Seferihisar Sığacık Balık Avı Turu

İzmir'in bir ilçesi olan Seferihisar'ın isminin Romalı bir general olan Tysaferin'den geldiği düşünülmektedir. Ege'nin farklı yörelerindeki gibi Güneş'in batışını en güzel şekilde izleyebileceğiniz bu yerleşkede neden balık avı yapılması gerektiğini bu yazımızda anlattık, hep beraber inceleyelim.

Seferihisar'da neden balık avı yapılmalı sorusunun en iyi cevabı tabii ki de maviye ve yeşile tamam doyacak şekilde geçireceğiniz gün boyunca yapabileceğiniz en iyi aktivitelerden biri olmasıdır. İkinci olarak bilindiği üzere Ege'deki balık popülasyonunun oldukça fazla olmasıdır. Tekne turu yaparken manzara eşliğinde geçirebileceğiniz huzurlu saatleriniz için biz sabırsızlanıyoruz, peki sizler de sabırsızlanıyor musunuz? O halde konuya daha detaylı bakalım.

Seferihisar'da balık avı turlarına katılmak için öncelikle İzmir'e gelmeniz sonrasında Seferihisar'a geçmeniz gerekmektedir. Seferihisar, Sığacık'a varmak için İzmir/ Merkez'den 45 kilometrelik bir yol gitmeniz gerekmektedir. Otobandan Seferihisar tabelalarını gözden kaçırmayarak 45-50 dakikalık bir yolculuğun sonunda ulaşabilirsiniz.

Ege'de bir sefer yıldızı olan Seferihisar, muazzam manzarası, temiz havası ve sıcak insanıyla harika bir balık avı turu deneyimi yaşatacaktır. Sığacık Teos Marina'dan hareket eden teknelerde kişi sayınızın önemi olmadan kiralayacağınız bir tekne ile Seferihisar balık avı turunu tamamlayabilirsiniz. Seferihisar tekne kiralama hizmetlerimizden faydalanarak kendinize en uygun tekneyi ve teklifleri göz önüne getirip geçireceğiniz her güzel ana bir adım daha yaklaşmış olursunuz. Uzman ekipler tarafından alacağınız hizmetler sayesinde rahat bir tekne turu geçirerek balığınızı keyifle tutabilirsiniz.

Ege bölgesinde hüküm sürmekte olan iklim, Akdeniz iklimi olduğundan günler yazın sıcak ve kurak geçerken, kış günleri de yağışlı ve ılık geçmektedir. Her mevsim ılıman olduğundan size en uygun olan hava şartlarında çıkıp kendinize iyilik yapacağınız günleri iple çekmelisiniz. Balık popülasyonu çeşitliliğinden ötürü su yüzüne yakın yaşayan balık cinslerinden dolayı her mevsim balık avı turuna çıkıp balık tutabilirsiniz.

Seferihisar balık avı turlarında, Seferihisar'da yetişen ve yer alan tüm balık çeşitlerini çoğu zaman yakalayabilirsiniz. Sizler de bu balık avı turlarına çıktığınızda görebileceğiniz farklı balık türleri ile balık maceralarınıza haz üstüne haz ekleyebilirsiniz. Ege Denizi'nde bulunan bazı balık türleri; Kaya Balığı, Lagos, Lüfer, Barbun, Sardalya, Çinekop, Ahtapot, Kalamar, Çipura, İstavrit, Levrek, Tekir ve benzeri balık cinsleri olarak sıralayabiliriz. Oldukça popüler olan balık türü olan Mercan balığını da yakalayabilirsiniz. Bu kadar çeşit arasından yakalamak istediğiniz balık cinsleri için oltanızın ucuna bağladığınız yemin türüne dikkat etmeniz gerekmektedir. Ufak bir araştırmayla istediğiniz hedefe kolayca ulaşabilirsiniz.

Seferihisar'da nerede konaklanır sorusunun cevabı elbette sizlerin cebine en uygun seçenekleri gözden geçirmeniz olacaktır. En güzel manzaralı, en güzel denizin ve yeşilin kokusuyla uyanacağınız birçok otel, apart, pansiyon ve kamp alanlarıyla kendinize en uygun seçeneği tercih edebilirsiniz. Muhteşem havası ile ve denizle yeşilin buluştuğu manzarasıyla hazzınızı sonuna kadar taşıyabileceğiniz Seferihisar tatilinizde konaklamayı dert etmeyin. Çünkü tarihi sokakları ile tatilinizin modunu hiç düşürmeden keyfinizi kat kat artıracağınız konaklama seçenekleri için çokça alternatif mevcuttur.

Seferihisar balık turlarında ne yiyeceğinizi düşünüyor karnınızın gurultusunu bir türlü durduramıyorsanız en merak ettiğiniz sorulardan birisi de Seferihisar'da ne yenir olacaktır. Aç karnınızı en güzel doyurma şekli önce Seferihisar içerisindeki tarihi sokaklarda temiz çiçeklerin kokusuyla bir restoranda kahvaltı yapmanızdır. Sonra çıktığınız balık avı turlarında tuttuğunuz balıklardan alıp eşiniz dostunuzla beraber pişirmeniz sizin kendi emeğiniz ve sevginizle birleşeceğinden tadı da hayli güzel olacaktır. Balık hakkında çokça seçeneğe sahip olan Seferihisar'da günbatımıyla beraber kendinize güzel bir balık yemeği hazırlayabilirsiniz.

Kesinlikle sahip olduğunuz olta takımını ve balık yemlerini değerlendirmelisiniz. Bu konuda herhangi bir eksiğe sahipseniz bu eksiklerinizi Seferihisar sınırları içerisinde kuşkusuz tamamlayabileceğinizi aklınızdan çıkarmayın. Mavinin farklı tonları arasında olta takımınız ve balık yemlerinizle birlikte kolayca avlanabilir balık avı turlarının tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz. Size en uygun olan olta takımlarını tercih etmeniz doğru bir tercih olacaktır. Seferihisar balık avı turunda yem kullanırken tutmayı hedeflediğiniz balığın türüne göre yem seçmelisiniz. Örneğin boru kurdu ve mamut kullandığınız sürece çoğu balığı oltanıza çekebilirsiniz. Oltanızdaki kurşunu seçerken de yine tutmak için belirlediğiniz balığın cinsine göre seçip almanız doğru olacaktır. Mercan ve istavrit gibi orta seviyelerde yüzen ve ara sıra su yüzüne çıkan balıklar için 50 gram ya da 150 gram aralarında kurşun kullanırsanız o seviyelere denk gelecektir. Daha derinlerde yaşayan balık türleri hedefinizdeyse biraz daha ağır kurşunları tercih ederseniz yengeç gibi canlıları oltanıza alıp istediğiniz şeyi gerçekleştirmiş olursunuz. Bizler de buna yardımcı olmak için buradayız.

Seferihisar'da yapılabilecek aktivitelerin başında deniz kenarında yapabileceğiniz bir yürüyüş bir günbatımı izlemek gelecektir. Ege'nin zeytin ağaçları arasında yeşilin tonlarıyla beraber içinizi huzur dolduracak bir doğa yürüyüşü olabilir. Denizin havasını ve kokusunu içinize kadar çekebileceğiniz bir manzara eşliğinde anın tadını çıkarabilirsiniz. Olmazsa olmaz denizine girip serinleyebilir ve çıktıktan sonra güneşlenebilirsiniz. Seferihisar balık avı turlarımıza katılarak leziz balıklar yakalayıp balıkların tadına en iyi şekilde bakabilirsiniz.

Seferihisar balık avı turlarının fiyatları oldukça değişkenlik göstermektedir. Size verilen hizmet, kişi sayısı, tekne özellikleri ve tekne turunun süresi gibi çeşitli etkenler vardır.

Sizler de sevdiceklerinizle beraber güzel bir balık avı turu eşliğinde tatil yapmak istiyor, Seferihisar açıklarında eğlenceli vakitler geçirmek istiyorsanız web sitemiz üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Balık Avı Turları
Devamını Gör
Sorunuz mu var?