Özdere Tekne Turu

Özdere, Ege bölgesi iklim özelliklerine sahip, muhteşem doğa manzaralarına ve değerli koylara ev sahipliği yapan, hayvan çiftlikleri, binicilik alanları ve orman kamplarının yer aldığı şirin bir beldedir. Ege Denizi kıyılarının muhteşem berraklığına sahip Özdere, 55 kilometrelik bir sahil şeridinde uzanır. Bu alanda yapılan tekne turları ile manzaraları ve berrak suları ile dikkat çeken koyları ziyaret etme şansı edinirisiniz. Haydi şimdi gelin, Özdere’de yapılacak en güzel yaz etkinliklerinden biri olan Özdere’de tekne turu hakkında detaylı bilgilere bakalım!

Özdere tekne turu sezonu Haziran 1 itibari ile açılıp, Eylül sonuna kadar devam eder. Bu süreç içerisinde size unutamayacağınız bir gün yaşatacak olan tekne turuna katılabilirsiniz. Haziran ayı ile birlikte Ege’nin muhteşem doğa manzaralarına ve denizinin berraklığına şahitlik yapacağınız tekne turları ile açık deniz üzerinde yemek yeme ve koyları ziyaret etme imkanı bulursunuz.

Özdere tekne turu saatleri, tura başlangıcınız için 09:30, tur bitişi için ise 17:30 sularıdır. Bu saat aralığında teknede yemek, koylarda mola ve denize girme, animatörler eşliğinde dans etme ve oyunlara katılma, rehber eşliğinde çevrenin tarihi hakkında bilgi edinme gibi birden fazla etkinliğe dahil olabilirsiniz. Ayrıca yaz sezonu dışında Özdere'den tekne ile balık avı turları düzenlenmektedir.

Özdere tekne turu kalkış yerleri, tur başlangıcınız için Özdere iskelesi, turdan dönüşünüz için Ada Deresi Koyu alanıdır. Özdere tekne turuna katılmak için sabah 09:30’da Özdere iskelesinden teknenize biniş gerçekleştirirsiniz. Ardından ilk rotanıza doğru yol alamaya başlayacak ve muhteşem manzara, müzik, eğlence eşliğinde 4 farklı koyu ziyaret edeceksiniz. Geniş menüye sahip olan teknede, şık bir öğlen yemeğini mavi suların üzerinde geçirirken, unutamayacağınız bir tatil gününü anılarınıza ekleyebilirsiniz. Özdere iskelesine ulaşmak için ise İzmir Gaziemir Semt Garajı’ndan hareket eden Menderes tabelalı dolmuşları kullanabilirsiniz. Diğer yandan özel aracınız ile İzmir Merkez’den 70 km uzaklıktaki sahilin güney şeridine yolculuk yaparak, 50 dakika içinde iskeleye ulaşabilirsiniz. İstanbul, Ankara ve diğer illerden uçak seferleri ile İzmir havalimanına ulaşıp, merkez’e yolculuk ardından aynı rotayı takip edebilirsiniz.

Özdere tekne turu programları, 09:30 itibari ile Özdere İskele’den tura çıkış ardından ilk durak olan Sıcak Su Mağarasının ziyareti, bu alanda mola verme ardından teknede öğlen yemeğine geçiş, ardından sırası ile Çamur, Akvaryum ve Ada Deresi Koylarını ziyaret şeklinde devam etmektedir.09:30 itibari ile turunuza başladığınızda ilk olarak müzik, animatör eğlenceleri, rehber anlatımı eşliğinde Sıcak Su Mağarasına ulaşım sağlarsınız. Bu anada 45 dakikalık mola içinde denize girip, güneşlenirsiniz. Ardından tekneye bindiğinizde geniş bir menüden seçim-yapabileceğiniz şık öğlen yemeğini yiyerek, Çamur Koyuna ulaşırsınız. Bu alanda çamur banyosu yaparak keyifli vakitler geçireceksiniz. Ardından sırası ile Akvaryum ve Ada Deresi koylarına yapacağınız ziyaretlerde 50 dakikalık molalar kapsamında doğayı gezebilir, denize girebilir ve güneşlenebilirsiniz.

Bu rotaları ziyaret ederken Akvaryum koyunda denizin berraklığı ve taşların renkleri ile büyülenirken, Çamur koyunda çamur banyosu ile eğlenceli dakikalar geçirirsiniz.

Özdere tekne turu menüleri, yaz günlerine uygun ızgara balık, tavuk, makarna veya pilav, karpuz, kavun, soğuk içecekler, salata çeşitleri gibi seçenekleri içerir. Bu geniş menüden dilediğiniz yemeği tercih ederek, teknede keyifli bir öğlen yemeğine katılma imkanı bulursunuz. Teknede katılacağınız yemekler için ekstra bir ücret ödemek zorunda kalmazsınız. Sadece manzaranın ve temiz bir denizin üzerinde unutamayacağınız bir öğlen yemeğinin tadını çıkarırısınız. Tur süresinde sevdiklerinizle sohbet etmek istediğiniz ve serinlemek istediğiniz anlarda ise meyve tabaklarından veya çay, kahve, soğuk gazlı içecek gibi seçeneklerden tercih yapabilirsiniz. 

Özdere tekne turu ücretleri, turların ve organizasyonların farklılığına göre değişmektedir. 

Özdere tekne turu rezervasyon işlemlerinizi tura çıkmak istediğiniz tarihten birkaç gün öncesinde Özdere Tekne Turu ilanımız üzerinden inceleyerek online  veya Telefon/WhatsApp'dan 0531 367 65 76 numaralı telefonumuzdan iletişime geçerek yapabilirsiniz.

Sorunuz mu var?