post picture

Antalya ve Kaleiçi Gün Batımında Falezler

Antik çağlardan beri tarihe tanıklık eden Antalya'nın incisi Kaleiçi, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı mimarisinin zengin izleriyle gezginleri geçmişe götürüyor.

Antalya'nın kalbi neresi diye sorarsanız, cevabi hiç kuskusuz Kaleiçi olacaktır. Birçok tarihi anıta ev sahipliği yapan Kaleiçi aynı zamanda şehrin en atmosferik bölgesidir. Osmanlı tarzı butik otellerle dolu dar dolambaçlı sokaklardan oluşan bir labirenttir burası. Türkiye'de görebileceğiniz diğer Eski Kentlerden oldukça farklı bir havası vardır Antalya Kaleiçi'nin. 

Kaleiçi'ni keşfederken her sokağında, her bir yapısında karşınıza büyüleyici güzellikler çıkacak. Nelerle karşılaşabileceğinize dair küçük ipuçları verelim mi? Eski yat limanı, Panoramik Asansör, Mermerli Plajı, Oyuncak Müzesi, tarihi camiler, Yivli Minare, Osmanlı evleri, otantik mağazalar, kafe ve restoranlar, publar ve renkli gece hayatı alternatifleri gibi birçok cazibe merkezi keşfetmenizi bekliyor olacak. 

Kaleiçi'nde Buraları Görmeden Ayrılmayın 

Antalya Deniz Biyolojisi Müzesi

Antalya Oyuncak Müzesi

Hadrian (Hadrianus) Kapısı

Hıdırlık Kulesi

Kaleiçi Yat Limanı

Panoramik Asansör

Suna - İnan Kıraç Kaleiçi Müzesi

Tarihi Saat Kulesi

Yivli Minare Camii ve Külliyesi

Kaleiçi Yat Limanı 

Kaleiçi Limanı Antalya'nın en işlek yerlerinden biri olmasına rağmen yılın her mevsimi ayrı bir güzellik sunar bu eski liman. Kaleiçi'nde bir gezintiye çıkarsanız eninde sonuna mutlaka buraya da uğrarsınız zaten. Şehrin en eski bölgesinin olduğu bu alanın her yanı farklı bir manzara sunar. Bazen kendinizi bir film setinde gibi hissedersiniz.

Kaleiçi Marina'nın en büyük özelliklerinden birisi de merak edenler için Antalya'nın muhteşem doğal güzelliklerinden biri olan Aşağı Düden Şelalesi'ne sizi götürebilecek olan Antalya Tekne Turları buradan kalkmaktadır. Ayrıca Antalya'yı güneş batarken denizden izlemek, falezlerin muhteşem renk dönüşümüne şahit olmak isterseniz Kaleiçi yürüyüşünün hemen ardından yine buradan Antalya Gün Batımı Tekne Turu için Antalya Kiralık Tekne ve Yat hizmetlerinden yararlanarak unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz. 

Özellikle yaz ayları ve tatillere denk gelen dönemlerde büyük rağbet olan bu turlara yat kiralama sayfamızı ziyaret ederek birbirinden güzel gulet, motoryat ve yelkenli seçeneklerini inceleyebilir ve rezervasyon için bizimle 0531 367 65 76 numaralı telefon hattımızdan iletişime geçebilirsiniz. 

Son Blog Yazıları
  • Bodrum’dan Rodos'a Nasıl Gidilir?
  • Antalya Koyları ve Plajları
  • Karaburun Koyları ve Karaburun Gezi Rehberi
  • Datça Koyları ve Plajları
  • Çeşme Koyları ve Plajları
  • Hisarönü Gezi Rehberi