Kaş - Kekova Tekne - Yat Kiralama

Akdeniz’in Ege’yle buluştuğu Likya coğrafyasında, bir yaz günü tatlı bir esinti eşliğinde insanın kendisiyle yeniden buluşması gibidir Kaş’ta olmak. Bir yandan Kekova'da tarihin hala ayakta kalan izlerine tanıklık ederken, bir yandan da etrafı kayalarla çevrili, çoğu karayla bağlantısı kopuk masmavi sularda ruhunuzun yenilendiğini hissedersiniz. Ruhu yoran kalabalıklardan ziyade ruhunuzu dinlendiren bir dinginliğe sahiptir Kaş.

Kayalık yapısı nedeniyle denize girilecek yerlerin sınırlı sayıda olduğu Kaş bölgesinde tatile gelen hemen herkes ilk olarak günübirlik tekne kiralama seçeneklerini değerlendirir. Karadan ulaşımın mümkün olmadığı efsane güzellikteki koylara ulaşmanın ve orada doğanın, denizin tadını çıkarmanın en kolay ve ekonomik yolu bu turlardır.

Doğanın ve denizin büyüleyici güzelliği, antik dönemlerden kalma tarihi kalıntıların hemen her yerde gözünüze çarpması ve hikayelerini dinlediğinizde başka yerlere götüren Kekova'nın o mistik atmosferi, sizi dünden bugüne uzanan unutulmaz bir deneyime çağırır.

Teknedeki pozitif ve eğlenceli ambiyans eşliğinde müzik dinleyip, dinlenip, denizin tadını çıkarabilir ya da Kaş bölgesinin olağanüstü güzellikteki koylarında verilen molalarda, bölgenin tarihi derinliğini keşfedebilir, hatta su altı yaşamını deneyimleyebilirsiniz. Su altı canlı çeşitliliğinden batık şehirlere kadar uzanan bir yelpazede Kaş bölgesi tekne turları anılarınızın arasında çok özel bir yere sahip olacak. 

Kişiye özel olarak ya da günübirlik tekne gezileri için yeterince alternatif barındıran Kaş ve Kekova tekne kiralama fiyatları temelde kişilerin turdan ne beklediğine göre değişiklik göstermektedir.

Özel tekne turlarıyla aile ya da yakın arkadaşlarınızla, dilediğiniz koyda dilediğiniz kadar kalarak, rotayı deniz ve hava koşulları elverdiği ölçüde kendiniz belirleyerek, yeme ve içme alternatiflerinize tamamen kendiniz karar vererek, zaman ve mekan kısıtlaması olmayan bir deneyimi yaşayabilirsiniz

Günübirlik turlar için ise farklı büyüklükteki tekne seçeneklerinden size hem kişi sayısı hem de fiyat olarak en uygun olanı seçerek bütün gün denizde olmanın tadına varabilirsiniz.

Denizi keşfetmek, özellikle de kara yoluyla asla ulaşılamayacak yerlere ulaşabilmek insana her anıyla keyif veren bir tecrübedir. Ailenizle, arkadaş grubunuzla ya da tek başınıza planlayacağınız Kekova ve Kaş tekne turunu olabildiğince keyifli geçirmeniz için size bazı önerilerimiz olacak.

Kendinize göre bir grupla tura çıkmak belki de en önemli aşamadır. Yeni insanlar tanımak ya da kalabalık bir ekiple hareket etmek size pek uymuyorsa, kesinlikle yüksek kapasiteli günübirlik turları tercih etmeyin. Aile, yakın arkadaş grubu ya da bütçeniz yeterliyse tek başınıza planlayacağınız özel bir tur, size daha çok keyif verecektir.

Kaş ve Kekova bölgesindeki turlarda gidilen koylar genellikle belli bir rotayı takip ettiğinden, kiralayacağınız teknenin kaptan ve personelinin iletişim gücüne ve daha da önemlisi, bölgenin tarihiyle ilgili bilgi verebilecek deneyimli bir rehberin bulunup bulunmadığına da dikkat etmelisiniz. Zengin bir tarihi geçmişin üzerinde konumlanmış bölgeye dair edineceğiniz bilgiler tatilinizi çok daha verimli kılacaktır.

Bütçenizi yormayacak ve ruhunuza hitap edecek doğru tekne turuna karar verme aşamasında kesinlikle tek bir tercihe bağlı kalmayın. Tekne kaptanıyla iletişimde olun ve aklınızdaki her detayı danışarak tur öncesinde her şeyi netleştirin.

Bu arada unutmadan söyleyelim, Kaş ve Kekova, dalış severler için de bir cennet adeta. Detaylar için dalış turu sayfamızı inceleyebilirsiniz. 

Sunduğu farklı seçeneklerle Kaş Kekova tekne kiralama rotaları dilerseniz arkadaş grubuyla özel tekne turu şeklinde ya da hiç tanımadığınız gruplarla birlikte günübirlik tekne turlarıyla, hatta dilerseniz tamamen kişiye özel seçeneklerle tadını çıkaracağınız eşsiz güzellikler sunuyor.
Kaş Kekova bölgesi tekne turu için teknelerin ağırlıklı olarak kalktığı liman Üçağız ve Kaş limanıdır. Kaş merkezden yaklaşık kırk dakikalık bir seyahatle ulaşılan Üçağız limanda sizi dilediğiniz şekilde bir tur için çok fazla alternatif bekliyor olacak.

Kaş Kekova tekne turları hangi koylara gidiyor sırasıyla onlara da bakalım:

Tekne turları için ana merkez olan Üçağız ve Kaş merkez limanından kalkan günübirlik turlar, herhangi bir aksi koşul olmadığı taktirde standart bir rotayı takip ediyor. Akvaryum Koyu’nda başlayan bu keyifli tur, Simena antik kenti olarak da bilinen Kaleköy’de sona eriyor.

Akvaryum Koyu

Fethiye ve Göcek tekne turlarının da uğradığı bir koy olan Akvaryum Koyu, kristal derecesinde berrak suyuyla dikkat çeker. Kaş Kalkan tekne kiralama rotalarının da vazgeçilmezi olan bu koyda su altı yaşamanın büyüleyici güzelliğini keşfetmek için yanınızda mutlaka deniz gözlüğü bulundurun.  Bir deniz feneri kalıntısı da görebileceğiniz bu koydan ayrılmak istemeyeceksiniz.

Tersane Koyu

Antik dönemde yerleşim yeri olan bu koyda, bir sonraki durak olan Batık Şehir’in gemi yapımı için kullanılan tersanesi bulunmaktadır. Batık Şehir koyunda denize girmek yasak olduğu için, bu koyda da yine denize girme amaçlı mola verilmektedir. 

Batık Şehir Koyu

Karadan ulaşımın mümkün olmadığı, sadece kaş tekne turlarıyla ulaşabileceğiniz Batık Şehir, bir diğer adıyla Dolichiste, yüzyıllar önce meydana gelen çok sayıda şiddetli deprem sonucunda su altında kalmış ve şimdiki halini almış bir bölge. Tur esnasında bu koyda denize girmek mümkün değil. Deneyimli bir rehber eşliğinde Batık Şehir’in tarihini dinlerken, kıyıda oluşmuş yapının sunduğu görsel şölen sizi büyüleyecek.

Korsan Mağarası

Turistlerin ilgi odağı olan bu deniz mağarasına da yine sadece tekne turlarıyla ulaşabilir, etrafındaki berrak sularda denizin tadını çıkarabilir ya da bizzat içinde yüzerken verdiği huzur hissinin tadını çıkarabilirsiniz. Su altı yaşamını gözlemlemeyi de unutmayın.

Kaleköy

M.Ö. 4. Yüzyıla kadar ulaşan tarihiyle Kaleköy, Likya’ya bağlı Simena şehrine ait bir köy. Her ne kadar bir yarımada üzerinde konumlanmış olsa da, ulaşımın sadece denizle sağlanması sebebiyle ziyaretçilerde bir ada izlenimi oluşturmaktadır. Antik kalıntıların çok yoğun bulunduğu bölgede, az da olsa yerleşim mevcuttur ve 1. Derece sit alanı olduğu için yapılaşmada sınırlamalar vardır. Az sayıdaki köy halkı geçimini turizmle sağlamaktadır. Turunuzun Kaleköy’deki molasında tarihi keşfetmeyi, bir de meşhur ev dondurmasını yemeyi unutmayın.

Sıkça Sorulan Sorular

Tekne kiralama fiyatları birçok faktöre göre değişiklik gösterir. Birinci faktör ne tipte bir tekne kiralanacağıdır. Teknenin büyüklüğü ve kapasitesine göre fiyatlar değişiklik gösterir. Günübirlik bir turla özel turlar arasında da, alacağınız hizmetin niteliği değişeceği için fiyat farklılıkları oluşacaktır.
Tüm bankaların online kredi kartıyla ya da internet bankacılığı havale yöntemiyle ödeme gerçekleştirebilirsiniz.
İlan detaylarında belirtilen hizmetlerin dışında ekstra ücrete tabi istekleriniz olursa ek ödeme yapmanız gerekebilir. Ayrıca seyahat tarihlerine göre de fiyatlar değişebilir. Bu konuda detaylı bilgi için bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.
Teknelerde yolcular için belirlenmiş bir yaş sınırı yoktur. Çocuk ve bebekler de tekne kapasitesi hesabına dahildir. Rezervasyonunuzu yaparken bu noktaya dikkat etmenizi tavsiye ederiz.
Günübirlik turlarda önceden belirlenmiş bir rota üzerinde yolculuk yapılmaktadır ve genellikle 5-6 arası koy ziyaret edilmektedir. Özel turlarda ise, deniz ve hava şartlarının müsaitliği ölçüsünde, teknenin kaptanıyla görüşerek özel rota belirleme imkanınız vardır.
Mavi Yolculuk
Devamını Gör
Sorunuz mu var?