Marmaris Balık Avı Turu

Tarihi milattan önce 3500 yıllarına kadar dayanan ve Karya Kenti ile tarih sahnesine çıkan Marmaris, bugün tüm Dünya vatandaşları arasında uğrak turistik destinasyonlardan birisidir. Her açıdan ayrı güzellikleri karşınıza çıkan Marmaris içerisinde doğa, tarih, kültür, eğlence ve dinlenme gibi farklı alanlardaki olguları bir arada bulabilirsiniz. Bunun yanında Marmaris balık avı turlarına katılarak Marmaris açıklarında farklı bir gün geçirerek, yakaladığınız balıklar ile güzel bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Marmaris balık avı turları hakkında bilgi sahibi olmak için sizin için hazırladığımız yazımızı okuyabilirsiniz.

Marmaris doğal güzelliklerin bir arada olduğu bir ilçe olması nedeni ile balık avı için de özellikle iyi bir konum diyebiliriz. Balık avı için birçok koy, plaj ve deniz mağarasına ev sahipliği yapan Marmaris’te güzel bir geçirebilirsiniz. Birçok turistinde ilgi odağı olan bu ilçe de ayrıca dünyanın farklı coğrafyalarından gelmiş insanlarla da balık avı turunda tanışabilirsiniz. Ayrıca tatil içerisinde sakinlik arıyor ve enerji depolamak istiyorsanız Marmaris balık avı turları tam size göre diyebiliriz.

Türkiye’nin turizm açısından en önemli bölgelerinden biri olan Marmaris, Muğla sınırları içerisinde yer almaktadır.  Akdeniz’in başladığı ve Ege Denizi’nin bittiği noktada yer alarak konum olarak iki iklimden de etkilenebilmektedir. 

Türkiye'nin en çok turist çeken noktalarından biri olan Marmaris'e uçmak isteyenlerin Dalaman Havalimanı'na bilet alması gerekiyor. Uçak indikten sonra, özel ücretli servis aracını ya da belediyeye ait araçları kullanabilirsiniz. Marmaris Merkez ile havalimanı arası ortalama 90 dakika sürmektedir. Otobüsle seyahat etmeyi planlayan tatilciler ise satın aldıkları biletler sayesinde Marmaris Otogarına gidebilirler. 

Muğla Marmaris'e başta İzmir, Ankara ve İstanbul olmak üzere birçok ilden seferler düzenlenmektedir. İzmir'den Marmaris'e 5 saat, Ankara'dan Marmaris'e 10 saat, İstanbul'dan Marmaris'e 13 saat ve Bodrum'dan Marmaris'e 3 saat gibi bir sürede ulaşabilirsiniz.

Marmaris'e geldiğinizde farklı bir deneyim yaşamak istiyorsanız ya da huzur arıyorsanız Marmaris balık avı turlarına katılabilirsiniz. Eğlenceli bir balık avı gezisinde denizden Marmaris manzarasını izleyebilir, Marmaris'in berrak sularında balık tutabilir veya denizde yüzebilirsiniz. Akdeniz ve Ege Denizi'nin birleştiği yerde farklı balık türlerini de avlayabilirsiniz. Marmaris’te tekne kiralama tercihi yaparak harika bir gün geçirebilirsiniz. Marmaris içerisinde unutulmaz bir gün geçirebileceğiniz birçok teknemiz, teknik tasarım ve konfora uygun birçok detayı ile eğlenceli bir gün geçirmenize yardımcı olacaktır.

Marmaris balık avı turlarına katılmak için ilkbahar ve sonbahar dönemleri arasında balık avı serbest diyebiliriz. Ancak siz yine de avlanma sezonu öncesi Marmaris’e gelmeden, internet üzerinden kısa bir araştırma yapabilirsiniz. 

Marmaris'in koylarında ve açıklarında balık tutarken Marmaris manzarasının keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Marmaris açıklarında avlayabileceğiniz çok çeşitli deniz canlıları bulunmaktadır. Marmaris açıklarında yakalayabileceğiniz bir balığa örnek vermek gerekirse; çipura, zargana, kefal ve izmarit balığı olarak açıklayabiliriz. Marmaris, Akdeniz ve Ege’nin birleşme noktasında olduğu için hem iki denize de ait balık çeşitleri oltanıza takılabilir.

Dünya’dan birçok vatandaşın tatile geldiği hatta dört mevsim ziyaret ettiği Marmaris’te konaklama yelpazesi oldukça geniş diyebiliriz. Bunun en büyük nedenlerinden biri ise denizin doğa ile uyumlu bir şekilde varlığını sürdürmesidir. Marmaris’te konaklama için otellerin yanında pansiyon gibi daha düşük bütçeli yerlerde bulunabileceği gibi butik oteller de mevcuttur. Ayrıca kamp ve karavan severler için de Marmaris içinde birçok gizli nokta var diyebiliriz.

Marmaris ziyaretiniz sırasında Marmaris balık avı turuna katılabilirsiniz. Bununla birlikte keyifli ve yorucu bir günün ardından yakaladığınız balıkları ister ızgara, isterseniz de tava da pişirerek yiyebilirsiniz. Ancak farklı tatlar deneyimlemek istiyorsanız, Marmaris size açık büfe dünya mutfağını sunuyor diyebiliriz. Canınız ne çekiyorsa Marmaris’te saat kaç olursa olsun bulabilirsiniz. Buna ek olarak Marmaris’e özgü bir lezzet arıyorsanız ise; börülce ekşilemesi, Marmaris Çam Balı, yumurtalı patlıcan, döş dolması ve cızdırmayı denemenizi tavsiye edebiliriz.

Marmaris balık avı turu içerisinde kullanacağınız olta takımı akıntıya karşı dayanıklı bir yapıya sahip olursa daha iyi olacaktır. Bunun nedeni Marmaris’in iki deniz arasında köprü görevi görmesi nedeni ile akıntılı bir yapıya sahip olabilmesidir. Bununla birlikte Marmaris balık avı için yem tercihinizi çinekopun sevdiği mamut yeminden yana kullanırsanız, oltanıza sıklıkla çinekop gelecektir. Kalkan ve benzeri deniz canlılarını avlamak için ise iyi bir araştırma yaparak yem tercihinizi belirlemenizde yarar var.

Marmaris’te yaşıyorsanız zaten Marmaris’in her gün tadını çıkarıyorsunuz demektir. Ancak kısa tatil dönemi için Marmaris’e geldiğinizde burada mutlaka bazı aktiviteleri yapmanızı ve ondan sonra Marmaris’ten ayrılmanızı öneririz. Bunların başında gelen deniz, kum, güneşin tadını çıkarmak olacaktır. Ardından cipler ile safari turlarına katılabilir, tekne kiralayarak koylarında denize girebilir ve Kleopatra Plajı’nı ziyaret edebilirsiniz. 

Marmaris’i ziyaret etmek için sabırsızlanıyor olabilirsiniz. Her açıdan farklı bir deneyim sunacak olan Marmaris için balık avı tur fiyatları ve tekne kiralama hizmetleri belirli kriterlere göre farklılık gösterebilmektedir. Özellikle tekne için istenen özel şartlar var ise fiyatlar otomatik olarak değişiklik gösterebiliyor. Ancak yine de her bütçeye ve her isteğe uygun teknelerimiz ile hizmet sağlayabiliyoruz.

Siz de aradığınız özel tekneler veya turları sitemiz üzerinden kolayca sorgulatarak bulabilirsiniz.

Balık Avı Turları
Devamını Gör
Sorunuz mu var?