Foça Balık Avı Turu

İzmir'in bir ilçesi olan Foça, diğer adıyla Phokaia, adını etrafını çevreleyen foklardan alır. İzmir/ Merkez'in kuzeyinde yer alan Foça'nın doğusunda Aliağa ilçesi, güneyinde Menemenler, son olarak batısında ve kuzeyinde Ege Denizi bulunmakta olduğundan buraya cennet diyebiliriz. Foça gibi muazzam bir konumda balık avı turu yapmak hepimizin hayalini süslemiştir. Hem turistik hem de tarihi bakımından bu cennet için balık avı turları yazısını hazırladık, hep beraber inceleyelim.

Ege Denizi'nin sahip olduğu gerek ekvatoral konum gerek balık popülasyonları insanı kendine çektiğinden dolayı burayı kullanmadan gitmek olmaz diyoruz. Balık türlerinin çeşitliliğinden ötürü oldukça rahat bir şekilde avlanırken Foça'nın harika özelliklerinden muazzam manzarasından yararlanabilirsiniz. Foça'da balık avı turlarında siz balığınızı tutarken Tabiat Ana'nın sesi ve huzur kokan havasıyla sizler için huzuru ayağınıza getiriyor diyebiliriz.

İzmir/ Merkez'in 69 kilometre civarında kuzeybatısında kalan Foça, İzmir'in ilçesidir. Bu ilçenin ayrıca Foça'ya tam yirmi kilometre uzaklığında, kendi belediyesi olan Yeni Foça Mahallesi bulunmaktadır. Bu nedenle hepimizin Foça olarak bildiği İzmir'in ilçesine Eski Foça denilmektedir. Foça'ya İzmir'den geçmek istiyorsanız ulaşımı en hızlı ve en kolay kılan seçeneklerden birisi banliyö treni İzban olacaktır. Eğer özel aracınız varsa trafik durumuna göre 1 ila 1.5 saat arasında değişkenlik gösteren bir yol gitmiş oluyorsunuz. Bunun için kuzeyde kalan İzmir - Çanakkale Karayolu'nu kullanmanız gerekmektedir.

Cennet konumuna sahip Foça'da arkadaşlarınızla ya da partnerinizle eğlence dolu anlar yaşayarak Ege'nin, özellikle Foça'nın balıklarını, balık avı turundaki manzaralarını, hoş kokusunun tadını çıkarabilirsiniz Kaç kişi olduğunuzun önemi olmadan kiralayabileceğiniz tekneler sayesinde Foça balık avı turunu harika bir aktiviteye çevirebilirsiniz. Foça tekne kiralama hizmetimizden faydalanarak kendinize ve cebinize en uygun tekneyi seçebilir profesyonel ekibimizle hizmet alabilirsiniz. Bu sayede herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan tadınızı bozmayacağınızı garanti edebiliriz. Buna ek olarak farklı teknelerimizle konforunuzu kat kat artırabilir Ege Denizi açıklarında muazzam manzara eşliğinde balık avınızın tadını çıkarabilirsiniz.

Ege'de bir cennet olan Foça'da akıllarda iz bırakan, balığın tadının ağzınızdan eksik olmayacağı bir deneyim yaşayarak Foça'nın eşsiz manzarası ve havasını iliklerinize kadar işleyebilirsiniz. İzmir bulunduğu konum gereğiyle, Ekvator çizgisine yakın olduğundan, ılıman bitki örtüsüne ev sahipliği yapmaktadır. O yüzden her mevsim çekinmeden deneyimleyebileceğiniz Foça balık avı turunda gözlemleyebileceğiniz çokça balık türünden ötürü her mevsim balık avı yapabilir, Foça'da unutulmaz bir gün geçirebilirsiniz.

Foça balık avı turlarında, Eski Foça'da bulunan tüm balık cinslerini çoğunlukla yakalayabilirsiniz diyebiliriz. Sizler de bu balık avı turları hizmetlerimizi kullandığınızda farkedebileceğiniz bin bir çeşit balık türleri ile balık avınıza heyecan katabilirsiniz. Ege Denizi'nde bulunan bazı balık türleri; Kaya Balığı, Lagos, Lüfer, Barbun, Sardalya, Çinekop, Ahtapot, Kalamar, Çipura, İstavrit, Levrek, Tekir ve benzeri balık türleri olarak sayabiliriz. Oldukça popüler balık türü olan Mercan balığını da yakalayabilirsiniz. Bu kadar çeşit arasından yakalamak istediğiniz balık cinsleri için oltanızın ucuna bağladığınız yemin türüne dikkat etmeniz gerekmektedir. Ufak bir araştırmayla istediğiniz hedefe kolayca ulaşabilirsiniz.

Ege açıklarında Foça balık avı turlarına katıldıktan sonra konaklayabileceğiniz bir mekan arıyorsanız bunun için hiç endişe duymamalısınız. Foça'da bulunan birçok otel, apart ve pansiyon çeşidiyle cebinize en uygun olanı bulup kendinize göre değerlendirebilirsiniz. Belki bir sabah uyandığınızda deniz manzarası size eşlik eder, belki de yeşilin tonları... Sizler için verdiğimiz hizmetin sonrasında tatiliniz boyuna konaklama isteğinize göre seçeneğiniz oldukça fazladır.

Foça'da yapabileceğiniz aktiviteler sonrası boş midenizi doldurmanın en güzel seçeneği taze balıklar olacaktır. Farklı türde sizler için hazırlanmış taze balıkların tadına varmak için sahil kenarında bir iki tur atmanız yeterli olacaktır. Ama size bu yazımızda kesin tavsiyemiz, Foça balık avı turlarında kendi tuttuğunuz balıklardan pişirmeniz olacaktır. Çünkü kendi yakaladığınız balıkların tadında emek ve sevgi de yer alır, dolayısıyla karnınızı en iyi doyurmanın yolu ve tatilinizin keyfini çıkarmanın en iyi yolu budur. Dilerseniz tur öncesinde dilerseniz tur sonrasında karşılaşabileceğiniz birçok restoran ve lokantalarda karnınızı gönül rahatlığıyla doyurabilirsiniz.

Foça balık avı turları süresince balık tutmak için kullanacağınız ekipmanları tercih ederken birçok önemli detaya dikkat etmelisiniz. Bunlardan ilki, sahip olduğunuz araç gereçleri en iyi şekilde değerlendirmek olacaktır. Bunun yanında tutmayı hedeflediğiniz balıklara en uygun olta takımı ve balık yemleri kullanmalısınız. Olta takımı ya da balık yemlerinizde herhangi bir eksik mevcutsa bunu Foça sınırları içerisinde tamamlayabileceğinizi aklınızdan çıkarmayın. Foça balık avı turunda yem kullanırken, yemlerini tutmayı hedeflediğiniz balıklara uygun kullanırsanız istediğiniz balığı yakalamanız daha kolay olacaktır. Örneğin boru kurdu ve mamut kullandığınız sürece çoğu balık türünü oltanıza çekeceksinizdir. Oltanız için kurşun tercih ederken tutmayı hedeflediğiniz balığın yaşadığı su seviyesine göre tercih etmenizde fayda var. Kurşunun ağırlığı ne kadar artarsa dibe o kadar çok batacaktır.

Foça'da yapılabilecek aktivitelerin başında deniz kenarında yapabileceğiniz bir yürüyüş bir günbatımı izlemek gelecektir. İzmir'in ev sahipliği yaptığı muhteşem bitki örtüsüyle beraber yeşil ağaçları arasında yeşilin tonlarıyla beraber içinize huzur pompalayacak bir doğa yürüyüşü olabilir. Denizin havasını ve kokusunu içinize kadar işleyebileceğiniz bir manzara eşliğinde günün keyfine varabilirsiniz.

Foça balık avı turlarının fiyatları oldukça değişkenlik göstermektedir. Size verilen hizmet, kişi sayısı, tekne özellikleri ve tekne turunun süresi gibi çeşitli etkenler vardır.

Sizler de sevdiceklerinizle beraber güzel bir balık avı turu eşliğinde tatil yapmak istiyor, Foça açıklarında eğlenceli vakitler geçirmek istiyorsanız web sitemiz üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Balık Avı Turları
Devamını Gör
Sorunuz mu var?