Milas Balık Avı Turu

Milas, 5 bin yıllık tarihi ile birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir şehir konumundadır. Karia Uygarlığı’ndan itibaren tarih sahnesinde yer alan Milas, bugün birçok turistin uğrak noktalarından biri diyebiliriz. Ege Denizi’ne ev sahipliği yapmasının yanında, güzel bir doğayı da bünyesinde barındırması Milas’ı muhteşem kılan özellikler arasındadır. Siz de Milas’ı ziyaret etmek istiyorsanız en kısa sürede planınızı oluşturmanızı öneririz. Özellikle Milas balık avı turlarına katılarak Milas’ı farklı bir noktadan gözlemleyerek, unutulmaz bir zaman geçirebilirsiniz.

İşte sizin için hazırladığımız Milas balık avı turu rehberimizi okuyabilirsiniz.

Milas içerisinde balık avı yapmanın birçok nedeni sıralanabilir. Bunlardan en önemlisi doğal güzelliklerini yakından görmek ve Muğla’nın bilinen ilçelerinin aksine Milas’ın keşfedilmemiş koylarında demirlemek keyifli bir zaman geçirmenizi sağlayacaktır. Özellikle Milas’a yakın olan Kazıklı Koyu, Haydar Koyu ve Alagün Adası gibi birçok farklı koya yapacağınız tekne turu ile Milas balık avı turlarının ne kadar büyüleyici olduğuna tanıklık edeceksiniz.

Milas balık avı turlarının detaylarına geçmeden önce Milas nerede diye merak ediyor olabilirsiniz. Öncelikle Milas, Muğla’nın ilçelerinden biridir. Muğla’nın kuzey bölümünde Aydın’a yakın bir konumdadır. Buna ek olarak Milas’a ulaşım oldukça kolay diyebiliriz. Bunun en büyük nedeni Milas içerisinde bir adet havalimanı bulunması ki zaten bu Bodrum – Milas Havalimanı olarak, Muğla’nın birçok yolcusunu karşılıyor diyebiliriz. Milas’a ulaşmak için ise karayolu ve havayolu kullanabilirsiniz. Karayolu kullanacaksanız Aydın üzerinden veya Muğla üzerinden Milas tabelalarını takip etmeniz yeterli olacaktır. Havayolunu tercih edecek iseniz direkt Milas’a uçmanın keyfini sürebilirsiniz.

Milas’ı denizden keşfetmek ve farklı bir noktadan görmek istiyorsanız, balık avı turlarına katılmanızı öneririz. Bunun dışında Milas’ta tekne de kiralayabilirsiniz. Milas’ın gün doğumunu ve gün batımını sakin bir koya demirleyerek görebilir ve muhteşem bir gün geçirebilirsiniz. Size uygun bir balık avı turu veya tekne ile denize açılarak enerji depolamanızda mümkün.

Ege’nin saklı cennetlerinden olan Milas için balık sezonu genellikle 5 veya 6 ay arasında sürmektedir. Nisan – Mayıs gibi başlayan balık avlama sezonu, Ekim veya Kasım aylarına kadar devam etmektedir. Balık avına çıkmadan önce avlanma sezonu içerisinde olup olmadığınızı internet üzerinden yapacağınız ufak bir araştırma ile kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Milas balık avı turunda karşılaşacağınız balık türleri çeşitlilik göstermektedir. Bu balık türlerinde bazıları ise çipura, levrek, sarıağız, minekop, sinarit, trança, mercan, alabalık ve lahoz olarak sıralanabilir. Bunların dışında daha büyük balıklarda yakalamanız mümkün ancak burada olta takımınızın kalitesi ve şans faktörünün devreye gireceğini unutmamanız gerekiyor. 

Milas turistik olarak çok rağbet görmese de özellikle yaz aylarında hem yerli hem de yabancı turistin akınına uğruyor diyebiliriz. Bu nedenle Milas içerisinde birçok konaklama seçeneğini kolaylıkla bulabilirsiniz. Milas’ta en popüler konaklama türlerinden biri kampçılık olsa da otel, pansiyon, motel ve karavan gibi konaklama seçenekleri de bulunuyor diyebiliriz. Bütçenize uygun olan konaklama seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Bunun dışında dilerseniz kalacağınız gün sayısı kadar tekne kiralayabilir ve Milas açıklarında konaklamanın keyfini sürebilirsiniz.

Milas içerisinde en çok seveceğiniz konulardan biri de yemekleri diyebiliriz. Milas balık avı turuna çıkmadan önce Milas lezzetlerini afiyetle deneyimleyebilirsiniz. Milas’a gittiğiniz de deneyebileceğiniz lezzetlerin başında; deniz ürünleri, Milas köftesi, göce tarhanası, taratorlu börülce, çiçek dolma ve ot haşlama diyebiliriz.

Aslında olta takımı ve balık yemi sizin arzunuza göre şekillenebilecek şeylerdir diyebiliriz. Ancak yine de tüyo vermek gerekir ise olta takımınızın dayanıklı olması balık yakalamak için önemli bir husustur. İyi bir olta takımı şansınızı artırabilir. Bununla birlikte at çek dediğimiz tahtadan yapılan basit olta takımları ile de balık avlayabilirsiniz. Balık yemi tercih ederken de Milas sularında yakalayacağınız balıklar için en uygun yemler ise; mürekkep balığı, balık ciğeri, deniz kabukları, sardalye, mamun, teke ve akyem olarak sıralanabilir.

Milas küçük bir belde gibi gözükse de yapabilecek aktivite sayısı bir hayli fazla diyebiliriz. Özellikle kültürel tur yapmak isteyenler için fazlaca seçenek sunabiliyor. Bununla birlikte eğlence mekanları ve doğa sporları içinde uygun aktiviteleri Milas’ta bulabilirsiniz. Milas balık avı turundan önce veya sonra kültürel bir tur yapmak isterseniz Yediler Manastırı ve Milas Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Milas’ın plaj ve koylarında denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

Milas gezilip görülmesi gereken yerlerden biri olarak karşımıza çıksa da balık avı turları için de özel bir konuma sahip. Bu nedenle balık avı turu fiyatları da seçeneklere ve özel isteklerinize göre farklılık gösterebilir. Milas açıklarında balık avlamak için katılacağınız turlardaki hizmet, teknenin mimari yapısı, turun süresi, ekstra farklı bir destinasyon görmek istemeniz halinde fiyatlar doğal olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Ancak Milas balık avı turları için her bütçeye uygun tekne kiralama hizmetine web sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Siz de Milas’ta balık avlamak ve tekne kiralamak istiyorsanız bizimle iletişim geçebilirsiniz.

Balık Avı Turları
Devamını Gör
Sorunuz mu var?