Didim Balık Avı Turu

Özellikle İngiliz turistler tarafından sıklıkla ziyaret edilen Didim içerisinde keyifli bir balık avı turuna çıkmak kim istemez. Apollon Tapınağı, antik kentleri ve Ege’nin en uzun kumsalına sahip Didim’de, keyifli bir balık avı turu gerçekleştirebilirsiniz. Farklı koylarında Ege’nin tadını çıkarabileceğiniz balık avı turları ile tatilinizin tadını çıkarırken, yıl boyunca tükenen tüm enerjinizi geri toplayabilirsiniz. Ayrıca farklı aktiviteleri de yapabileceğiniz Didim’de, farklı lezzetleri tadabilir, size uygun konaklama noktalarında tatilinizi geçirebilirsiniz.

İşte Didim balık turu ve tekne kiralama;

Didim Bodrum, Marmaris, Fethiye gibi turistik yerlerden biri olsa da, bu yerlerin arkasından gelmektedir. Bu nedenle kalabalıktan kaçmak isteyenler için de iyi bir tatil lokasyonu diyebiliriz. Didim’de balık avı yapmak için en büyük neden ise eşsiz koylara sahip olması sıralanabilir. Didim’de balık avına çıkabileceğiniz koylar arasında; Akvaryum Koyu, Manastır Koyu, Cennet Koyu, Sarıkum Plajı, Altınkum Plajı ve Akbük Koyu bulunmaktadır. Siz de keyifli bir gün geçirmek istiyorsanız Didim’i ziyaret ederek bu turlardan birine katılabilirsiniz.

Didim, Aydın’a bağlı bir ilçe konumundadır. Ege’nin özel gezi rotaları arasında kendine sıkça yer bulan Didim’e ulaşmak için ise hem karayolu hem de hava yolunu tercih edebilirsiniz. Didim’e karayolu ile gelmek istiyorsanız İzmir üzerinden Aydın’a gelmeli ve daha sonra Didim tabelalarını takip edebilirsiniz. Didim’e hava yolu ile gelmek istiyorsanız, İzmir’de bulunan Adnan Menderes Havalimanı’nı tercih edebilir veya Didim’e 90 km uzaklıkta olan Milas Havalimanı’nı tercih edebilirsiniz.

Didim’e içerisinde farklı bir aktivite yapmak ve denizin tadını çıkararak dinlendirici bir gün geçirmek istiyorsanız, Didim balık avı turlarına katılabilirsiniz. Keyifli bir balık avı turu geçirerek, dinlenebilir ve tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca Didim tekne kiralama hizmeti ile farklı tekeneler arasından kendinize en uygun olanı seçerek, tüm tatiliniz boyunca hem konaklayabilir hem de Didim’in koylarında güne başlayabilirsiniz.

Didim balık avı sezonu ilkbahar ve sonbahar mevsimleri arasında gerçekleşmektedir. Didim balık avı turlarına katılmak istiyorsanız, bu mevsimler içerisinde Didim’i ziyaret etmeniz yararınıza olacaktır. 3 mevsim içinde balık avı turuna katılarak, balık avlamanın dinlendirici yolculuğuna çıkabilirsiniz. Buna ek olarak balık avı turlarında farklı bir deneyim elde ederek, tekrar tekrar Didim’i ziyaret edeceğinizi de şimdiden söyleyebiliriz.

Didim balık avı turu içerisinde birçok farklı balık türünü yakalamanız mümkün. Balık avı turunda yakalayabileceğiniz başlıca balıklar; levrek, çipura, zargana, sinagrit, mercan, turna, kofana, karagöz ve sarıgöz olarak sıralanabilir. Bunlara ek olarak farlı balık türleri de oltanıza takılabilir.

Didim ziyaretiniz sırasında konaklamak için oldukça fazla seçeneğiniz var diyebiliriz. Didim’de her bütçeye uygun konaklama imkanı bulmak mümkün. İster otel, ister pansiyon, ister motel, ister kamp ve karavan ile konaklama yapabilirsiniz. Dilerseniz de aylık ve sezonluk olarak ev kiralayabilirsiniz. Bunun yanında da tekne kiralayarak Didim koylarında gün doğumunun ve gün batımının keyfini sürebilirsiniz.

Didim balık avı turu için birçok noktaya değindik. Gelin şimdi Didim’de ne yenir birlikte bakalım. Didim, Aydın’a bağlı bir ilçe olduğu için Aydın’a ait lezzetleri tadabileceğiniz noktalar arasındadır. Bunun yanında Muğla ve İzmir’e yakın olması nedeni ile bu şehirlerin lezzetlerini de burada bulabilirsiniz. Ayrıca Anadolu mutfağını de kolaylıkla bulabileceğiniz Didim’de, fast food restoranlarını da bulabilirsiniz. Didim’e özel lezzetler denemek isterseniz de; ebegümeci kavurması, acılı sote ve çaykamayı denemenizi tavsiye ederiz.

Her destinasyon için önerdiğimiz olta takımının sağlamlığı Didim balık avı turu içinde geçerli. Olta takımınızın sağlam ve dayanıklı olması balık avı turundan daha iyi keyif almanıza yardımcı olacaktır. Bununla birlikte misina seçiminde de yakalamak istediğiniz balık türüne göre seçim yapmanızı öneririz. Örnek lüfer gibi akıllı bir deniz canlısını yakalamak istiyorsanız, yansıma yapmayan ve çok belli olmayan bir misina seçmeniz yararlı olacaktır. Balık yemi için ise mamut ve deniz kurdu tercih edilebilir. Bunun dışında toprak solucanı ve tavuk göğsü de kullanılan yemler arasındadır.

Marmaris, Bodrum, Fethiye kadar olmasa da Didim’de de oldukça fazla aktivite bulunmaktadır. Tatilinizi daha keyifli bir hale getirmek istiyorsanız, Didim’deki aktivitelere katılarak keyifli bir zaman geçirebilirsiniz. Didim’de yapabileceğiniz aktivitelerin başında tekne turuna katılmak gelebilir. Bunun yanında doğa yürüyüşü, balık avlamak, jet skiye binmek ve antik kentleri ziyaret etmek hem keyifli bir zaman geçirmenizi sağlayacak hem de Didim’e farklı bir noktadan bakmanıza yardımcı olacaktır.

Didim balık avı turu için farklı fiyat politikaları olsa da her bütçeye uygun tekne kiralama hizmetleri bulmanız mümkün. Ayrıca eşsiz güzelliğe sahip Didim koylarını yakında görmek ve bu noktalarda balık avlamak için birçok tur çeşidi bulunmaktadır. Didim balık avı tur fiyatlarının belirlenmesinde farklı birçok kriter bulunmaktadır. Bunların başında gün sayısı, kiralanmak istenen teknen mimari ve teknolojik yapısı, tekne içerisinde istenilen özel bir hizmet olup olmadığı söylenebilir.

Siz de Didim’de tekne kiralamak istiyorsanız bizimle iletişime geçerek tatil planınıza yön verebilir ve size en uygun tekneyi kiralayabilirsiniz.

Balık Avı Turları
Devamını Gör
Sorunuz mu var?