Çeşme Ildır Balık Avı Turu

Antik Yunanistan'ın önemli filozoflarından biri olan Homer'in güneşin en güzel battığı yer dediği, Ildır'da balık avı turu yapmak istiyorsanız, bu yazıyı sizin için hazırladık. İzmir’in Çeşme ilçesine bağlı olan Ildır, hem turistik hem tarihi hem de balık avı turları için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Birçok açıdan iyi bir konum olan Ildır için gelin birlikte Ildır balık avı turlarını detaylı bir şekilde inceleyelim.

Ege Denizi’nin birçok noktasında balık popülasyonu oldukça fazla ancak Çeşme’ye bağlı olan Ildır’da hem su akıntıları hem de deniz içindeki girintiler sayesinde birçok balık çeşidi doğum alanı olarak kullanmaktadır. Bununla birlikte balık popülasyonunun da fazlaca yaşadığı Ildır’da, tekne turu yaparken balık avlamanın dinlendirici ortamında vakit geçirebilirsiniz. Ildır balık avı turu ile geçireceğiniz bir gün ile tekrar Ildır açıklarında balık avlamaya çıkmak için can atabilirsiniz.

Ildır balık avı turlarına katılmak için İzmir’i ziyaret etmeniz gerekmektedir. İzmir’in Çeşme ilçesine bağlı olan Ildır’a varmak için de İzmir’den 1 saatlik yolculuk ile Çeşme otobanından Ildır’a varabilirsiniz. İzmir’den Çeşme’ye giderken kahverengi Ildır tabelasını gördükten sonra Ildır sapağına giriş yaparak kolaylıkla varabilirsiniz. 

Ege’nin incisi konumunda olan Çeşme’de unutulmaz bir balık avı deneyimi yaşayarak, Ildır’ın lezzetli balıklarını tadabilirsiniz. İster grup olarak ister bireysel olarak kiralayacağınız tekneler ile Ildır balık avı turunuzu eşsiz bir ana dönüştürebilirsiniz. Ildır tekne kiralama hizmetlerimizden yararlanarak size en uygun tekneyi seçebilir, profesyonel ekiplerce hizmet alabilirsiniz. Ayrıca balık avında konforunuzu artıracak tasarımlara sahip tekneler ile Ildır açıklarında güzel bir gün geçirebilirsiniz.

İzmir genel anlamda Ege’nin iyi bir konumunda olduğundan dolayı ılıman bir iklime sahip. Bu nedenle Ildır balık avı turunda da gözlemleyeceğiniz üzere, balık popülasyonları su yüzeyine yakın bir noktada yaşamaktadır. Her mevsim balık avı yapabileceğiniz Ildır’da birçok hava şartlarında keyifle balık tutabilirsiniz.

Ildır balık avı turları içerisinde birçok balık türünü avlayabilirsiniz. Özellikle Ildır açıklarında Zeki Müren Adası’na doğru birçok balık popülasyonuna tanıklık edebilirsiniz. Ildır’da aynı Foça, Mordoğan ve Gümüldür'deki gibi balık türlerinden bazıları; Çipura, Çinekop, İstavrit, Sardalya, Barbun, Palamut, Levrek, Tekir, Kaya Balığı, Lüfer, Lagos, Kalkan, Ahtapot, Kalamar ve benzeri balık türleri olarak sıralanabilir. Mercan balığı da bu destinasyon için oldukça popüler bir balık türüdür. Bu balık türlerinden hedeflediğinizi yakalamak için uygun olta takımı ve balığın sıklıkla geldiği yemi tercih etmenizde yarar var. Balık yemi seçerken de kısa bir araştırma yaparak, en doğru bilgiye kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Ildır tatilinizde birçok konaklama seçeneğine sahip olduğunuzu şimdiden söyleyebiliriz. Ildır içerisinde bulunan otel, apart, pansiyon ve kamp alanları ile size uygun olan konaklama türünü tercih edebilirsiniz. Rengarenk sokakları ile keyifli bir tatil yapabileceğiniz Ildır’da konaklama için birçok alternatif mevcut.

Ildır balık avı turu araştırması yapılırken en çok merak edilen konulardan biri de Ildır’da ne yenir? Ildır içerisindeki restoranlar ile birçok lezzeti deneyimleyebilirsiniz. Tabi ki Ildır’a gelmişken balık yemeden dönmek olmaz. Balık konusunda iyi bir lezzet noktası olan Ildır’da güneşin batışını izlerken güzel bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

İzmir açıklarında birçok olta takımı ve balık yemi ile kolaylıkla avlanabiliriz. Ildır balık avı turları içerisinde de kullanımınıza uygun olan olta takımlarını tercih edebilirsiniz. Olta malzemeleri konusunda da Ildır’da birçok nokta mevcut. Bu noktalardan oltanın eksiklerini tamamlayabilir hatta yerel halktan yem konusunda da sağlıklı bilgi alabilirsiniz.  Ildır balık avı turunda yem kullanırken de yakalamak istediğiniz balık için ideal yeni tercih etmelisiniz. Mamut kullanarak birçok balık türünü yakalayabilirsiniz. Buna ek olarak boru kurdu da birçok balığı cezbetmektedir. Ancak bu yemlerden birine sahip değilseniz solucan, tavuk parçaları gibi birçok alternatif yem ile şansınızı deneyebilirsiniz. Olta takımında kullanmak üzere kurşun tercih ederken de yakalamak istediğiniz balığa göre seçmeniz gerekmektedir. Mercan, levrek, İstavrit gibi orta seviyede yaşayan ve zaman zaman yüzeye çıkan balıklar için 50 gram ile 150 gram arasında kurşun kullanmak mantıklı olacaktır. Ancak daha diplerde yaşayan özellikle yengeç gibi canlılar avlamak isterseniz de daha ağır kurşunlar kullanmanızı öneririz.

Ildır’da yapılabilecek aktivitelerin başında Ildır’ın mistik sokaklarında gün boyu dolaşmak diyebiliriz. Zeytin ağaçları arasında doğa ile iç içe olan bu yerleşim yerinde deniz kokusunu kolaylıkla içinize çekebilirsiniz. Bunun yanında Kilise Tepesi, Antik Kent Erythrai ziyaret edebilir; Zeki Müren Adası’na küçük bir tekne turu ile ulaşarak tüm gün Ege Denizi’nin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca gün batımını da Ildır’dan izlemenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Ildır balık avı turlarının fiyatları birçok kritere bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Balık avı turu boyunca teknenin özellikleri, balık avı turunun süresi, servis hizmeti ve kişi sayısı balık avı turlarının fiyatlarını değiştiren faktörler arasındadır.

Siz de sevdiklerinizle beraber güzel bir balık avı turu yapmak ve Ildır’ın açıklarında güzel bir gün geçirmek için web sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Balık Avı Turları
Devamını Gör
Sorunuz mu var?