post picture

Neden Tekne Tatilini Tercih Etmelisiniz?

Özellikle son yıllarda çokça tercih edilmeye başlayan favori tatil seçeneklerinden birisi olan mavi tur tatili, normal otellerde yapılan tatillere göre oldukça fazla farklılıkları bulunuyor. Bu konuda dikkatinizi çekecek bazı özellikleri sizlerle paylaşmak istedik.

 • Yapacağınız mavi tur tatilinizi, tatil bitene kadar büyük çoğunluğunu teknede geçirirsiniz. Kiralayacağınız tekneler, otellerdeki alanlara göre daha küçük olduğu için otellerdeki kadar enerji harcayıp yorulmanıza gerek kalmayacaktır. Kiraladığınız teknede ve güvertede güneşlenerek, kamarada yatarak uzun süreler boyunca dinlenebilirsiniz. Bu sayede tekne tatilini tercih ederek otellerin kalabalık ve gürültülü koşuşturmasından uzak, fiziki ve mental olarak yoğun bir dinginliğe sahip olursunuz. Eşsiz doğa içinde kalabalık otellere göre stresten daha uzakta bir tatil geçirebilirsiniz. Güneşe yoğun olarak maruz kalacağınızdan, vücudunuz için gerekli olan D vitaminine bol bol sahip olabilirsiniz. Teknenizde doğa ile bütünleşerek, stresten uzak kalırsınız.
 • Bir diğer avantaj ise yeni bölgeler keşfedecek olmanızdır. Otelde kalmaktansa tekne kiralayarak veya mavi turlara katılarak, yeni bölgeler keşfedebilir, doğayla iç içe olabilirsiniz. İstediğiniz koyda demirleyerek berrak denizlerde istediğiniz kadar yüzebilirsiniz. Eşsiz güzellikteki koyları gezerken biraz ara verip, koylarda bulunan kasabalarda gezinerek kültürel etkinliklere katılabilir; yerel lezzetlerden tadabilirsiniz.
 • Tatilinizin büyük bir çoğunluğunu teknede geçireceğiniz için, tatile çıkmadan gıda alışverişinizi de yapmanız gerekir. Bu durumda kontrol sizde olduğunu için istediğiniz besini istediğiniz yerden satın alıp, yemekleri kendiniz hazırlayarak sağlıklı beslenme düzeninizi sağlamış olursunuz.
 • Mavi tur tatillerinde acil bir durum olmadığı sürece ek masraflar çıkmayacaktır. Tatile çıkmadan önce bütçenizi belirleyip, tekne kiralama ücreti, yemek masrafları, marina ve tekne yakıt ve personel, kaptan masrafı gibi temel giderleri hesaplayacağınız için tatilinizi sorunsuz şekilde eğlenerek geçirebilirsiniz.
 • Otelde geçirdiğiniz bir tatilde istemeseniz de ortama göre her gün değişik bir kıyafet tercih etmek zorunda kalabilirsiniz. Fakat otel yerine tekne kiralayarak çıkacağınız mavi turlarda ise böyle bir sorun olmaz. Yanınıza alacağınız bir kaç parça kıyafet, bütün tatiliniz boyunca size yetecektir. Bu sayede hem yanınıza gereksiz kıyafetleri alarak yükünüzü artırmamış olur hem de rahatlık açısında kendinizi konforlu hissetmenizi sağlayacaktır.

Göcek, Marmaris, Bodrum, Fethiye ve Ayvalık gibi bölgelerden çıkışlı tekne tatiline çıkmak için mavi tur sayfamızı inceleyerek birbirinden güzel gulet, motoryat ve yelkenli seçeneklerini inceleyebilir ve rezervasyon için bizimle 0531 367 65 76 numaralı telefon hattımızdan iletişime geçebilirsiniz. 

Son Blog Yazıları
 • Bodrum’dan Rodos'a Nasıl Gidilir?
 • Antalya Koyları ve Plajları
 • Karaburun Koyları ve Karaburun Gezi Rehberi
 • Datça Koyları ve Plajları
 • Çeşme Koyları ve Plajları
 • Hisarönü Gezi Rehberi