Anadolu'nu sadece ovaları, dağları değil, kıyıları da tarihin en eski devirlerinden beri insanoğlunun kendini en çok geliştirdiği, büyük medeniyeler kurup bügünlere muhteşem eserler bıraktığı yerlerdir.
 
Bunlardan birisi de Akdenizín en az bilinen adalarından Dana Adası
 
DANA ADASI TURU
 
 
Dünyada Benzeri Yok 
2016 Yılında Türk arkeologlar tarafından antik zamanların en büyük tersanesi bu adada ortaya çıkarıldı. 3 bin 200 yıllık tersanede 274 çekek yeri belirlendi. Tüm dikkatleri üzerine çeken bu keşif adayı çok daha merak edilen bir yer haline getirdi.  Gizemli tarihi, ilginç doğal yapısı ve muhteşem güzellikteki denizi ile Dana Adası artık Boğsak'dan tekne turları ile herkesin gidip görebileceği, denizin, tarihin tadını çıkarabilecegi bir yer.  ( Dana Adası'nın haritadaki yeri )
 
Dana Adası yüzerken kendinizi bir akvaryumun içinde hissedeceginiz kumsal ve kayalık koylara sahip.. Yanınıza makse ve hortum almayı sakin unutmayın. Ayrıca scuba diving için de yine dalış turları mevcut.
 
Dana Adası'na ayrıca Taşucu günlük tekne turları ile de ulaşabilirsiniz.  Boğsak ve Tasucu çıkışlı turlarda ögle yemekleri, sınırsız cay kahve ikramları ve isteyene sakinlik isteyene bol eğlence de fiyatlara dahil hizmetlerden.
 
 
Tekne turları sadece yaza özel degil. Yılın on iki ayı istediğiniz zaman Dana Adası'nı keşfedebilirsiniz. Bölgeye yolunuz düşerse günlü turlar, tekneler ve konaklama ile ilgili daha fazla bilgi için bizimle her türlü konuda iletişime geçebilirsiniz.  Tekneveyat.com