İstanbul Balık Avı Turu

Asya ve Avrupa’yı birleştiren tarihi, mimari, doğal ve birçok güzelliği ile dünyanın sayılı şehirleri arasında gösterilen İstanbul’da balık avı turu yapmanın tadına kolaylıkla varabilirsiniz. İki yakayı birleştiren Boğazda balık avı turu için farklı noktalarda demirleyebilir ve farklı deniz canlılarını avlayarak unutulmaz bir gün geçirebilirsiniz. İstanbul’da yaşıyorsanız veya İstanbul’u ziyaret ediyorsanız balık avı turu ile şehre farklı bir pencereden bakabilirsiniz. Marmara Denizi, Karadeniz girişi ve Adalar başta olmak üzere farklı noktalarda İstanbul balık avı turu size ayrı keyif verecektir.

Gelin İstanbul balık avı turuna detaylı bir göz atalım.

İstanbul diğer şehirlerin aksine farklı balık popülasyonlarını bünyesinde barındırırken, birçok farklı balık türünün de geçiş noktası diyebiliriz. Şehrin kalabalığından ve gürültüsünden bir nebzede olsa uzaklaşmak isteyenler için İstanbul balık avı turu biçilmiş kaftan diyebiliriz. İstanbul’da tekne turu yaparken birçok farklı noktada balık avlamanız mümkün. Marmara Denizi’nin ve İstanbul Boğazı’nın tadını çıkarırken bir yandan yarım adayı seyrederek bir yandan da oltanızı denize sallayabilirsiniz. Ayrıca bir kez İstanbul’da tekne ile balık avlamanın tadına vardığınızda, bir sonraki seferi iple çekeceksiniz diyebiliriz.

İstanbul’da birçok ilçe ve noktadan balık avı turuna katılarak keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Farklı balık türlerine ev sahipliği yapan Marmara Denizi ve İstanbul Boğazı’nda balık tutmanın hazzını yaşayarak, ister Adalar ister Boğazın ortası isterseniz de farklı noktalarda tekneden oltanızı denize bırakabilirsiniz. Ancak İstanbul balık avı turu için önemli üç nokta bulunmaktadır. İşte balık avı turu için önemli noktalardan bazıları.

İstanbul’un güzide semtlerinden biri olan Sarıyer’den kalkan tekneler vasıtası ile Karadeniz’in girişinde akıntıya karşı balık avlayabilirsiniz. Sarıyer açıklarından Hisarları seyrederek tekneden İstanbul’u gözlemleyebilir ve denizden gelecek kısmetinizi bekleyebilirsiniz.

İstanbul balık avı turu içerisinde bir diğer önemli tekne turu noktası ise Beykoz diyebiliriz. Beykoz balık avı turlarında tarihi şehri detaylı gözlemleyerek farklı noktalarda balık avlayabilirsiniz. Ayrıca iki yaka arasında tekneden İstanbul’u seyretmenin keyfine vararak, şehrin karmaşasından bir nebze de olsa uzaklaşabilirsiniz.

İstanbul balık avı turları arasında sürpriz bir noktada sizi bekliyor diyebiliriz. Küçükçekmece balık avı turu kalkış noktalarından teknenize binerek; Prens Adaları, Marmara Denizi ve İstanbul Boğazı’nda balık avlayabilirsiniz. Özellikle İstanbul’un Trakya’ya yakın olan yerlerinden ikamet edenler için kolay bir ulaşım noktasında bulunan Küçükçekmece, tura başlamak için oldukça iyi bir konum diyebiliriz.

Türkiye’nin en popüler şehri konumundaki İstanbul’a ulaşmak için farklı noktalardan varmanız mümkün. Bulunduğunuz şehirden ister kara yolu, ister hava yolu, ister demir yolu, isterseniz de deniz yolu ile İstanbul’a varabilirsiniz. İki adet havalimanına ev sahipliği yapan bu şehre İstanbul Havalimanı’na veya Sabiha Gökçen Havalimanı’na uçarak varabilirsiniz. Kara yolu ile gelmek isterseniz de Google Maps üzerinden İstanbul’u işaretleyerek rotayı ve tabelaları takip edebilirsiniz. Ayrıca deniz taşıtları ve tren ile de bulunduğunuz şehirden kısa bir araştırma yaparak İstanbul’a gelebilirsiniz.

İstanbul’da güzel bir vakit geçirmek ve kısa da olsa şehrin karmaşasından uzaklaşmak isterseniz İstanbul balık avı turlarına katılabilirsiniz. Farklı noktalardan kalkan tekne turlarına katılarak İstanbul’u farklı bir gözle görebilir ve birçok deniz canlısını yakalamak için oltanızı denize bırakabilirsiniz. Ayrıca İstanbul tekne kiralama hizmetlerimizden faydalanarak size uygun tekneyi bulabilir, ihtiyaçlarınız doğrultusunda en iyi tekne ile güzel bir gün veya zaman geçirebilirsiniz. Profesyonel ekipler eşliğinde balık avı turuna çıkarak İstanbul’un bilinmeyen veya daha önce görmediğiniz noktalarında enerjinizi toplayabilirsiniz.

İstanbul’da kıyı balıkçılığı yasaklara rağmen 4 mevsim yapılmaya devam etse de, tekne turu ile balık avlamak için Nisan ve Ekim ayları arasında denize çıkabilirsiniz. Farklı noktalardaki balık popülasyonu ve gelişim çağındaki balıkların av sezonuna hazırlanması için iyi bir süre kanunen tanınmış durumdadır. Kısaca İstanbul’da ortalama 5 veya 6 aylık dönemde balık avı sezonu bulunmaktadır.

İstanbul’un tarihi ve inanılmaz güzelliği arasında birbirinden farklı balık türlerini, İstanbul balık avı turunda yakalayabilirsiniz. Birçok balık türüne ev sahipliği yapmanın yanında, balıkların geçiş güzergahında bulunması da birçok farklı balık türünü oltanızda bulmanıza yardımcı olacaktır. İstanbul’da yakalayabileceğiniz bazı balık türleri; levrek, çipura, çinekop, kalkan, istavrit, palamut, hamsi gibi sıralanırken meraklıları için yengeç, ıstakoz, ahtapot ve kalamarda yakalamak oldukça kolaydır. 

Dünya’nın en önemli turizm noktalarından biri olan İstanbul’da farklı konseptlerde birçok konaklama tesisi bulunmaktadır. Otel, pansiyon, apart, günlük kiralık ev gibi seçenekleri değerlendirerek şehri gezmeye geldiğinizde  her turlu ihtiyacınıza göre konaklama olanağı bulabilirsiniz.

İstanbul balık avı turunu anlatırken İstanbul’da ne yenebileceğini de yazmamızda yarar var. İstanbul’a özgü farklı bir lezzet yerine Dünya’nın ve Türkiye’nin birçok özel lezzetini dakikalar içerisinde bulabilirsiniz. Metropol bir kent olmanın verdiği avantajını kullanan İstanbul’da isteyip de bulamayacağınız yemek yok diyebiliriz.

İstanbul balık avı turlarına katılmadan önce iyi bir olta temin etmenizde yarar var. Özellikle İstanbul Boğaz’ında ve Karadeniz girişinde balık avlamak niyetindeyseniz akıntıya dirençli bir olta takımı kullanmanız sağlıklı olacaktır. Yem konusuna değinmek gerekir ise İstanbul’da yakalamak istediğiniz balık türüne uygun yemler kullanabilirsiniz. Toprak solucanı, boru kurdu ve mamut en sık kullanılan yem çeşitleri arasında diyebiliriz.

İstanbul’da birçok aktiviteye katılarak keyifli zaman geçirebilirsiniz. Öncelikle tarihi bir tur yaparak camileri, müzeleri, kiliseleri ve ören yerlerini gezebilirsiniz. Bunun dışında farklı restoranları deneyimleyerek bir gastro gezisi düzenleyebilir ve farklı eğlence aktivitelerine katılabilirsiniz.

İstanbul’un yoğunluğundan bunaldıysanız ve kısa sürede olsa farklı bir ortamda enerji depolamak istiyorsanız, İstanbul balık avı turlarına katılabilirsiniz. İstanbul balık avı turları içerisindeki fiyatları merak ediyorsanız, kiralayacağınız tekne veya katılacağınız tura göre fiyat farklılıkları olabilmektedir. Özellikle teknenin yapısı, kalkış noktası, uğrayacağı güzergahlar ve tekne içerisindeki hizmet farklılıkları fiyata etki etmektedir. 

Siz de İstanbul’da balık avı turu yapmak ve bütçenize göre bir tekne kiralamak için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Balık Avı Turları
Devamını Gör
Sorunuz mu var?