Muğla Balık Avı Turu

Güney Ege’nin en önemli şehirlerinden olan Muğla’nın turistik ve tarihi noktalarının ne kadar geniş bir yelpazeye ayrıldığını söylemek yanlış olmaz. Milattan önceki yıllarda da aktif şehir yaşamını sürdürerek günümüze kadar ulaşan nadir şehirlerden biri olması ile ön plana çıkan Muğla’da güzel bir tatil geçirmeniz mümkün. Bununla birlikte farklı aktiviteleri de kolaylıkla yapabileceğiniz Muğla’da balık avı turlarına da katılarak güzel bir gün geçirebilirsiniz.

Sizin için hazırladığımız Muğla balık avı turu içeriğimizi okuyarak, güzel bir gün geçirmeden önce detaylı bir bilgi sahibi olabilirsiniz.

Muğla birçok açıdan ziyaret edilmesi gereken şehirlerden biri. Hem turistik hem tarihi hem de doğal güzellikleri bir arada bulabileceğiniz Muğla’da gezmek için kısa bir tur yetmeyecektir. Marmaris, Fethiye, Bodrum, Milas ve Datça gibi birçok turistik noktasını içinde barındırmanın verdiği avantaj ile hem yerli hem de yabancı birçok turistin tercih ettiği bir nokta diyebiliriz. Bununla birlikte farklı bir deneyim yaşamak isteyenler için ise Muğla balık avı turu biçilmiş kaftan diyebiliriz. Muğla’da yapacağınız balık avı turu ile farklı koyları, deniz mağaralarını ve deniz canlılarını yakından görme fırsatı elde edebilirsiniz. Muğla’yı farklı bir açıdan görmek istiyorsanız, balık avı turlarına en azından bir kez katılmanızı öneririz. Zaten bir defa Muğla’da balık avı turuna katıldığınızda tekrar tekrar balık avlamak için sabırsızlanacaksınız. Tüm gün boyunca balık avlamanın dinlendirici yanında Muğla’nın eşsiz güzelliğinde denizin tadını da kolaylıkla çıkarabilirsiniz.

Muğla, Güney Ege’de bulunan şehirlerimiz arasındadır. Muğla’nın kuzeyinde Aydın, kuzeydoğusunda Denizli ve Burdur, doğusunda Antalya bulunmaktadır. Muğla’ya hem kara yolu hem de hava yolu ile ulaşmanın yanında deniz yolu ile de ulaşmanız mümkündür. Dağlık ve engebeli arazi nedeni ile demir yolları ile Muğla’ya ulaşmanız mümkün değildir. Havalimanı ile gitmeyi planlıyorsanız şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz. Muğla’da iki adet havalimanı bulunmaktadır. Dalaman Havaalanı ve Bodrum-Milas Havaalanı ile Muğla’ya kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Muğla ziyaretiniz sırasında farklı bir aktivite yapmak ve dolu dolu bir gün geçirmek istiyorsanız, Muğla balık avı turlarına katılabilirsiniz. Keyifli bir balık avı turu geçirerek, dinlenebilir ve tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz. Ege’nin açıklarında Yunan adalarını seyrederek, tekne içerisinde dinlenebilir veya Ege’nin serin sularına kendinizi bırakabilirsiniz. Muğla tekne kiralama hizmetleri ile de size uygun tekne ile sulara yelken açabilir ve unutulmayacak bir deneyim elde edebilirsiniz.

Muğla balık avı sezonu Nisan ve Ekim aylarında gerçekleşmektedir. Muğla balık avı turlarına katılmak için bu tarihler arasında Muğla’da bulunmanız gerekmektedir. 6 veya 7 aylık bir sezon içerisinde kiralayacağınız tekne ile balık avını gerçekleştirebilir veya grup halinde balık avı turlarına katılarak farklı bir deneyim elde edebilirsiniz.

Muğla balık avı turlarında yakalayabileceğiniz birçok çeşit deniz canlısı bulunmaktadır. Bunların başında; barbunya, istavrit, levrek, kupez, kalkan, sardalya, palamut, lagos gibi balık çeşitleri sayılabilir. Ayrıca bunlara ek olarak kalamar, ahtapot, yengeç gibi deniz canlılarını da yakalamanız mümkün diyebiliriz.

Muğla balık avı turu için ne kadar özel bir konum olsa da, tatil ve konaklamak için de bir o kadar özel bir şehir diyebiliriz. 5 ve 7 yıldızlı otellere ek olarak, pansiyon, motel ve kamp alanları ile de turistlerin ilgi odakları arasındadır. Muğla ziyaretiniz sırasında birçok konaklama seçeneği arasında kalabilirsiniz. Her bütçeye uygun konaklama seçenekleri ile size uygun konaklama noktasını seçebilirsiniz.

Muğla balık avı turu için enerji depolamak ve eşsiz Muğla lezzetlerini tatmak istiyorsanız, Muğla’da birçok farklı lezzeti bir arada bulabilirsiniz. Dünya mutfağını da kolaylıkla bulabileceğiniz Muğla’da özellikle şehre özgü bir lezzet arıyorsanız; kabak çiçeği dolması ve çökertme kebabını önerebiliriz. Ayrıca farklı deniz ürünlerini de iyi ustaların ellerinde deneyimleyebilirsiniz.

Muğla’da balık avı turuna katılmadan önce iyi bir olta takımı edinmenizi öneririz. Birçok koy ve kıyı şeridini tekne turu ile gezerek farklı balıkları avlayacağınız için sağlam bir olta takımı işinizi görecektir. Keyifli bir balık avı turu geçirmek için iyi bir yemde seçmeniz önemlidir. Bunun için balıkların oldukça sevdiği mamut ve boru kurdu aynı zamanda toprak solucanı işinizi görecektir. 6 – 7 aylık sezon içerisinde iyi bir balık avı geçirmek için olta takımı kurşununun da iyi bir ağırlığa sahip olması gerekmektedir. Deniz yüzeyine yakın yaşayan istavrit gibi balıkları avlamak istiyorsanız, 10 – 100 gram arası kurşun yeterli olacaktır. Ancak daha derinlerde bir canlı hedefliyorsanız 100 gram üzerinde bir kurşun kullanmanız yararlı olacaktır.

Muğla içerisinde birçok aktivite yapmanız mümkün. Kısa tatilinizde bile sayısız deneyim elde ederek tatilinizi sonlandırabilirsiniz. Muğla’da gerçekleştireceğiniz tatil de yapabileceğiniz aktiviteler arasında dalış, yamaç paraşütü, safari, yürüyüş, balık avlamak, rafting bulunmaktadır. Siz de kendinize uygun herhangi bir aktiviteye katılarak Muğla’da güzel bir zaman geçirebilirsiniz.

Muğla’da balık avı turuna çıkmak için birçok bütçeye uygun balık avı turu bulunmaktadır. Balık avı tur fiyatlarının birçok kritere bağlı olarak değişiklik göstereceğini söyleyebiliriz. Bunun en büyük nedeni teknenin mimari yapısı, teknolojik alt yapısı, hizmet alınmak istenen gün sayısı ve benzeri şekilde farklı hizmetler fiyatı etkilemektedir. Ancak Muğla’da balık avı turu yapmak istiyor ve eşsiz bir deneyim elde etmek istiyorsanız bizimle iletişime geçerek kısa sürede bütçenize uygun balık avı turlarından birine katılabilirsiniz.

Balık Avı Turları
Devamını Gör
Sorunuz mu var?