Alanya Tekne Turları

Akdeniz'de Antalya'dan sonra en büyük ve en gelişmiş turizm merkezi olan Alanya özellikle Alman, Rus ve İskandinav turistlerin gözdesidir. Muhteşem plajları, hareketli gece hayatı ve kaliteli konaklama olanaklarıyla son yıllarda yerli turistlerin de ilgisini arttırdığı  Alanya herkes için her türden çok farklı tatil seçenekleri ile yıl boyunca dört mevsim ziyaretçi çekmektedir.

Antalya'nın bir ilçesi olan Alanya, il merkezinin doğusunda, Antalya-Mersin karayolu üzerindedir.

Alanya ulaşım bakımından oldukça avantajlı bir konumdadır. Şehir merkezi ve çevresindeki tatil beldelerine karayolu ve havayolu ile ulaşım rahat ve hızlıdır. 

Havayolu ile Ulaşım; Alanya'ya en yakın havaalanı Gazipaşa-Alanya Havalimanı şehir merkezine 45 km uzaklıktadır. Diğer bir seçenek 125 km mesafedeki Antalya Havalimanıdır.. 

Otobüs ile Ulaşım; Türkiye'nin hemen hemen bütün bölgelerinden Alanyaya otobüs ile direk seyahat etmek mümkündür. Antalya Alanya otobüs seferleri her yarım saatte bir karşılıklı olarak gercekleşir ve 2 saat 15 dakika sürmektedir. Mersin Alanya otobüs seferleri ise yılın her günü saat başı kalkmaktadır ve yolculuk yaklaşık 7 saat sürüyor. 

Alanya'ya İstanbul, Ankara, İzmir, Konya ve Trabzon'dan gerçekleşen düzenli otobüsle seferleri ile de direkt ulaşabilirsiniz.  

Türkiye'nin en modern kentlerinden biri Alanya buraya yerleşen yabancıların sayısındaki hızlı artış ile birlikte çok farklı kültürlerin ve dillerin kaynaştığı bir yer. Alanya'nın nüfusu 200 binin üzerindedir. Yaz aylarında bu rakam kente ziyaret edenler ile birlikte doğal olarak artmaktadır. Alanya'da şehir içi ulaşım oldukça hızlı ve konforludur. Burada yaşayanlar tipik Akdeniz iklimine sahip olan şehirde istedikleri zaman, yaz veya kış güneşin ve masmavi denizin tadını bol bol çıkarırlar. 

Hem doğal güzellikleri hem de tarihi özellikleri ile dikkat çeken Alanya'da şehir merkezinde bulunan Alanya Kalesi, Alanya Evleri, Damlataş Mağarası, Kleopatra Plajı ve Damlataş Plajı, kentin biraz dışına çıkınca Mahmutlar Plajı, İncekum, Fosforlu Mağara, Korsanlar Mağarası, Sapadere Kanyonu ve dünyaca ünlü Dim Çayı görülmeye değer olağanüstü yerlerdir.

Alanya merkezi ve çevresindeki beldelerde her turlu tatil anlayışına ve ihtiyacına göre oteller bulmak mümkün. Uçsuz bucaksız kumsallara sahip ultra lüks tatil köylerinden doğa içinde çam ağaçları arasında yerleştirilmiş bungalow pansiyonlara kadar aradığınız her turden konaklama tesisi ve oteli Alanya'da bulabilirsiniz.

Alanya demek Akdeniz demektir. Karada görmeniz gereken yerleri gezdikten sonra turkuazdan koyu laciverte çalan tonlarıyla Alanya kıyılarını tadını mutlaka tekneden de çıkarmalısınız.  Alanya tekne turu düzenleyen tekne ve yat organizasyonları kentin farklı noktalarında yer almaktadır. Alanya'da kiralık motoryat, Alanya'da günlük yüzme turları ve Alanya'da yemekli tekne turu rezervasyonları için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Gezi turlarının yanısıra  Alanya balık avı turları da düzenli olarak gerçekleşmektedir. İster amatör ister profesyonel olun, Alanya'da jigging ve diğer yöntemlerle birçok farklı cinsten balık yakalayarak siz de arkadaşlarınız veya aileniz ile birlikte unutulmaz bir gün geçirebilirsiniz.

Tekne Turları
Devamını Gör
Sorunuz mu var?