post picture

Mavişehir ve Bostanlı Tekne Turları

Mavişehir-Bostanlı İzmir’in en dinamik semtlerinden biridir. Karşıyaka’da yer alan Bostanlı, huzur ve eğlencenin buluştuğu nadir alanlar arasındayken, çevresinde yer alan koyları ve temiz denizi ile dikkat çeker. Sahil şeridinde yer alan gün batımı terası ve şirin dokusunun yanında, tekne turlarına ev sahipliği yapması, ideal tatil alanlarından biri olmasını sağlamaktadır. Buraya gelindiğinde ise Mavişehir-Bostanlı’da tekne turu etkinliklerine katılarak, muhteşem koyları gezmek unutulmaz bir tatile imkan sunmaktadır. Hadi şimdi gelin Bostanlı’da yapılacak en güzel şeylerden biri olan tekne turları hakkında detaylı bilgilere bakalım!

Mavişehir-Bostanlı (İzmir) Tekne Turu Sezonu Ve Günübirlik Tekne Turu Saatleri

Mavişehir-Bostanlı tekne turu sezonu Haziran ayının beldeyi en güzel doğa manzaralarına ulaştırması ve koy alanlarında iklimin denize uygun hale gelmesi ile açılmaktadır. Haziran ayı itibari ile hareketlenen tekne turlarımız, Eylül ayının ortasına kadar hareketli bir şekilde devam eder. Mavişehir-Bostanlı tekne turu saatleri, limandan kalkış için 10:00, turdan limana dönüş için 18:00 sularıdır. Bostanlı tekne turlarına katılım için saat 10:00’da yola çıkarak, farklı koyları ve bir adet adayı ziyaret edebilirsiniz. Bu süre kapsamında katıldığınız tek turlarında farklı koylarda denize girme, teknede geniş bir menüden tercih yaparak yemek yeme, rehber eşliğinde çevrenin tarihini öğrenme, animatörler ile dans ve oyun aktivitelerine katılma, gün batımında denizde yolculuk yapma gibi birçok avantajdan yararlanabilirsiniz.

Mavişehir-Bostanlı (İzmir) Tekne Turları Nereden Kalkar?

Mavişehir-Bostanlı tekne turları kalkış yerleri, tura başlangıcınız için Bostanlı Rıhtım, turdan dönüşünüz için Bacardi Koyu lokasyonlarıdır. Kalkış için rıhtımdan 10:00’da tekeye biniş gerçekleştirerek rotalara doğru yol alırsınız. Her br koy alanında ise 45 dakikalık molalar eşliğinde denize girebilir ve güneçlenebilirsiniz. Eğer İstanbul, Ankara ve diğer şehirlerden Bostanlı tekne turuna katılmak istiyorsanız özel aracınız ile İstanbul-Bursa mevkinde O-5 veya O-30 yolları üzerinden İzmir’e ulaşarak Karşıyaka-Bostanlı’ya geçiş yapabilirsiniz. Diğer yandan havalimanlarından uçak yolculuğu ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na iniş sağlayıp, buradan kalkan servisler ile Karşıyaka’ya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Mavişehir-Bostanlı (İzmir) Tekne Turları Programı

Mavişehir-Bostanlı tekne turu programları, 10:00’da limandan kalış ve ardından ilk rota olan Akvaryum Koyu’na hareket ardından şık öğlen yemeği ve sırası ile Mavi Koy, Cennet Adası, Bakardi Koyu alanlarını ziyaret eşliğinde devam etmektedir. 10:00’da tur teknenize bindiğinizde ilk olarak Akvaryum Koyu’na doğru yol alırsınız. Buraya varış ardından 45 dakikalık mola kapsamında denize girebilir ve güneşlenebilirsiniz. Ardından geniş seçeneklerin yer aldığı bir menü eşliğinde yapacağınız, deniz manzaralı öğlen yemeği teknede sizleri bekler. Yemek ardından animatörlerin eşlik ettiği oyunlar ve dans eşliğinde müzik yayınında ikinci rota olan Mavi Koy’a geçiş yapıyoruz. Burada ve devamında ziyaret gerçekleştirdiğiniz, Cennet Adası ve Bakardi Koyu’nda 45 dakikalık molalar eşliğinde denize girebilirsiniz. Ardından gün batımı eşliğinde Bostanlıya dönüş doğru yoluna çıkıyoruz. Tekne turu süresinde gerekli her alan hakkında geniş bilgiler ve tarihi detaylar ise rehber tarafından silere iletilmektedir. Cennet ve Bakardi koylarında deniz ve doğanın buluşmasına şahitlik ederken, Akvaryum Koyu’nda doğanın tüm tonlarını ve renkli balık çeşitlerini gözlemlerlersiniz.

Mavişehir-Bostanlı Tekne Turları Yeme-İçme

Mavişehir-Bostanlı tekne turu menüleri yörenin lezzetli ve taze balıklarının ızgaraları, tavuk ızgara, salata, pilav ve makarna, soğuk içecek, karpuz, kavun, dondurma gibi seçenekleri kapsıyor. Bu menü içerisinde yapacağımız tercihler kapsamında şık bir öğlen yemeğini, temiz deniz manzarasında yiyebilme imkanı buluyoruz. Tur boyunca atıştırmalık bir şeyler tatmak isterseniz meyve tabaklarından, serinlemek isterseniz çeşitli soğuk gazlı ve gazsız içeceklerden tercih yapabilir veya aileniz ile sohbet sırasında çay ve kahveleriniz yudumlayabilirsiniz.

Mavişehir-Bostanlı (İzmir) Tekne Turu Ücreti Ve Rezervasyon

Mavişehir-Bostanlı tekne turu ücretleri sezon ve turun özelliğine göre değişiyor. Bu kapsamda koyları ziyaret, öğlen yemeği, animatörler ile eğlence ve rehber hizmetinden yararlanma imkanı edinebilirsiniz. Teknede yiyeceğiniz şık öğlen yemeği ve her koy alanında 45 dakikalık molalar ile denize girme faaliyeti toplam fiyata dahildir.

Mavişehir-Bostanlı tekne turu rezervasyon işlemlerinizi ise aklınızda yer alan tarihten en az birkaç gün önce internette TekneveYat üzerinden online şekilde, 0531 367 65 76 numaralı telefonumuzdan ya da Bostancı rıhtım alanından tekne personeline başvurarak gerçekleştirebilirsiniz.

Son Blog Yazıları
  • Fethiye Tekne Turu
  • Antalya Koyları ve Plajları
  • Karaburun Koyları ve Karaburun Gezi Rehberi
  • Datça Koyları ve Plajları
  • Çeşme Koyları ve Plajları
  • Hisarönü Gezi Rehberi