yer olan Mavi Mağara, su altı yaşamıyla da oldukça renkli zamanlar vaat ediyor ziyaretçilerine.

Soğuk Su Koyu

Kayaköy’den akan doğal kaynak suyunun birleşim noktasında olduğundan, Soğuk Su Koyu buz gibi suyuyla tüm duyularınızı harekete geçiriyor, hatta gençleşme hissi yaratıyor. Fethiye tekne turu rotalarının vazgeçilmez noktaları arasında olan bu bakir koy, yaz sıcağında sunduğu serinleme hissiyle kalacak aklınızda. 

Kelebekler Vadisi

Fethiye ya da Ölüdeniz dendiğinde akla ilk gelen doğal güzelliklerden biri kesinlikle Kelebekler Vadisi’dir. Sarp kayalıkların, mavinin en güzel tonuylu birleştiği koya yaklaştığınız anda geriye doğru boylu boyunca uzanan vadiye bakarken büyülenecek, kendinizi orada uzun süre tutamasanız da yüreğinizi uzunca bir süreliğine orada bırakacak ve size verdiği huzur hissini unutamayacaksınız.

Karadan ulaşımın olmadığı ve devlet tarafından doğal sit alanı olarak koruma altına alınmış olan bölge adını orada yaşayan seksen çeşit kelebekten alıyor. 

Sıkça Sorulan Sorular

Tekne kiralama fiyatları birçok faktöre göre değişiklik göstermektedir. Elbette en başta teknenin tipi gelmektedir. Kiralayacağınız teknenin büyüklüğü ve kapasitesine göre fiyatlar değişir. Gulet, yat, motoryat ya da katamaran gibi farklı tiplerdeki teknelerin fiyatları da farklıdır. Kaç kişi olacağınız ve alacağınız hizmetin içeriği, yemek servisi ya da turun günübirlik ya da birden fazla gün olması gibi faktörler de kiralama fiyatları üzerinde etkilidir.
Tüm bankalardan güvenli online kredi kartıyla ya da internet bankacılığından havale yöntemiyle ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
İlan detaylarında belirtilen hizmetlerin dışında ekstra ücreti tabi istekleriniz olması durumunda ek bir ödeme yapmanız gerekebilir. Ayrıca seyahat tarihlerine göre de fiyatlarda değişimler olabilir. Bu noktada bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.
Teknelerde yolcularımız için belirli bir yaş aralığı yoktur. Çocuk ve bebekler de tekne kapasitesi hesabına dahil edilmektedir. Rezervasyon yaparken bu hususa dikkat etmenizi tavsiye ederiz.
Günlük gezi turlarında önceden belirlenmiş bir rota üzerinde yolculuk yapılmakta ve genellikle 3-5 arası koy ziyaret edilmektedir. Mavi turlarda ise, deniz ve hava şartlarının elverdiği ölçüde kaptanla görüşerek özel rota belirleme imkanı vardır.
Sorunuz mu var?