Antalya Balık Avı Turu

Türkiye’nin turizm cenneti olan Antalya’da balık avı turu yapmak için birçok neden var, diyebiliriz. Tarihi, kültürel ve mimarı açıdan Dünya’dan birçok turisti kendisine çeken Antalya’da balık avlamak için de eşsiz denizine yelken açmak mümkün. Antalya’da yaşıyorsanız balık avı turu ile şehre farklı bir pencereden bakabilirsiniz. Tatil için Antalya’da bulunuyor iseniz de Antalya balık avı turları ile hem dinlenirken hem de keyifli bir geçirebilirsiniz. Gelin Antalya balık avı turlarının detaylarına birlikte bakalım.

Akdeniz’in incisi konumunda olan Antalya’da deniz turizmi birinci sırada diyebiliriz. Bununla birlikte eşsiz koyları, mağaraları ve dalış alanları ile de denizcilik faaliyetine ilgi duyanlar için de önemli bir konumda yer alıyor. Antalya’da tekne turu yaparken birçok balık popülasyonunu gözlemleyebilirsiniz. Böylelikle Antalya balık avı turları ile hem Akdeniz’in tadını çıkarırken hem de birçok çeşit balık avlamanız mümkün diyebiliriz. Ayrıca bir kez Antalya’da tekne ile balık avlamanın tadına vardığınızda, bir sonraki seferi iple çekeceksiniz diyebiliriz.

Antalya’nın balık avı turlarına katılmak için Akdeniz’e doğru yola çıkmanız gerekmektedir. Antalya’ya ulaşmak için hava yolu ile gelmek için Antalya Havalimanı’nda inmeniz gerekmektedir. Karayolunu tercih edecek iseniz, telefonunuzdaki Google haritalar yardımı ile Antalya rotasını kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Havalimanı’ndan da şehre ulaşımı ister otobüs, isterseniz taksi veya farklı bir toplu taşıma aracı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Antalya’da hem güzel bir vakit geçirmek hem de tatilinizin tadını çıkarmak için balık avı turlarına katılabilirsiniz. Keyifli bir turun ardından Antalya açıklarının farklı noktalarında balık avlamanın tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca birçok farklı balık türüne tanıklık ederek, lezzetli bir akşam yemeğini kendi elinizle yakalamanız da mümkün. Antalya tekne kiralama hizmetlerimizden faydalanarak, size uygun bir tekne ve tur seçebilirsiniz. Antalya’yı denizden tanıyabilir ve profesyonel ekipler eşliğinde balık avlayabilirsiniz. Ayrıca balık avında konforunuzu artıracak tasarımlara sahip tekneler ile güzel bir gün geçirebilirsiniz.

Antalya neredeyse 4 mevsim ortalama sıcaklık üzerinde seyreden bir iklime sahip olduğundan dolayı ve Akdeniz’in tuzluluk oranı yüksek olduğundan dolayı birçok balık popülasyonu gözlemlemek mümkün. Antalya balık avı turunda su yüzeyinden deniz dibine olan tüm alanda farklı deniz ürünleri bulunmaktadır. Bu sayede Antalya’da 4 mevsimde de keyifle balık avı turu yapabilirsiniz. 

Akdeniz’in eşsiz güzelliği içerisinde birçok balık türünü avlamanız mümkün. Özellikle Antalya açıklarında deniz içerisinde birçok balık ve canlı türü bulunmaktadır. Antalya’da balık avı sırasında yakalayabileceğiniz bazı balık türleri; levrek, çipura, çinekop, kalkan, istavrit, palamut gibi sıralanırken meraklıları için yengeç, ıstakoz, ahtapot ve kalamarda yakalamak mümkündür. Antalya’da en çok oltanıza takılacak balıklar ise mırmır ve kupez diyebiliriz. Yakalaması oldukça kolaydır ve her yeme gelebilmektedir.

Antalya için bu sorunun cevabı o kadar fazla ki, Antalya’da konaklama üzerine üç sayfa yazı yazsak daha da yazacağımız şeyler olacaktır. Gelelim soruya, Antalya’da konaklama için tercih edeceğiniz birçok farklı alternatif ve farklı destinasyonlar bulunmaktadır. Konaklama bütçenize bağlı olarak değişkenlik göstereceğinden ister apart, pansiyon, motel, 5 yıldızlı otel, 7 yıldızlı otel de konaklayabilir isterseniz de güzel kamp alanlarında çadır, karavan konaklaması gerçekleştirebilirsiniz.

Antalya balık avı turuna değinirken midemizi de düşünmesek olmaz. Antalya ziyaretiniz sırasında Dünya’nın birçok mutfağının Antalya’da da bulunduğuna tanıklık edeceksiniz. Milyonlarca turist çeken bu şehir de birçok ülkeye ait farklı lezzet noktaları bulunmaktadır. Bununla birlikte yöresel yemekler ve fast food zincirleri de Antalya’da bulunmaktadır. 

Antalya’ya özgü olarak önerebileceğimiz yemekler ise tahinli piyaz, Antalya usulü köfte ve keşke diyebiliriz.

Yukarıda da kısaca değindimiz üzere Antalya’da 4 mevsim balık avlamak mümkün. Bununla birlikte birçok deniz canlısına da ev sahipliği yaptığı için farklı yem ve olta takımları ile balık avlayabilirsiniz. Antalya balık avı turu içerisinde yakalayacağınız balık çeşidine göre kısa bir araştırma yaparak doğru bilgiye ulaşabilirsiniz. Kupez ve mırmır için tavuk parçalarını bile kullanırken, diğer balık türleri için mamut ve boru kurdu gizi balıkçılığa özgü yem çeşitleri kullanılabilir. Antalya açıkların balık avı için tercih edeceğiniz kurşun çeşidi de avlayacağınız deniz ürününe göre değişiklik göstermektedir. Mırmır, kupez, istavrit gibi balıklar deniz yüzeyine daha yakın yaşadığından 50 grama kadar olan kurşunları tercih edebilirsiniz. Bunun dışında kalkan, yengeç gibi canlılar daha derinler de yaşadığı için 150 grama kadar olan kurşunları tercih edebilirsiniz.

Antalya’da yapılabilecek aktiviteleri merak ediyor olabilirsiniz. Antalya’da yapılabilecek aktivitelerin başında tabi ki deniz kum ve güneşin tadını çıkarmak olacaktır. Bunun dışında Antalya’da balık avı turuna katılmakta farklı bir alternatiftir. Tüm bunlara ek olarak, yamaç paraşütü, rafting, jip turu, ATV turu gibi farklı doğa ve ekstrem aktiviteleri de gerçekleştirebilirsiniz.

Antalya açıklarında farklı deniz canlıları avlamak balık avı turlarına katılmanız gerekmektedir. Balık avı turlarının fiyatları da Antalya için birçok kritere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Teknenin mimarisi, konforu, kullanılan teknolojik malzemesi ve balık avı için kiralanmak istenen gün sayısı gibi birçok kriter balık avı turu fiyatlarını etkilemektedir. Kiralayacağınız tekne deki personel sayısı ve hizmeti de fiyata etki etki etmektedir.

Siz de Antalya’da balık avı turu yapmak ve bütçenize göre bir tekne kiralamak için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Balık Avı Turları
Devamını Gör
Sorunuz mu var?