post picture

Marmaris Tekne Turu

Eski adı Physkos olan Marmaris, bir çok uygarlığa ev sahipliği yaptığı için kentte çeşitli kültürlere ait tarihi kalıntılar bulunmaktadır. Öte yandan doğası da yeşilin her tonunu barındırır. Marmaris için asıl vurgulanması gereken kısım ise, birbirinden güzel koyları ve adalarıdır. Bu nedenle Marmaris’i tekne kiralayarak, mavi tur keyfiyle, veya günübirlik tekne ve yat turlarıyla keşfetmek en doğru seçeneklerden biri olur.

Marmaris’e Ulaşım

Marmaris'e en yakın hava alanı Dalaman Havaalanı’dır. Dalaman Havaalanı - Marmaris arasındaki mesafe 88 km. Genel olarak Marmaris'e ulaşım ise;

Bodrum - Marmaris arası 108 km, 

Fethiye - Marmaris arası 125 km, 

Datça - Marmaris arası 71 km'dir.

Marmaris Tekne Turu

Günlük tekne turları, özel turlar ve kalabalık tekne turları olarak ikiye ayrılır. Günlük özel tekne turlarında dilerseniz motoryat dilerseniz tekne kiralayarak çıkabilirsiniz. Genellikle tekneler en fazla 12 kişi, motoryatlar ise en fazla 6-8 kişi kapasitelidir. Tur sırasında hava koşullarına bağlı olarak 3 veya 4 koy gezilerek yüzme molaları verilmektedir. Turunuzu yemekli ya da yemeksiz seçeneklerini seçebilir, isterseniz yiyeceğinizi yanınızda getirerek servis edilmesini talep edebilirsiniz. Diğer günlük tur ise kalabalık tekne turlarıdır. Bu tekne turlarının tüm hizmetleri standarttır. Bazen korsan tekneler gibi konsept tekneler olabilmekte ama müzik, konsepte göre etkinlikler ve rota boyunca ziyaret edilecek koylar gibi her şey önceden bellidir. Hizmet kapsamında öğle yemeği ve bir adet içecek de bulunmaktadır. 

Marmaris Koyları

Yemyeşil bir doğa, masmavi bir deniz ve unutulmaz bir tatil gerçekleştirmek için Marmaris tekne kiralama seçeneği Marmaris'in eşsiz koylarını keşfedebilirsiniz.

Abdi Reis Koyu

Marmaris’in çıkışında bulunan Abdi Reis Koyu, dalgıçların tercih ettiği bir koydur. Dalış imkanlarının uygun olduğu bir bölge olması sebebiyle, aktivitelere katılabilir veya dalış dersleri alabilirsiniz. Marmaris’e 24 kilometre mesafede yer alan Abdi Reis Koyu’nda orman ve deniz iç içedir.

Amos Koyu

Küçük ve muhteşem bir koy olan Amos, uzun plajı ve turkuaz rengi denize sahiptir. Bu muhteşem koyda yapılabilecek en güzel aktivite ise Güneşin doğuşu ve batışını seyretmektir.

Bördübet Koyu

Muhteşem bir güzellik olan Bördübet Koyu, Datça Yarımadası’nın Gökova Körfezine bakan kısımda yer alır.

Selimiye Koyu

Teknelerin için kötü havalarda sığınabileceği bir koy olan Selimiye, mavi tur teknelerinin popüler duraklarından birisidir. Marmaris’e 45 dakikalık bir mesafede yer alıyor.

Gebekse Koyu

Gebekse Koyu, yatların demirleme limanıdır. Karadan ulaşımın mümkün olmadığı bu muhteşem koy, turkuaz renkteki denizi ile meşhurdur.

Çiftlik Koyu

Bölge su altı dalışı için uygundur. Şnorkelle dalış yaparak, sualtının muhteşem dünyasının kapılarını aralayabilirsiniz.

Kumlubük Koyu

Koyda jetski, banana ve ringo gibi su sporları deneyimleyebileceğiniz yerler mevcuttur. Ek olarak, şnorkelle dalış yaparak su altını yakından gözlemleyebilirsiniz.

Kleopatra Plajı – Sedir Adası

Efsaneye göre Kleopatra’nın burada yüzdüğü rivayet ediliyor. Bölge antik dönemde Kuzey Afrika’dan buraya getirilen sarı kumları ile biliniyor. Bu kumların bir benzeri yalnızca Mısır’da bulunuyor. 🔗 Sedir Adası Rehberi

Kızkumu Plajı

Hisarönü Körfezi’nin önemli bir yat demirleme bölgesi olan Kızkumu, doğası ve denizinin güzelliği ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor. Kızkumu Plajı’nı ziyaret ettiğinizde, denizin içerisinde yürüyen insanları görebilirsiniz.

Dalyan

Dalyan Marmaris'in Ortaca ilçesine başlı bir kasabadır. Antik kalıntılar bulunmaktadır ve bu kalıntıları tekne turları ile görebilmektesiniz. Dalyan'dan çıkan tekne turları İztuzu Plajı, Ekincik Koyu, Kaunos Antik Kenti gibi yerleri ziyaret etmektedir.  🔗 Dalyan Gezi Rehberi

Marmaris Tekne Turu Fiyatları

Marmaris tekne turları fiyatları ise tercih edeceğiniz tekne tipine, teknenin büyüklüğüne, kişi kapasitesine, yemekli-yemeksiz seçiminiz gibi bilgilerine bağlı olarak fiyatlar şekillenmektedir.

Marmaris tekne turu ve tekne kiralama hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştık. Marmaris'te tekne kiralama için sayfamızı ziyaret ederek birbirinden güzel gulet, tekne, motoryat ve yelkenli seçeneklerini inceleyebilir ve rezervasyon için bizimle 0531 367 65 76 numaralı telefon hattımızdan iletişime geçebilirsiniz. 

Son Blog Yazıları
  • Fethiye Tekne Turu
  • Antalya Koyları ve Plajları
  • Karaburun Koyları ve Karaburun Gezi Rehberi
  • Datça Koyları ve Plajları
  • Çeşme Koyları ve Plajları
  • Hisarönü Gezi Rehberi
İlginizi Çekebilir