MAVİ YOLCULUK

Tatil deyince aklımıza deniz, kumsal, güneş ve tabii ki eğlence gelir. Bunların sadece 5 yıldızlı otellerle sınırlı olmadığını biliyor muydunuz? Arkadaşlarınız yada ailenizle baş başa kalabileceğiniz bir tatil düşünün ve aynı zamanda da sürekli seyahat halinde olduğunuzu. Mavi Yolculuk tam size göre bir seçenek ve sandığınız kadar da pahalı değil.

Mavi Tur adı altında gerçekleştirilen organizasyonları Tekneveyat.com üzerinden bulabilirsiniz. İsterseniz guletlerin kabin kiralama hizmetlerinden, isterseniz bütçenize uygun yat kiralama seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Her iki seçenekte de eğlence de sınır olmadığı kesin. Eğer yeni insanlar tanıyarak sosyalleşebileceğiniz, kalabalık bir tur istiyorsanız guletler sizin için harika imkanlar sunuyor. 15 ila 55 metre arasında değişen bu yüzen otellerde eğlenmemek imkansız. Tabii tercihiniz yakın arkadaşlarınız yada ailenizle baş başa kalabileceğiniz bir Mavi Tur yapmak ise; sizin için de oldukça güzel seçenekler mevcut. Bütçenize uygun yatlarla Akdeniz ve Ege kıyılarını keşfetmeniz unutulmaz bir Mavi Yolculuk yapmanıza imkan sunuyor.

Ege ve Akdeniz’de sürecek olan mavi yolculuğunuzda unutulmaz koylarda yüzebilir, balık tutabilir, gece yada gündüz denize girebilir, ayrıca muz, parasailing, su topu oyunları, rüzgar sörfü ile gezintigibi imkanlardan yararlanabilirsiniz. Seyahat sırasında gözünüzü mükemmel kıyılardan alabilirseniz; yüzen otelinizin içinde monopoly, tavla, okey, kağıt oyunları gibi çeşitli oyunlar dahi oynayabilirsiniz. Bunlar tabii ki her otelde var diye düşünebilirsiniz fakat Mavi Yolculuğun size sunduğu en güzel imkan; tüm bunları birçok koyda yapabiliyor olmanız. Antalya, Kekova, Kaş, Kalkan, Fethiye, Göcek, Marmaris ve Bodrum kıyılarında tüplü yada tüpsüz dalış aktiviteleri gerçekleştirmenin yanı sıra, aynı zamanda da koylarda araç kiralayarak Likya uygarlığının günümüze kadar taşınan antik kentlerini de ziyaret edebilme imkanınız var.

Mavi Yolculukta geçirdiğiniz zaman içerisinde sadece Ege yada Akdeniz kıyıları ve koylarını gezmiyorsunuz. Seçenekleriniz arasında mükemmel güzellikte olan Yunan adaları da var. Rüya ada Santori, kutsal ada Patmos, eğlencenin merkezi Mikonos, ortaçağın izlerini taşıyan Rodos ve hepimizin adını duyduğu Sakız adası gibi tarihi adalara da yolculuk yapma imkanınız mevcut. Turkuaz renkli suların çevrelediği adaları ziyaret ederken unutulmaz bir tatilin anılarıyla evinize döneceksiniz.

Belirleyeceğiniz her rotada farklı kültürleri tanıyacak, alıştığınız tatil anlayışınızı kıracaksınız. Mavi yolculuğunuz esnasında birbirinizle birçok aktivite ile daha çok kaynaşıp, düşük bütçelerle mükemmel bir tatil geçireceksiniz. İnternet üzerinde yapacağınız rezervasyon imkanlarıyla istediğiniz rotayı belirleyebilir, seyahatinizin süresini kendiniz belirleyebilirsiniz. Mavi Yolculuk için paçaları sıvamanın zamanı geldi. Mavi Yolculuk yeni gözdeniz olacak.