Bodrum Balık Avı Turu

Muğla’nın en meşhur turistik noktalarından biri olan Bodrum’da balık avı turu yılın her mevsiminde yapabilmektedir. Ege’nin özel bir noktası olan Bodrum için birçok aktivite ile birlikte balık avlamak ve tekne ile açılmak ayrı bir keyif verecektir. Bodrum koylarında balık avı turu gerçekleştirerek keyifli bir gün geçirebilir ve eşsiz gün batımı eşliğinde kendinizi tabiatın kollarına bırakabilirsiniz. Tatil gibi kısa süreli Bodrum ziyaretinizde de balık avı turlarına katılmanız mümkün. 

İşte sizin için hazırladığımız Bodrum Balık Avı Turu yazımıza gelin birlikte bakalım.

Bodrum her açıdan hem yerli hem de yabancı turistin gözde turistik destinasyonlarından biri diyebiliriz. Tarihi, mimari, doğal yapısı, denizi ve eğlencesi ile bir başka deneyim sunan Bodrum’da güzel vakit geçirebilirsiniz. Bununla birlikte Bodrum açıklarında ve koylarında denizin tadını da çıkarabilirsiniz. Bodrum tekne turları ile birlikte Muğla’nın farklı bir yüzünü görecek ve seveceğinize eminiz. Sakinlik arayan ve dinlenmek isteyenler için bir kaçış rotası diyebileceğimiz gibi keyifli bir balık avı da geçireceğinizi söyleyebiliriz. Bodrum’da balık avı turuna çıktığınızda kendinizi yeniden keşfetmenin yanında, tekrar Bodrum’a gelerek bu deneyimi yaşamak isteyebilirsiniz.

Bodrum içerisindeki balık avı turlarına katılmak için birçok neden sayılabilir. Ancak öncelikle Bodrum’a gelmeniz gerekmektedir. Bunun için de Bodrum’a birçok farklı ulaşım aracı ve farklı rota ile gelmeniz mümkün. Karayolu ile Bodrum’u ziyaret edecek olanlar için Muğla üzerinden Bodrum’a kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Hızlı bir şekilde Bodrum’a varmak istiyorsanız, Milas – Bodrum Havalimanı’nı kullanarak Bodrum uçuşlarından birine binebilirsiniz. Ardından havalimanı içerisinden Bodrum’a giden otobüslere binebilir veya taksi kullanabilirsiniz. Dilerseniz de Milas – Bodrum Havalimanı içerisindeki araç kiralama noktalarından aracınızı kiralayarak Bodrum’a doğru doğanın içerisinde yolculuk yapabilirsiniz.

Bodrum’a geldiğinizde farklı bir deneyim elde etmek istiyor, hem de sakinlik arıyorsanız, balık avı turlarına katılabilirsiniz. Keyifli bir balık avı turu ile Bodrum manzarasını denizden izleyebilir, Bodrum’un cam gibi denizinde hem balık tutarak zaman geçirebilir hem de denize girerek yüzmenin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca Akdeniz ve Ege’nin buluşma noktalarında birçok farklı balık türünü de avlayabilirsiniz. Bodrum tekne kiralama hizmetlerimizi tercih ederek güzel bir gün geçirmeniz mümkün. Teknolojik tasarıma ve konforunuza uygun olan birçok detay ile keyifli bir gün geçirmenize yardımcı olacak birçok teknemiz ile Bodrum’da unutulmayacak bir gün geçirebilirsiniz.

Bodrum balık avı turlarına katılmak için genellikle balık avının yasak olmadığı dönemler olan Nisan – Ekim arasındaki günler diyebiliriz. Kıyı balıkçılığının dışında tekne turları ile de Bodrum’da balık avlayabilirsiniz. Tekne ile açılarak ister ağ bırakabilir isterseniz de olta takımınızın yardımıyla gün boyu balık avlamanın tadını çıkarabilirsiniz. 

Bodrum’un koylarında ve açıklarında hem Bodrum manzarasını seyretmek hem de balık avlamak kim istemez ki.. İşte bununla birlikte Bodrum’da avlayabileceğiniz birçok farklı balık çeşidi ve deniz canlısı bulunmaktadır. Bodrum açıklarında yakalayabileceğiniz balık türlerine örnek vermek gerekir ise; Sinarit, Melanur, Sarpa, Levrek, Kefal, Orfoz, Akya, Çupra, Sargoz, Kupez, Sarıağız, Karagöz, Mırmır, İsparoz, Hanos ve Gelin Balığı sıralanabilir. Bunun dışında oltanıza veya ağınıza kofana ve köpek balığı türünden olan cam gözde takılması pek muhtemel diyebiliriz. Ancak kullanacağınız yemlere göre değişiklik göstereceği için sıklıkla Çupra, Levrek ve Kupez oltalara takılmaktadır.

Turizm cenneti olan Bodrum’da konaklama ihtiyacınızı birçok noktada gerçekleştirebilirsiniz. Bodrum balık avı turları için yer ayırtmadan önce kendinize uygun konaklama noktası belirlemeniz yararlı olacaktır. Bodrum’a gelmeden önce konaklamanızı tatil sitelerinden ayarlayabileceğiniz gibi Bodrum’a vardığınızda da konaklamanızı ayarlayabilirsiniz. Bodrum’da çok sayıda otel, pansiyon, apart ve kamp alanı bulunmaktadır. Bunlardan sizi uygun olanı tercih ederek, konaklama problemini ortadan kaldırabilirsiniz. 

Bunun dışında uzun tekne kiralama hizmetimizden faydalanarak, her koyda uyuyabilir istediğiniz koyda uyanabilirsiniz. Ayrıca eşsiz Bodrum denizinin de tadını çıkararak, güzel bir tatil geçirebilirsiniz. Uyandığınız gibi denize atlamanın verdiği keyifte bunlara ek diyebiliriz.

Bodrum balık avı turuna katıldıktan sonra balık yemek ilk önceliğimiz olacaktır. Ancak Bodrum’a geldiğiniz de ne yenir gibi soruları da soracağınızı var sayıyoruz. Bodrum çok fazla yerli ve yabancı turistin uğrak noktası olduğundan dolayı birçok farklı mutfak kültürünü yan yana bulabilirsiniz. Örnek vermek gerekir ise bir yanda Japon lezzeti sushi yerken birkaç metre ileride Urfa kebabının lezzetine varabilirsiniz. Ayrıca belirtmekte yarar var, Bodrum içerisinde her bütçeye göre yemek bulmak mümkün.

Bodrum’a özgü olarak önerebileceğimiz yemekler ise kabak çiçeği dolması ve Bodrum çökertmesi diyebiliriz.

Bodrum’da balık avı turlarına katılmak için olta takımınızın olması yararlı olacaktır. Aksi halde balık avı turlarının keyfine tam varamayabilirsiniz. Ayrıca olta ile uğraşmak, misina bağlamak insanı dinlendirici aktiviteler arasında diyebiliriz. Bodrum’un 6 – 7 aylık balık sezonu içerisinde uygun olta yemleri ile verimli bir av sezonu geçirmek mümkün. Bodrum balık avı turlarına katılırken kullanabileceğiniz yemler arasında mamut, boru kurdu gibi klasikleşmiş yemler bulunmaktadır. Buna ek olarak tavuk göğsü parçaları da sıklıkla kullanılan yem çeşitlerinden biridir. 

Bodrum koylarında balık avlamak için tercih edeceğiniz olta takımı tamamen size bağlı bir durum diyebiliriz. Kasnağı sert ve dayanıklı malzemeden yapılmış olta takımlarının çekme kuvvetine karşı daha dayanıklı olduğu bir gerçek ancak bu olta takımlarına ulaşımınız yoksa bütçenize uygun herhangi bir olta takımı ile balık avı turlarına katılabilirsiniz.

Balık avlamak için bir başla nokta ise kurşun ağırlığının önemi karşımıza çıkmaktadır. Burada da 20 gram ve 150 gram arasında değişen bir ağırlık yapısı ile birçok balık çeşidine yakalamanız mümkün olacaktır.

Bodrum’da yapılabilecek aktiviteler içerisinde sayısız aktivite bulunmaktadır. Bodrum tatilinizin daha keyifli bir hal alması için farklı aktivitelere katılabilirsiniz. Deniz kum güneşin tadını çıkarırken, yamaç paraşütü yapabilir, yelkenle açılabilir, jet ski sürebilir, kum motoruna binerek farklı bir deneyim elde edebilirsiniz. Tabii bunlara ek olarak Bodrum koylarında balık avı turuna katılarak, güzel bir geçirebilirsiniz.

Bodrum’un farklı yüzünü görmek ve doğa ile baş başa vakit geçirmek için Bodrum balık avı turlarına katılabilirsiniz. Balık avı turlarına katılarak geçireceğiniz bir gün boyunca, tüm yılın yorgunluğunu üzerinizden atmanız mümkün. Bodrum balık avı tur fiyatları ise birçok kritere bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. En büyük farklılıklar arasında olanlar ise teknenin mimarisi, konforu, hizmet verilecek gün sayısı, ekstra gidilecek farklı destinasyonlar tekne ücretlerine de farklılık getirebilmektedir. Ancak alanında uzman ve profesyonel çalışanlar ile tekne keyfinizin hiçbir zaman azalmayacağını da söyleyebiliriz.

Siz de Bodrum’da balık avı turu yapmak ve bütçenize göre bir tekne kiralamak için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Bodrum dışında ama bir o kadar Bodrum’a yakın olan Güllük’te de balık avı turlarına katılabilirsiniz. Milas’a bağlı bir mahalle olan Güllük içerisindeki tekne turları ile farklı koyları da görmeniz mümkün. Ayrıca daha Kuzey Ege’de kaldığı için balık popülasyonu da farklılık gösterebilmektedir. Güllük balık avı turuna çıkmadan önce burada da konaklama seçeneklerinin bir hayli fazla olduğunu göreceksiniz. İsterseniz Güllük içerisinde de konaklayabilirsiniz. Bodrum’a göre nüfusun daha az olduğu Güllük yaz aylarında da daha sakin bir ortama sahip diyebiliriz. Ayrıca birçok çeşit restoranı ile de keyifli bir akşam yemeği yiyebileceğiniz noktaları bulunmaktadır.

Bodrum dışında farklı bir balık avı turu istiyorsanız, Güllük ile beraber Güvercinlik’i de deneyimleyebilirsiniz. Bodrum’a bağlı bir mahalle olan Güvercinlik’te eşsiz koylar ve kumsalların bulunduğunu da belirtmemiz yararlı olacaktır. Güvercinlik balık popülasyonunun Bodrum ile aynı olduğu noktalardan biridir. Özellikle kupez Güvercin açıklarında olta takımlarına oldukça fazla gelmektedir. Bununla birlikte Güvercinlik içerisinde kiralayacağınız tekne ile koylarında keyifli vakitlerde geçirebilirsiniz. Ek olarak Güvercinlik’te konaklama ve yemek alanında birçok farklı nokta ile güzel bir hizmet vermektedir, diyebiliriz. 

Güvercinlik ve Güllük balık avı turları içinde bizimle iletişime geçerek bilgi alabilir ve en uygun turlara kolaylıkla kayıt olabilirsiniz.

Balık Avı Turları
Devamını Gör
Sorunuz mu var?