Marmaris Tekne - Yat Kiralama

Marmaris tekne kiralama ve Marmaris yat kiralama hizmetimizle size ve sevdiklerinize özel bir tekne macerası yaşayarak tatilinize heyecan verici anılar katabilirsiniz. Günübirlik, birkaç günlük ya da haftalık tekne ve yat kiralayarak Marmaris’in inanılmaz doğasını ve manzaralarını deneyimleyebilirsiniz. İster ailenizle ister arkadaşlarınızla profesyonel bir kaptan ve mürettebatla birlikte denizin uçsuz bucaksız maviliklerine açılmak istiyorsanız tekliflerimize göz atmadan karar vermeyin.

Tekne ve yat kiralama, Marmaris’in saklı hazinelerini keşfetmenin en iyi ve eğlenceli yoludur. Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turistin akın ettiği bu güzide ilçenin güzellikleri saymakla bitmez. Ege Denizi ve Akdeniz’in kesişim noktasında yer aldığı için iki bölgenin de özelliklerini gözlemleme fırsatı elde edeceksiniz. Günübirlik turlarla en popüler koyları gezip yüzmenin ve güneşin tadını çıkaracak, haftalık ya da birkaç günlük mavi yolculuk ile hem yolda olmanın hem de bilinmeyen koyları keşfetmenin heyecanını yaşayacaksınız.

İsterseniz, balık avı ve dalış gibi aktiviteler, ya da evlenme teklifi, bekarlığa veda ya da doğum gibi Marmaris’te yapmak istediğiniz özel organizasyonlarınızı da Tekneveyat.com üzerinden bulacağınız tekne ve yatlarla gerçekleştirebilirsiniz.

Marmaris’te tekne ve yat kiralamak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Tekne ve Yat’ta kiralık tekne ararken tarih, seyahat süresi ve kişi sayısını belirledikten sonra süreç oldukça hızlı bir şekilde ilerler. Tekne tipini, mürettebatlı ya da mürettebatsız mı istediğinizi, ne tür hizmetler (yemekli – yemeksiz vb.) istediğinizi belirleyin ve güvenli rezervasyonla kiralama işleminizi tamamlayın. 

Marmaris’te yaygın olarak iki farklı tekne kiralama hizmeti verilmektedir. Bunlardan biri günlük tekne turları, diğeri ise mavi yolculuktur. Günlük turlar, özel turlar ve kalabalık tekne turları olarak ikiye ayrılır. Günlük turlarda küçük, en fazla 10 kişilik teknelerle Marmaris’in koylarını gezebilirsiniz. Yemekli ya da yemeksiz seçeneklerini seçebilir, isterseniz yiyeceğinizi yanınızda getirerek servis edilmesini talep edebilirsiniz. Diğer günlük tur ise kalabalık tekne turlarıdır. Bu tekne turlarının tüm hizmetleri standarttır. Müzik, çeşitli etkinlikler ve rota boyunca ziyaret edilecek koylar bellidir. Hizmet kapsamında öğle yemeği ve bir adet içecek de bulunmaktadır. 

Marmaris’in tadını çıkarmak isteyenler için mavi yolculuk çok daha iyi bir seçim olacaktır. Mavi yolculuk ya da mavi tur, gulet, yelkenli sailing tekneler ya da motoryatlarla yapılmaktadır. Tamamen size özel mavi yolculuklar genelde haftalık ya da 3 – 4 günlük olarak tercih edilmektedir. Guletler daha yavaş ve sakin bir yolculuğu tercih edenler için, motoryatlar ise lüks, bir an önce varış noktasına gidip denizin keyfini çıkarmak isteyenler için idealdir.

Mavi yolculukta ihtiyaçlarınızı yolcular kendileri temin edebilirler ya da alışverişin yapılmasını da isteyebilirler. Her şey dahil paketlerde ise alışveriş yapma zahmetine katlanmadan sadece keyfe odaklanmak mümkündür. 

Marmaris ve çevresinde bulunan birbirinden güzel doğa harikalarını görmek ve güneşin, denizin, eğlencenin tadını doyasıya çıkararak unutulmaz bir tatil yaşamak için o kadar çok seçenek var ki! Hafızalara kazınan, nefes kesici berraklıktaki koylar, esrarengiz mağaralar, el değmemiş adalar ve çok daha fazlası. Sizin için en popüler rotalardan bazılarını inceledik. Ayrıntılar için Marmaris Koyları ve Plajları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Cennet Adası

Halk arasında ada olarak anılsa da aslında burası bir yarımada. Marmaris koyunun hemen girişinde yer alan bölge, günlük tekne turlarının ve yat sahiplerinin en çok sevdiği noktalardan biri. Karadan da ulaşımı olan Cennet Adası’nı denizden deneyimlemek çok daha heyecan verici. 

Adanın her yeri muhteşem ormanlarla kaplı. Yeşille mavinin büyüleyici ahengine hayran kalacak, buradan ayrılmak istemeyeceksiniz.

Fosforlu Mağara

Günübirlik tekne turlarının ve özel yat sahiplerinin uğrak yerlerinden biri de Fosforlu Mağara. Mağaranın bu isimle anılmasının sebebi, Marmaris’in turkuaz sularının mağaranın içerisinde muhteşem yansımalar yaratması. Işık oyunları gerçekten de enfes. Buraya Dilek Mağarası da deniyor.

Akvaryum Koyu

Akvaryum Koyu’nun kristal berraklığındaki ve çarşaf gibi dümdüz denizine doymak mümkün değil. Travertenlere benzeyen beyaz oluşumlar koya gerçekten benzersiz bir görünüm katıyor.

Kumlubük Koyu

Marmaris’in merkezine 26 km mesafede bulunan Kumlubük, yine denizden keşfetmenizi tavsiye ettiğimiz yerler arasında. Koya giriş yaptığınızda, yüksek ve yemyeşil dağların eteklerinde uzanan muhteşem bir plajla karşılaşacaksınız. Çok fazla işletme olmaması ve sakinliğiyle mola vermek için en güzel noktalardan biri.

Amos Koyu

Kumlubük ile Turunç arasında kalan oldukça şirin ve gizli bir koydur. Oldukça sakin ve sessiz bir plaja sahiptir. Tekne turlarının da duraklarından biridir. Dilerseniz yakında bulunan Amos Antik Kenti de ziyaret edebilirsiniz. Fakat çok fazla kalıntı kalmadığını söyleyelim.

Gebekse Koyu

Kara yolu ile ulaşım bulunmadığı için el değmemiş bir doğaya sahip olan Gebekse Koyu, halk arasında Gebe Kilise olarak anılan eski bir kiliseye ev sahipliği yapıyor. Rivayete göre bu kilise eski çağlarda gebe kalamayan kadınlar için inşa edilmiş. Koyun tertemiz suyu bakir toprakları kesinlikle görmeye değer.

Marmaris tekne - yat kiralama hizmeti alacak olanların belirli kurallar ve güvenlik önlemleri çerçevesinde hareket etmelerini öneriyoruz. İster kaptanlı olsun ister mürettebatlı ya da mürettebatsız, bu kurallara riayet edilmesi çok önemlidir.

  • Kaptanlı bir tekne kiraladıysanız kaptanınızın öneri ve uyarılarına uymalısınız.
  • Teknede koşmak tehlikeli olabilir. Bu yüzden mümkün olduğunca sağlam adımlarla ve yavaş hareket etmeniz önemlidir. Aksi takdirde kayarak yaralanmalara sebebiyet verebilirsiniz.
  • Tekne içerisinde farklı bölmelere açılan merdivenler ve kapaklar vardır. Bunların üzerine basmamaya ya da düşmemeye dikkat edin.
  • Yüzmek ya da küçük bir kanoyla kürek çekmek için denize indiğinizde, demirlemiş olsalar bile diğer teknelerden uzak durun.
  • Diğer grup üyelerine dikkat edin ve herkesin, her zaman emniyette olduğundan emin olun.

Neden tatilimizi tekne ya da yat kiralayarak güzelleştirmek istiyoruz? Çünkü biliyoruz ki hiçbir şey bizi doğa kadar yenileme ve rahatlatma gücüne sahip değildir. Bu yüzden, doğayı korumak ve bizden sonrakilerin de aynı keyfi yaşamasını garanti altına almak gibi bir sorumluluğumuz olduğunu unutmamalıyız. Denizlerin, sahillerin ve diğer tüm doğal güzelliklerin gelecek nesillere aktarılabilmesi için tekne turu ya da mavi yolculuk boyunca çöplerimizi eve götürmemiz, çevre dostu güneş kremi kullanmamız ve tek kullanımlık plastiklerden kaçınmamız çok önemlidir. 

Tekneveyat, tekne sahiplerini, kiralama şirketlerini ve tekne kiralayarak tatiline renk katmak isteyen herkesi sorunsuz, güvenli ve kullanımı kolay bir platformda bir araya getiren bir pazaryeridir. Sektörde uzun süredir tecrübesi ve pek çok mutlu müşteri deneyimi vardır. Guletler, yelkenliler, motoryatlar ya da büyük gezi tekneleri ile Türkiye’nin İstanbul, İzmir, Aydın, Muğla, Antalya, Mersin gibi tekne turizminin yapıldığı her yerinde uygun fiyatlı rezervasyon imkanı sunmaktadır. Turizm Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığından gerekli belgelere sahiptir ve 7/24 müşteri desteğiyle hizmet vermektedir.

Sıkça Soruların Sorular

Yat ya da tekne kiralayarak mavi yolculuğa çıkabilir, tek bir bölgedeki koyları gezebilir, özel günler, davetler, balayı tatili gibi etkinlikler düzenleyebilirsiniz.
Tekne kiralama süreleri, hangi konseptte kiralama hizmeti aldığınıza ve tekne tipine göre değişkenlik gösterebilir. Mavi yolculuklar için genelde haftalık yani 7 gün iken, isteğe ve uygunluğa göre 3 – 4 günlük kiralamalar da yapılabilmektedir. Günübirlik turlar içinse gezilecek koylara göre süre değişebilmekte, genelde 6 ya da 8 saat civarındadır.
Tekne ve yatların kapasitelerine göre kişi sınırı değişir. Standart guletlerde ve yelkenli sailing tekneler ile katamaranlarda kabinler genelde 2 kişiliktir ve toplam kapasite kabin sayısına göre 4 ile 16 kişi arası için uygun olabilirken, büyük motoryatlar da bu sayı 20 kişiye kadar çıkabilmektedir. Günübirlik teknelerde 1 kişiden 150 kişiye kadar farklı kapasitelerde tekneler bulmak ise mümkündür.
Kiralamak istediğiniz tekne tipi, kişi sayısı, hizmet kapsamı, kaç gün kiralayacağınız gibi etmenler fiyatlara yansımaktadır. Her şey dahil, kendin pişir kendin ye gibi farklı seçenekler mevcut olduğu için rezervasyon sırasında ayrıntılı bilgi almanızı tavsiye ediyoruz.
İlan detayında belirtilen hizmetler dışında hizmetler talep ettiğinizde ek ücret ödemeniz gerekebilir. Sürpriz yaşamamak için tekne sahibinden detaylı bilgi isteyin.
Bebekler ve çocuklar da bir kişi sayıldığından tekne toplam kapasitesine dahil edilmektedir, ücretin kişi başı hesaplandığı teknelerimiz için buna dikkat etmenizde fayda görüyoruz.
Sorunuz mu var?