Ayvalık Tekne - Yat Kiralama

Ayvalık, Balıkesir’in Ege Denizi kıyısında yer alan şirin bir beldesidir. Taş evleri, yeşil ormanları, mavi bayrak plaj alanları ile dikkat çeker. Tarih boyunca birden fazla uygarlığa ev sahipliği yapan Ayvalık, antik çağda Kidonia olarak adlandırılmıştır. Ayvalık'a bağlı, 22 adet ada bulunur. Bu adalar içinde en büyük olanı ve tarihi, şirin havası ile dikkat çekeni ise Cunda Adası’dır.

Ayvalık İstanbul arası 402 km yaklaşık 4 saat 10 dk sürmektedir.

Ayvalık İzmir arası 156 km yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Ayvalık Cunda Adası arası 10 km yaklaşık 20 dk sürmektedir.

Ayvalık Sarımsaklı Plajı arası 5 km yaklaşık 10 dk sürmektedir.

Ayvalık'a yapacağınız seyahatlerde bu adaları ziyaret ederek, unutulmaz anlar geçirebilirsiniz. Hadi gelin şimdi Ayvalık’ta yapılacak en güzel şeylerden biri olan Ayvalık özel yat kiralama hakkında detaylı bilgilere bakalım!

Ayvalık'ta her mevsim tekne kiralanabilir. Elbette tekne kiralama sezonu haziran ayına giriş yapılması ile beraber hareketlenir. Hava sıcaklıklarının istenilen oranlara ulaşması, tekneler ile yapacağımız gezilerde her koy alanında denize girebilmemize olanak sağlar.

Ayvalık'ta saatlik, günlük ve konaklamalı turlar düzenlenmektedir. 

Ayvalık'ta günlük tekne kiralama saatleri, sizin istek ve arzularınıza göre belirlenmektedir. Fakat genellikle günlük özel tekne turları 10:30 ve 18:00 arasında olmaktadır. Bununla birlikte, akşamları mehtap turu diye adlandırılan 19:00 ile 23:00 arasında akşam yat turu da mümkün. Saatlik ve günlük turlar dışında Ayvalık Mavi Tur seçenekleri için ise sitemizdeki Ayvalık konumlu motoryat ve guletlere göz atabilirsiniz.

Tekneler genellikle Ayvalık merkezindeki limanda veya Cunda Adası'ndaki kordon boyunda demirlerler.  Özel olarak, bazı otellerin iskelelerinden de yolcu alınabilmektedir. 

Kiraladığınız tekneyle dilediğiniz bir rotayı kaptanınızla birlikte belirleyebilirsiniz. Ayvalık'ta tekneler ve yatlar, günübirlik turlarda genellikle limandan kalkış, adaların ve koyların gezilmesi, teknede öğlen yemeği yeme, Cunda Adası'nda serbest şekilde gezme ve buluşma noktasında birleşerek, Ayvalık limanına geri dönüş aşamalarından oluşmaktadır. Ayvalık koyları tekne turu sırasında görebileceğiniz bazı koylar ve adalar:

İncirli Koyu

Akvaryum Koyu (Kara Ada)

Pınar Adası 

Ortunç koyu

Cunda Adası 

Tekneyi özel olarak aileniz veya arkadaş grubunuz olarak kiralarsanız dilerseniz kendiniz alış verişinizi yaparak, tekne yemek menüsünü siz belirleyebilirsiniz. Ya da yemek dahil tekne kiralama yaparak, menüyü kaptana bırakabilirsiniz. Teknelerde genellikle öğle yemeğinde ızgara balık veya tavuk, yanında makarna salata ve alkolsüz içecek ile mevsim meyvaları yer alır.  Ayvalık'a kadar gelmişken Ayvalık'ın en meşhur lezzeti Ayvalık Tostunu da yemeyi unutmayın! Tavsiyemizdir! :)

Ayvalık günlük tekne turu fiyatları ve Ayvalık yat turu fiyatları teknenin büyüklüğüne, kişi kapasitesine, menü genişliğine ve Cunda Adasına kadar kaç adet koy ve ada alanında mola verdiği bilgilerine bağlı olarak fiyatlar şekillenmektedir.

Ayvalık tekne kiralama ve Ayvalık özel yat turu rezervasyon işlemlerini ise TekneveYat sitesinden online yapabilirsiniz veya 0531 367 65 76 numaralı telefonumuzdan iletişime geçebilirsiniz. 

Tekne Turları
Devamını Gör
Sorunuz mu var?