Yunan Adaları Tekne Turu denince tüm dünyada ilk akla gelen yer olan Kiklad Adaları (ya da Kikladlar) Yunanistan ile Türkiye arasında Ege Denizi'nin ortasında irili ufaklı 220 adayı kapsamaktadır. Bunlarin en  çok bilinenleri ve ziyaret edilenleri ise meşhur Santorini ve Mikonos. 
 
Her daim canlı gece hayatı ve essiz güzellikteki plajları ile tanınan Mikonos aynı zamanda yel değirmenleri ve kendine has klasik Kiklad köy mimarisi ile de oldukça ilginç bir yer. Küçük bir ada oldugu icin her bir köşesini kısa bir zamanda keşfedebilirsiniz. Fakat o kadar çok güzelligi bir arada barındırıyor ki, çabucak dolaşmaktansa, burada en az iki veya üç gün geçirmenizi tavsiye ederiz. 
 
Santorini ise daha romantik ve daha lüks bir ada. Ege'nin en büyüleyici manzaralarından birine sahip olan Santorini özellikle çiftler tarafından güneşin denize batışının en güzel seyredildiği yer olarak bilinir. Avrupa ve Akdenizin en etkileyici volkanik adalarından birisi olan Santorini'de inişli çıkışlı dark sokaklarda kisa yürüyüyüşler yaparak kendinizi adeta bambaşka bir dünyada hissedeceksiniz.
 
 
Ne Yenir
Adaları mavi tur ile keşfederken karaya çıktıgınızda Santorini'de kapari ve fava gibi ada spesiyallerini, Milos'ta pitarakia peynirli turtaları ve Mikonos'un baharatlı peynirlerini mutlaka tadın. Yerel şarap markalarını mutlaka deneyin. Hem ucuz hem de adalara özgü cok farklı tadlara sahiptir. Akşam yemeğini tekneden Santorini Kalderası'nı veya Mikonos'un masalımsı manzarasını izleyerek yemek isterseniz bölgede yakalanmış barbunyaların ve ahtapotların tadını çıkarın.
 
En İyi Nasıl Keşfedilir
Kiklad Adaları Ege Denizi'nde geniş bir alana yayılmıştır. Santorini, Mikonos ve Sire basta olmak üzere her bir adacık, her bir koy, her bir bogaz, her bir köy birbirinden daha güzel manzaralar sunmaktadır ve bu eşsiz coğrafyayıkeşfetmenin en rahat ve etkileyici yolu tekne turları, mavi tur ve yelkenli yat turları olarak bilinir.  
 
Kiklad Adaları Mavi Tur ve Yelkenli Yat Turu Fiyatları ve Rezervasyon
Diğer bütün Yunan adaları tekne turları organizasyonları ve benzerlerin de olduğu gibi Kiklad Adaları mavi tur, yat gezileri ve guletler icin de (Mikonos, Santorini, Sire, Naxos) Türkiye'den en uygun fiyat bilgilerine sitemiz Tekneveyat.com üzerinden ulaşabilir ve iletişime geçerek rezervasyon yaptırabilirsiniz.