Taşucu Tekne Turu

Taşucu, Mersin’in Silifke ilçesine bağlı olan bir belediyedir. Turizm açısından gelişmiş olan bu kasaba tarihi mimariye ve doğal manzaralara ev sahipliği yapmaktadır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Girne Limanı'na bu alandan deniz otobüsü seferleri gerçekleşmektedir. Boğsak, Tisan, Güvercin Adası kasabaya en yakın konumda yer alan ilginç yerler olup, mitolojiye konu olan manzaraları ile ön plana çıkmaktadırlar. Birçok doğal koy ve ada kıyı şeridine olan yakınlığı ile bilinen Taşucu’nda tekne turlarına katılarak en keyifli tatil anları yaşarsınız. Tertemiz deniz ile yeşilin buluştuğu adaları gezebilmemize olanak sunan Taşucu’nda tekne turu gezisi hakkında bilgilere hep beraber bakalım!

Haziran ayının girişinin yaklaşması ile birlikte Taşucu tekne turu sezonu hareketlenmektedir. Bu aylarda koylarda zaman geçirmenin çok keyifli oluşu ve adaların en güzel hallerine kavuşmaları, bitki örtüsünün canlanması, yaz aylarının tur için ideal dönem olmasına olanak hazırlamıştır. Bu arada, kış aylarında da Taşucu balık avı turları oldukça popülerdir. 

Taşucu tekne turu saatleri, kalış için 10:00, tur dönüşü için ise 17:00 civarıdır. Bu saat aralıklarında birden fazla koy, ada alanını gezme imkanı ediniyoruz. Saat 10:00 civarı çıktığımız yolda güneşin en uygun saatlerinde adalarda ve koylarda denize girme, güneşlenme aktivitelerini gerçekleştiriyoruz. Diğer yandan bu saatte kalkış işlemi yaparak, öğlen yemeğimiz teknede, mavi denizin ortasında yeme imkanı buluyoruz. Rota kapsamında tün koyları ve adaları sırayla gezdikten sonra dönüş yolculuğunda, rotalara giderken deneyimlediğiniz canlı müzik, animatörler eşliğinde dans, yarışma aktiviteleri devam etmektedir.

Taşucu tekne turu kalkış yerleri, Taşucu Limanı ve Mersin Merkez yerleşkesidir. Mersin merkezden tura katılacaksanız, bu alanda yer alan ve tur teknelerine sizleri kolaylıkla ulaştıran servisleri kullanarak, Taşucu Limanına sağlayabilirsiniz. Yolculuk ardından Mersin merkezden ve Taşucu'ndan gelen her iki topluluk birlikte, tekne turu için kalkış aşamasına geçmektedirler. Bu bölgedeki turlara Boğsak veya Yesilovacık'tan çıkmak isterseniz TekneveYat sitesinden kaptanlarla veya 0 531 367 65 76 numaralı telefonumuzdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Taşucu tekne turu programları, Taşucu Limanından saat 10:00 civarı kalkış ve ardından ilk durak olan Boğsak Koyu’na hareket ile başlamaktadır. Boğsak Koyu'na vardığınızda ise siz muhteşem bir doğal manzara, deniz ile birleşen yeşil bitki örtüsü ve kayalıklar beklemektedir. Boğsak koyunda yaklaşık saat 11:00’dan 12:00’a kadar bir mola verip, denize girme ve güneşlenme aktivitelerimiz gerçekleştiriyoruz. Daha sonra, tekenize geri dönerek enfes öğlen yemeğinin tadını çıkarabilirsiniz. Balık ve et menülerinden tercih yapabileceğiniz yemek ardından ikinci rotaya yönelip, Dana Adası, Tisan ve Güvercin adası alanlarını 1 saatlik serbest mola avantajı kapsamında ziyaret edersiniz. Bu ziyaretlerimiz kapsamında dalış, yürüyüş, denize girme, güneşlenme gibi eğlenceli aktiviteler gerçekleştiriyoruz. Tüm koy ve adalar arasında ulaşım süresince animatörler eşliğinde müzik ve dans aktiviteleri, meyve servisi, eğlenceli yarışmalara dahil olma gibi birden fazla olanak eşliğinde hem keyifli vakit geçirir hem de unutamayacağınız bir tatil günü yaşarsınız. Tüm rotalar ardından saat 17:00 civarı dönüş yoluna çıkarak, Taşucu Limanı'na ulaşım sağlıyoruz. Bu alandan tekrara Mersin merkeze gitmek için ise servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Taşucu tekne turu menüleri kapsamında yaz aylarında bizleri zorlamayacak, mevsim salatası, karpuz, ızgara tavuk ve balık, salata şeklinde makarna çeşitleri tercih ediyoruz. Bu menü seçenekleri ile lezzetli bir öğle yemeği ardından, ara öğünleriniz için yaz meyveleri menüsünden seçimler yapabilirsiniz. Menüler kapsamında lezzetine bakacağınız balık çeşitleri ise bu alandaki yörelere ait olan taze balık türlerinden yapılan tariflerdir. İçecek menüsünden ise hem sıcak hem de soğuk içecekleri tercih edebilirsiniz.

Taşucu tekne turu fiyatları yatın büyüklüğüne, kişi kapasitesine, istenen ikrama/menü tercihine ve tur sırasında gidilecek koylara ve adalara bağlı olarak fiyatlar değişkenlik göstermektedir.

Taşucu tekne turu fiyatlarını öğrenmek için iletişim formumuzu doldurabilir veya 0531 367 65 76 numaralı telefonumuzdan iletişime geçebilirsiniz.

Tekne Turları
Devamını Gör
Sorunuz mu var?