İtalya'da nerede dalınır? İtalya dalış meraklıları için nasıl bir ülke? İtalya'da mutlaka dalış yapılması gereken yerler.
 
7600 Kilometre uzunlugunda bir kıyı şeridine sahip olan İtalya aynı zamanda irili ufaklı 350 adaya sahip. Olağanüstü tarihi geçmişi ve deniz ile her daim iç içe yasamış kültürlere ev sahipligi yapması, bu ülkenin kıyılarında muthiş su altı zengligi de yaratmış.
 
Dalışa meraklı ziyaretçilerimiz soruyor; İtalya'da tavsiye ettiğiniz dalış noktaları var mı?
 
SARDİNYA ADASI
Akdeniz'in incisi Sardinya Adası İtalya'nın önde gelen dalış bölgesi olarak her yıl tüm seviyelerden binlerce dalış meraklısını kendine çekmektedir. Labirent benzeri mağaraları, tarihi batıkları ve büyüleyici su altı yaşamını keşfetmek isteyenler icin harika sürprizler sunuyor. 
 
Dalmadan dönmeyin
St. Elmo’s Rock: Onlarca mağara, inler, gözalıcı deniz yaşamı.
 
 
LIGURIA
İtalya'da dalışın doğduğu yer olarak bilinen Liguria Akdeniz'de en iyi dalış noktalarindan birisi olarak ün yapmıştır. Bu bölge birçok üst sınıf dalış sitesine ev sahipliği yapıyor.
 
İtalya Dalış
 
ELBA
Güneşi, muhteşem kıyıları ve olaganüstü sualtı yaşamı çeşitliligi ile dalış merakları tarafından İtalya'nın vazgeçilmezlerinden seçilen Elba Adasi Akdeniz'e dalmak için en iyi yerlerden biri olarak kabul edilmektedir.  
 
Dalmadan dönmeyin
Punta Si Fetovaia. Rengarenk su altı bitkileri, mağaralar, dev orfozlar
 
 
SİCİLYA
Zengin tarihi, volkanik oluşumu ve Akdeniz'in en turkuaz suları ile her seviyede unutulmaz dalış firsatları sunan Sicilya özellikle farkli su altı yapılarını keşfetmek ve incelemek isteyenler icin tam bir cennet.
 
Dalmadan dönmeyin
Aci Trezza: İnsanı hayrete düşüren sıradışı volkanik basalt kayaların su altındaki şekilleri ve sürprizlerde dolu derinlikleri..
 
 
Bu arada İtalya'da dalmak denilince sadece deniz gelmesin aklınıza. Dünyanın en güzel göllerinden birisi olan Garda Gölü de İtalyaya yolu düşen amatör ve profesyonel dalgıçlar icin mutlaka ugranması gereken bir yer. Ozellikle de Il Cristo di Riva del Garda. Gölün en kuzey ucunda bulunuyor.