Fethiye Balık Avı Turu

Batı Akdeniz'de derin kıyıları ve zengin avlak meraları ile özellikle büyük balık peşinde olanların vazgeçemediği bölgelerin başında gelen Fethiye, son yıllarda modern, konforlu ve her türlü donanıma sahip teknelerle yapılan amatör ve profesyonel balık avı turları ile dikkat çekiyor.

Fethiye'ye balık avlamaya veya tatile gidecekseniz, harita üzerindeki yeri sizi korkutmasın. Her yönüyle tam doğa cenneti Fethiye'ye Türkiye'nin her yerinden ulaşmak hem karayolu hem de uçak ile çok kolay.
Fethiye'ye en yakın havaalanı Dalaman'da. Dalamana İstanbul'dan direk uçuşlar 1 saat 15 dakika, Ankara'dan 1 saat, Adana'dan 1 saat 30 dakika. Dalaman Havalimanı'ndan düzenli olarak kalkan Havaş servisleriyle Fethiye merkeze ulaşım ise sadece 30 dakika sürüyor. 

Fethiye'ye aracınızla gitmeyi düşünüyorsanız, karayolu seyahati de artık çok daha rahat.

İstanbul-Fethiye 800 km (9 saat), Ankara-Fethiye 620 km (8 saat), İzmir-Fethiye 335 km (4 saat), Antalya-Fethiye 200 km (2.5 saat).

Derin lacivert sularında hayatınızın en heyecanlı balık avı anılarınızı biriktirebileceğiniz Fethiye'de tekne kiralayarak grubunuza özel tura çıkabilirsiniz. Ya da dilerseniz bireysel olarak da düzenli olarak gerçekleştirilen turlara dahil olabilirsiniz. 

Fethiye tekne kiralama hizmetimiz ile farklı boyutlarda, tercih ettiğiniz av tarzına ve servis imkanlarına göre konforlu bir seyir için bütün detaylara sahip, gelişmiş balık bulucu ve her türlü ekipmanı barındıran tekneleri istediğiniz tarihte kiralayarak ister yakındaki koylarda, isterseniz açık sularda balık avı keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

Fethiye Batı Akdeniz'in kendine özgü deniz iklimi farklılıklarının çok etkili bir şekilde yaşandığı bir coğrafya. Bu nedenle Fethiye ve çevresi her mevsim bol balık yapabilmektedir. Her türlü hava şartına göre hem açıkta hem de yuka koylarda farklı avlaklara sahip bir bölge. 

Fethiye'de özel balık turları ile çıkacağınız avlarda farklı balık türlerini yakalama şansınız çok yüksek.

Yaz ve Sonbahar aylarında derin sularda sinarit, akya, lambuka, baraküda, orkinos, torik gibi avcı ve yırtıcı balıklardan bol bol yakalarken, suların soğuduğu Kış ve Bahar aylarında ise mercan, barakuda, kofana, çipura,  lahos, palamut, patlakgöz,  yazılı orkinos ve daha birçok değişik dip ve kaya balıkları tutabilirsiniz. 

Fethiye balık turları genellikle Fethiye Körfezi açıklarında veya Ölüdeniz-Kaş yönünde kıyıya paralel derin sularda gerçekleşmektedir. Mayıs-Kasım arası genellikle tekne arkasından sırtı ile yapılan büyük balık avlarında hava koşullarına ve av saatine göre farklı sahte maket balıklar ve tüyler kullanılır. Kasım - Nisan ayları arasında ise genellikle jig için en verimli donemdir. Değişen derinlik, dip yapısı ve hedef türe göre farklı ağırlıkta ve renklerde jigler ile avlanılır.

Fethiye ayrıca spin, at-çek, çapari ve shore jigging için de oldukça uygun koylara ve sahil yapısına sahip. Fethiye levrek avı, kofana avı, kalamar avı son yıllarda oldukça verimli geçmektedir. 

Fethiye'de olta ile yemli balık avlayanlar ise genellikle boru kurdu, karides ve sülünez tercih etmektedir. Şehirdeki balıkçıların çoğunda yem bulmak mümkün. Tura çıkmadan önce mutlaka yem tedarik etmeyi unutmayın. 

Fethiye balık avı turu fiyatları ava çıkılan teknenin özelliklerine, tur boyunca verilen servisin içeriğine, turun süresine, avlanma şekline, ve kişi sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Fethiye ve çevresindeki bölgelerde organize edilen balık turları için Tekneveyat'ı ziyaret ederek daha fazla bilgi ve rezervasyon için bizimle 0850 771 02 71 numaralı telefon hattımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Balık Avı Turları
Devamını Gör
Sorunuz mu var?