post picture

Antik Zamanların En Büyük Tersanesi Yanıbaşımızda Desek? Gidip Görmeyi, Keşfetmeyi İstemez Misiniz?

Anadolu'nu sadece ovaları, dağları değil, kıyıları da tarihin en eski devirlerinden beri insanoğlunun kendini en çok geliştirdiği, büyük medeniyeler kurup bügünlere muhteşem eserler bıraktığı yerlerdir.

Bunlardan birisi de Akdeniz'in en az bilinen adalarından Dana Adası

Dünyada Benzeri Yok 

2016 Yılında Türk arkeologlar tarafından antik zamanların en büyük tersanesi bu adada ortaya çıkarıldı. 3 bin 200 yıllık tersanede 274 çekek yeri belirlendi. Tüm dikkatleri üzerine çeken bu keşif adayı çok daha merak edilen bir yer haline getirdi.  Gizemli tarihi, ilginç doğal yapısı ve muhteşem güzellikteki denizi ile Dana Adası artık Boğsak'dan çıkışlı tekne turları ile herkesin gidip görebileceği, denizin, tarihin tadını çıkarabileceği bir yer.  (Dana Adası'nın haritadaki yeri)

Dana Adası yüzerken kendinizi bir akvaryumun içinde hissedeceğiniz kumsal ve kayalık koylara sahip.. Yanınıza maske ve hortum almayı sakin unutmayın. Ayrıca scuba diving için de yine alternatifler mevcut.

Dana Adası'na ayrıca Taşucu günlük tekne turları ile de ulaşabilirsiniz. Boğsak ve Taşucu çıkışlı turlarda öğle yemekleri, sınırsız cay kahve ikramları ve isteyene sakinlik isteyene bol eğlence de fiyatlara dahil hizmetlerden.

Tekne turları sadece yaza özel degil. Yılın on iki ayı istediğiniz zaman Dana Adası'nı keşfedebilirsiniz. Bölgeye yolunuz düşerse günlü turlar, tekneler ve konaklama ile ilgili daha fazla bilgi için bizimle her türlü konuda iletişime geçebilirsiniz. 

Son Blog Yazıları
  • Bodrum’dan Rodos'a Nasıl Gidilir?
  • Antalya Koyları ve Plajları
  • Karaburun Koyları ve Karaburun Gezi Rehberi
  • Datça Koyları ve Plajları
  • Çeşme Koyları ve Plajları
  • Hisarönü Gezi Rehberi