Mordoğan Balık Avı Turu

İzmir'in Karaburun ilçesine bağlı belde olan Mordoğan'ın en bilindik yerleri, Çatalkaya, Ayıbalığı kayalıkları ve plajı, Ardıç Plajı ve amatör balıkçılığıyla meşhurdur. Mordoğan, ismini Güneş'in vuran ilk ışıklarıyla beraber dağlarındaki çeşitli çiçeklerine sinen morluğundan alır. Balıkçı kayıkları, cennet görünümlü muhteşem koylarında balık avına çıkmak sizce de harika olmaz mıydı? Mordoğan'da balık avı size de cazip geldiyse gelin sizler için hazırladığımız bu yazıyı beraber inceleyelim.

Çünkü Mordoğan'da balık turuna çıktığınızda gerek manzarası gerek havası ve gerek balık popülasyonu çeşitliliğiyle gerek de balıkların rahat yaşadığı bir denize sahip olmasından balık tutmaktan alabileceğiniz maksimum hazzı size verir. Mavi renginin tüm tonlarından, yeşilin içinize huzur dolduran tonlarına kadar varını yoğunu ortaya koyar Mordoğan. Sizler balık avı turunuzu yaparken aklınızdan çıkmayacak haz dolu anıları yaşatır. Arkadaşlarınızla birlikte tekne turundayken bu sakin ve huzur verici ortamın tadını çıkartırken bir yandan balık tutma hobinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Sizlerle beraber Mordoğan'da neden balık avı yapılmalı sorusunun en iyi cevabını vermiş olduk.

Karaburun Yarımadasının sağında, Uzunada'nın karşısında yer alan Mordoğan beldesinde balık avı turlarına katılmak istiyorsanız Mordoğan'a ulaşım çok hızlı olmasa da birçok alternatif mevcuttur. İzmir - Karaburun yolu üstünde, İzmir'e tam 80 kilometre ve Karaburun'a 20 kilometre uzaklıkta bulunan Mordoğan'a İzmir (Konak) üzerinden aracınızla yola çıkarsanız 1 saat 15 dakikalık bir yol gitmiş olacaksınız. Çeşme Otoyolu'nun Karaburun sapağından ayrıldıktan sonra gideceğiniz 25 dakikalık yol ile Mordoğan’a ulaşabilirsiniz.

Ege'nin tam anlamıyla Işıldayan Elmas'ı konumunda olan Karaburun/ Mordoğan'da akıllara kazınacak bir balık avı turları deneyimi yaşayarak Mordoğan'ın hazzını doruklara çıkarabilirsiniz. Eşiniz ve dostlarınızla gelip kahkahaların dibine vuracağınız böylesine harika konumda olan Mordoğan'da tekne kiralama hizmetlerimizden yararlanarak eğlenceyi zirvede yaşayabilirsiniz. Kendi seçtiğiniz teknelerde uzman çalışanlar tarafından hizmet alabilirsiniz. Mavinin bu denli tonlarında balık avı turlarına çıkmak size ve çevrenize ne denli iyi gelebileceğiniz az çok kestirebiliyorsunuzdur. Kendinize bir iyilik yapmak isterseniz biz her zaman buradayız!

Ege illeri çoğunlukla ekvatora olan yakın konumundan dolayı ılıman bir iklime ev sahipliği yapmakta. İzmir Mordoğan da bu sebepten ötürü güzel havaları üzerinden hiç eksik etmiyor. Mordoğan balık avı turunda da bu denli balık çeşitlerinin su yüzüne çıktığını farkettiğinizde anlayacaksınız. Her mevsim balık popülasyonunun zenginliğiyle balık tutabilirsiniz. Diğer bir deyişle kendinize en uygun bulduğunuz hava koşullarında çıkıp keyifle balık tutabilirsiniz.

Mordoğan balık avı turlarında, Mordoğan'da bulunan tüm balık çeşitlerini genellikle yakalayabilirsiniz. Siz de bu tekne turlarına çıktığınızda görebileceğiniz farklı balık türleri ile balık avınıza haz üstüne haz ekleyebilirsiniz.  Ege Denizi'nde bulunan bazı balık türleri; Kaya Balığı, Lagos, Lüfer, Barbun, Sardalya, Çinekop, Ahtapot, Kalamar, Çipura, İstavrit, Levrek, Tekir ve benzeri balık cinsleri olarak sıralayabiliriz. Oldukça popüler olan balık türü olan Mercan balığını da yakalayabilirsiniz. Bu kadar çeşit arasından yakalamak istediğiniz balık cinsleri için oltanızın ucuna bağladığınız yemin türüne dikkat etmeniz gerekmektedir. Ufak bir araştırmayla istediğiniz hedefe kolayca ulaşabilirsiniz.

İzmir tatilinizde Mordoğan'da konaklamak istediğiniz sürece oldukça fazla seçeneğe sahipsiniz. Mordoğan konumu içerisinde yer alan birçok otel, apart, pansiyon ve kamp alanlarıyla size en uygun konaklama seçeneğini tercih edebilirsiniz. Muazzam havası ve manzarasıyla hazzınızı doruklara çıkarabileceğiniz Mordoğan tatiliniz süresince konaklama için fazlaca alternatif mevcut.

Mordoğan balık avı turu süresince yiyeceğiniz yemekleri ve boş midelerinizi düşünüyorsanız aklınıza gelebilecek ilk sorulardan birisi Mordoğan'da ne yenir olacaktır. Dilerseniz tur içerisinde dilerseniz tur öncesinde birçok lokanta ve restoranlarda karnınızı rahatça doyurabilirsiniz. Ama sizlere kesin tavsiyemiz tuttuğunuz balıklardan kendinize hazırlayıp gün batımı eşliğinde tadını çıkarmanız olacaktır. Kendi tuttuğunuz balıkla tatilinizin en güzel anlarını yaşayabilirsiniz.

Öncelikle sahip olduğunuz olta ve yem konusundaki eksiklerinizi Mordoğan sınırları içerisinde tamamlayabileceğinizi unutmayın. Ege'nin masmavi denizinde olta takımlarınız ve balık yemlerinizle rahatça avlanabilirsiniz. Sizlere en uygun olta takımını tercih etmeniz doğru bir seçim olacaktır. Mordoğan balık avı turunda yem kullanırken de tutmak istediğiniz balık cinsine en uygun yem türünü tercih etmelisiniz. Mamut kullandığınız sürece çoğu balık türünü yakalayabilirsiniz. Ayrıca boru kurdu da oldukça iş görecektir. Bunlardan herhangi birisi sizde yoksa solucan veya tavuk parçaları gibi yemleri kullanabilirsiniz. Oltanızda kurşun tercih ederken de hedefinizde olan balığın cinsine göre tercih etmeniz yine en doğru karar olacaktır. Mercan ve istavrit gibi orta seviyede yer alan ve ara sıra su yüzüne çıkan balıklar için  ve 50 ve 150 gram arasında kurşun kullanmanız iyi olacaktır. Ama daha derinlerde yaşayan yengeç gibi canlılar hedefinizdeyse daha ağır kurşunlar tercih edebilirsiniz.

Mordoğan'da yapılabilecek şeylerin başında cennet görünümlü koylarında yürümek gelecektir. Ege'nin çeşitli huzur veren ağaçları arasında yapabileceğiniz bir doğa yürüyüşüyle yeşilin tonlarına doyabilirsiniz. Bunun yanında Antik Roma'dan izler olan sokaklarda yürümek size ayrı hava yaşatacaktır. Kısa bir tekne turuyla da Ege Denizi'nin tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz.

Tabii ki oldukça değişkenlik gösteren fiyatlarla beraber bu turların süresi, servis hizmetleri ve kişi sayınıza oldukça bağlıdır.

Sizler de yanınızdan ayıramadığınız sevdiklerinizle güzel bir balık avı turu yapmak ve anın tadını çıkarmak istiyorsanız Mordoğan açıklarında güzel bir gün geçirebilmek için web sitemiz üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Balık Avı Turları
Devamını Gör
Sorunuz mu var?