post picture

Yarımadanın İncisi Bozburun ve Koylar

Bozburun Tekne Kiralama

Yeşil doğasında keşfedilmeyi bekleyen pek çok koy bulunan Bozburun; mavi tur teknelerinin inşaa edildiği ve gözde bir tekne tatili rotasıdır. Geleneksel ahşap guletler Bozburun'da yapılmaktadır. Balıkçılık ve ahşap guletleri ile meşhur olan Bozburun, mavi tur tatili için favori rotalar arasında yer alıyor. Bu bölgede tersaneler bulunduğu için teknelerin çoğu da kışlama için Bozburun'u tercih etmektedirler. Koyların bir çoğu yapılaşmaya kapalıdır ve doğallığını günümüze kadar korumuştur. Siz de birbirinden farklı boy ve özelliğe sahip olan guletlerden birini tercih ederek, Bozburun’un muhteşem koylarında unutulmaz bir mavi tur tatili gerçekleştirebilirsiniz.

Bozburun’a Ulaşım

Bozburun’a kara yoluyla Marmaris ve ardından Datça yolu üzerinden; veya hava yolu ile Dalaman Havalimanı’na oradan da servislerle Bozburun’a ulaşabilirsiniz. Marmaris Bozburun arası yaklaşık 60 km olup arabayla 1 saat civarı sürmektedir.

Bozburun Koyları

Siz de haftalık kiralama, kaptanlı kiralama şeklinde gulet/tekne kiralayarak Bozburun'un eşsiz koylarında eğlenceli bir tatil geçirebilirsiniz. www.tekneveyat.com üzerinden bulabileceğiniz kiralık tekne, yat ve guletler ve kabinler sizi bekliyor bile olabilir. Gelin şimdi bu eşsiz koylara göz atalım...

Bozburun Merkez

Küçük bir balıkçı kasabası olan Bozburun, muhteşem denizi, eşsiz doğası ve sıcak kanlı insanları ile sizleri kendine hayran bırakıyor. Mavi tur tatili için çok iyi bir tercih olacaktır.

Kızkumu

Kızkumu Koyu'na geldiğinizde denizin üzerinde yürüyen insanlar görebilirsiniz. Denizin ortasına kadar kırmızı kumlarla kaplı olan ve denizi mükemmel olan bu şirin koyu mutlaka Bozburun mavi tur rotanıza eklemelisiniz.

Orhaniye

Hisarönü Körfezi’nde yer alır ve Bozburun’a 25 kilometre uzaklıktadır. Muhteşem bir denize sahip olan Orhaniye Plajı ve yakınlardaki Dişlice Adası, İnbükü ve Selimiye gibi çeşitli yerleri de Bozburun mavi tur tatili rotanıza dahil edebilirsiniz.

Bozukkale

Bozukkale, Bozburun’un güneybatısında yer almaktadır. Rüzgara karşı korunaklı olması sebebiyle, yat turizmi açısından muhteşem bir yerdir.

Hisarönü

Bozburun’a 45 dakika uzaklıkta yer alan Hisarönü berrak bir denize sahiptir. Astım ve akdeniz rahatsızlığı olanların, havasının oldukça temiz olması nedeniyle tercih ettiği bir koydur. Hisarönü Gezi Rehberi için blog yazımızı inceleyebilirsiniz.

Söğüt

Bozburun’a 30 dakikalık bir mesafede yer alan Söğüt, yalnızca doğal güzellikleri ile değil tarihi ile de dikkat çeken beldede Thyssanos Antik Kenti yer almaktadır. Söğüt Gezi Rehberi ve Koyları için blog yazımızı inceleyebilirsiniz.

Selimiye

Bozburun’a 15 dakikalık bir mesafede yer alan Selimiye, Bozburun çıkışlı tekne kiralamalarının başlıca yol güzergahı arasında yer alır.

Blog yazımızda Bozburun ve koyları hakkında detayları vermeye çalıştık siz de Bozburun'da gulet, tekne ve motoryat gibi teknelerimizi TekneveYat sayfamız üzerinden inceleyebilir, kiralama yapmayı düşünüyorsanız Bozburun Tekne Turu sayfamıza göz atabilir ve bizimle 0531 367 65 76 telefon numaramızdan veya iletişim formunu doldurarak iletişime geçebilirsiniz. 

Son Blog Yazıları
  • Bodrum’dan Rodos'a Nasıl Gidilir?
  • Antalya Koyları ve Plajları
  • Karaburun Koyları ve Karaburun Gezi Rehberi
  • Datça Koyları ve Plajları
  • Çeşme Koyları ve Plajları
  • Hisarönü Gezi Rehberi