post picture

Tüplü Dalış Scuba Diving Hakkında Bilgiler

Bir Hafta Sonu Etkinliği: 

Scuba Diving ya da Diğer Bir Deyişler Tüplü Dalış!

Şehir yaşamının olumsuz etkileri, iş dünyasının ya da okulun yorucu ve stresli temposuna ara verdiğiniz haftasonlarınızı değerlendirmek ya da aileniz veya iş arkadaşlarınızla beraber vakit geçirmek istediğinizde mutlaka deneyimlerinize ekleyebileceğiniz bir seçenek gibi görünüyor.

Yıllık izinlerinizde ya da hafta sonu tatillerinizde mavi derinliklerde birbirinden renkli ve farklı sualtı canlıları görme fırsatı bulacağınız tüplü dalış deneyimi sizi bekliyor. Sualtı dünyasının ev sahiplerini ziyaret etmek, onları fotoğraflamak, doğal ortamlarında görmek, heyecan verici ve nefes kesen bir deneyim edinmek istiyorsanız, mükemmel bir fırsat yakalıyorsunuz.

Sualtı canlıları ve denize ilgi duyuyorsanız, siz ve çevrenizi saran mavi derinliklerin renkli dünyası sizi bekliyor. Bir kez de olsa palet, maske ve şnorkel ile dalış yapanları görmüş kendinizi de hayal etmişseniz, demek oluyor ki sizin içinizde de bir dalgıç yaşıyor. Deneyimli eğitmenler eşliğinde sualtının saklı güzelliklerinin farkına varmak, bu büyüleyici atmosferi derinlerde hissetmek ve belgesellerde gördüğünüz sualtı deneyimlerini yaşamanın yolu tüplü dalıştan geçiyor.

Son yıllarda popüleritesi artan Scuba Diving ya da diğer bir deyişle Tüplü Dalış eğitimi veren üniversite kulüpleri, özel dalış merkezleri, dalış kulüpleri gibi birçok kuruluş bulmak mümkün görünüyor.

Adından da anlaşılacağı üzere, bir tüp ve bunu kullanmanızı kolaylaştıracak bazı ekipmanlar bulunan kıyafetlerle sualtında nefes alarak uzun süre kalmanızı sağlayan sisteme tüplü dalış veya scuba diving deniliyor. 

Dalış için ülkemizde ve dünyada pek çok eğitim veren kurum ve okullar bulunuyor. Dilerseniz, herhangi bir yetkili dalış okulunda discovery dalış denilen, deneme dalışınızı yaklaşık bir saatlik çok kısa bir eğitimden sonra deneyimleyebilirsiniz. 

Eğer siz de bu konuda daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, hemen Dalış Turları ve Dalış Eğitimi sayfamızdan, Türkiye'deki dalış okullarına ve dalış turu yapan teknelere ulaşabilirsiniz. Aklınıza takılan bir şey olursa ve bilgi almak isterseniz bizimle 0531 367 65 76 telefon numaramızdan veya iletişim formunu doldurarak iletişime geçebilirsiniz. 

Son Blog Yazıları
  • İtalya'nın En İyi Dalış Noktaları
  • Dalış Okulları ve Dalış Eğitimi
  • Tüplü Dalış Scuba Diving Hakkında Bilgiler
  • Sualtı Dalış Alanları İçin 10 Öneri