Göcek Hakkında 

Göcek, Türkiye’nin saklı cennetlerinden bir yer sayılır. Yat cenneti olarak bilinen Göcek, Muğla ilinin Fethiye ilçesinde bulunuyor. Belki de bundan 10 - 15 yıl önce Muğla deyince akla hemen Bodrum gelirdi. Ama artık sadece Bodrum tatilcilerin uğrak yeri olmaktan çıktı. İşte bunlardan bir tanesi de Göcek. Fethiye Körfezi’nde bulunan Göcek, adeta doğanın maviyle buluşmasını resim etmiş.

Beldenin hemen karşısında büyükçe bir Göcek adası yer alıyor. Onun çevresinde de iri ufaklı adacıklar bu büyük adayı takip ediyor. Beldeye bağlı olan bu adalar parçasının da tatil cennetine ayrı bir hava kattığını söylemek gerekir.

Göcek beldesine ulaşmak için Dalaman Havalimanını kullanabilir ya da karayoluyla gelebilirsiniz. Beldenin havalimanına olan uzaklığı 18 kilometre civarında.

Akdeniz bölgesinde yer alması Göcek’in sıcak olmasını sağlıyor. Her bütçeye uygun tatil mekanlarını bulunan Göcek beldesinde apart, butik, pansiyon ve lüks oteller mevcut. Sıcaklık yılın 12 ayında hemen hemen yaşatıldığı bölge son zamanlarda en çok tercih edilen yerler arasında.

Mavi Tur - Mavi Yolculuk Fırsatları

Türkiye, mavi tur - mavi yolculuk tutkunlarının uğrak yerlerinden biridir dünya genelinde. Türkiye içinde önemli mavi tur duraklarından biri de hiç şüphesiz Göcek olarak kabul edilir. Göcek yat limanı, mavi tura çıkan guletleri motoryatlarla doludur. Başta da belirttiğimiz üzere yat cenneti olan Göcek içinde her isteğe göre yat kiralayabiliyorsunuz.

Bunun yanı sıra yat kiralama imkanı olmayanlar için günübirlik tekne turları da bulunuyor. Daha çok mavi yolcular için tercih edilen Göcek, tekne turlarını adete zevke dönüştürüyor. Göcek beldesinde en çok Göcek adası ziyaret ediliyor. Mavi turların başında gelen Göcek adasında denize girmenin keyfinin ve adayı gezme fırsatınız oluyor. Yanında da bulunan irili ufaklı adaları da görme fırsatınız var.

Göcek’in batısında yer alan koy ile doğu kısmında yer alan İncirli Koy’u da yılın her döneminde ziyaretçi akınına uğruyor. Göcek’ten belediye her saat başında İncirli Koy’una dolmuş tekne kaldırıyor.

Göcek’te görülmesi gereken diğer bir koy ise SİT alanına sahip olan Göbün Koyu. SİT alanı olduğu için yerleşim olmayan koya girişte bulunmuyor. Uzaktan görebildiğiniz Göbün Koyu, deniz ile yeşilin iç içe bulunduğu bir yer olarak dikkat çekiyor. Tarihi bir yer olan Göbün koyu geçmişten izler de taşıyor. Bizans dönemine ait kalıntıların olduğu koy da ayrıca dalış imkanınızda var. Kalıntıların denizin alt kısımlarında bulunmasıyla dalış ile farklı bir tarihe tanıklık etmiş olabilirsiniz.

Yeşiliyle mavisiyle Göcek beldesi ülkemizin saklı cenneti konumunda. Eğer tatil planı yapmadıysanız yada hali hazırda plan yaptınız fakat farklı nerelere gidebilirim diye düşünüyorsanız işte size rota.

Şimdi Göcek beldesinde mavi tur fırsatlarını sıralayacağız. 1 haftalık ve 2 haftalık teknelerle mavi tur yapılabiliyor. Göcek tekne turlarında Kaş, Gemiler Adası, Tersane Adası, Fenerli, Yassıca Adalar, Yunan Adaları, Cleopatra Hamamı, Marmaris, Ekincik, Samanlık Koyu, Hama Koyu, Göbün Koyu, Palamut Bükü, İnceburun, Bozburun, Kızılkum, Dip Koyu, Batıkkaya Koyu, Baba Adası, Finike, Kumlubük Koyu, Marmaris Limanı, Çavuş Limanı, Ağ Limanı, Turunç Bükü, Cennet adası ve daha birçok yerlere gidiyor.

Bir paket halinde mavi turların yapıldığı Göcek’te 1 veya 2 haftalık tur seçeneklerinden birini tercih ederek tatil yapabilirsiniz. Otellerde konaklama yapmadan bile tur gezintisi yapabilirsiniz. Tatile çıkmadan önce rotanızı belirler ve size en uygun tekne turunu seçerek farklı bir tatil geçirerek ileride hatırlayacağınız anınız olmuş olur. Uzun süreli olan bu tekne turlarında birçok ihtiyacınızı karşılanabiliyorsunuz. Aynı zamanda farklı rotalarda teknelerin durduğu vakitlerde farklı ihtiyaçlarınızı da alabilirsiniz. Tekne turuna katılarak birden fazla yer görme imkanınız da oluyor. Farklı adalarda ve koylar da denize girme deneyimine de sahip olacaksınız. Hadi bu yaz tatilde farklılık yapın ve Mavi tur fırsatlarını kaçırmayın. Doya doya bir tatilin keyfini gezerek çıkarın.

Eğer siz de Göcek bölgesinde haftalık veya günlük mavi tur arıyorsanız, fiyata dahil olan hizmetler ile ekstra ücret ve gulet seçenekleri için sitemiz üzerinden bize ulaşabilir, ayrıca ilanları inceleyebilirsiniz. 

Akdeniz ile Ege'nin buluşma noktası, maviyle yeşil dünyası Göcek'te mavi yolculuk için bekliyoruz...