Kaş Tekne Turu

Kaş tekne turları Antalya’nın batıdaki son ilçesi olan Kaş, her ne kadar Antalya’dan uzak, nüfus olarak sakin bir yer olsa da, şüphesiz Antalya ve Akdeniz denilince akla ilk gelen yerlerdendir. Kaş'a ulaşım Dalaman Havalimanından 148 km, Antalya Havalimanından ise 201 km mesafededir.

Bu küçük ilçenin merkezi küçük olsa da, Kaş’tan bir tekneyle denize açıldığınızda, çok büyük bir potansiyel barındırdığını hemen hissedersiniz. Hemen karşısında nerdeyse yüzme mesafesinde bulunan Yunanistan’ın Meis adası belki de en yakın komşu şehirdir.

Kaş tekne turlarının gözde duraklarından biri kuşkusuz Kekova ve çevresidir. İdari olarak Antalya’nın Demre ilçesi ile Kaş arasında yer alan, Üçağız ile Kaleköy yerleşimleri karşısında bulunan bir adacık Kekova.

Kekova Adası, şu an kimsenin yaşamadığı bir ada olsa da, tarihte bu durum çok farklıdır. Halen adanın çevresi, kıyıları tarihi kalıntılarla doludur ve tekne turuna çıkan ziyaretçilerin en çok merak ettiği alanları barındırmaktadır.  

Kaş merkezinde bulunan liman ve hemen yakındaki özel marinada hizmet veren özel tekne ve yat turu firmaları size Kaş Tekne Turu için özel fırsatlar sunabilir, bu bölgede günübirlik veya konaklama ister grup şeklinde isterseniz bireysel tekne ve yat turu bulmak için Antalya Yat Kiralama sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kaş tekne turları ile gezinti yapmak için güzel bir yer. Günübirlik tekne turlarına katılarak çevredeki ada ve koyları ziyaret edebilirsiniz. Kaş ilçesinde en bilindik günlük tekne turu gezintisi de Kaş ile Kekova arasında oluyor.

Kaş’ta, günübirlik sabah 10:00 ile akşam 18:00 arasında hizmet veren tekne turları bulabilirsiniz. Bunlar merkezdeki limandan kalkar. Kaş’ta ayrıca aileniz, arkadaşlarınızla konaklamalı 2-3 günlük veya haftalık kabinli gulet ve motor yatlar da bulabilirsiniz.

Kaş günübirlik tekne turlarında gezilen yerler arasında Simena Köyü, Yağlıca Koyu, Çamlık Koyu, Batık Şehir, Tersane Koyu, Akvaryum Koyu, İnönü Koyu bulunuyor. Günübirlik tekne turları ortalama 8 saat sürüyor. Ücretlerinde makul seviyede olması tura katılmak isteyen insanlar tarafından olumlu karşılanıyor. Kaş ilçesinden başlayan günübirlik turlar da öğle yemeği de fiyatlara dahil oluyor. Tekne turlarında gittiğiniz koy ve adada yüzme imkanınız da bulunuyor. Tekne turunda Kekova dalına gittiğiniz zaman yanında fotoğraf makinası veya su altı kamerası almanız gerekebilir. Burada bulunan Batık Şehir sizlere eşsiz bir deneyim sünüyor. Kekova adasında bulunan Batık Şehir geçmiş tarihe ışık tutuyor. Kekova'da yüzme imkanı bularak tarihi yapıyı suyun altında inceleyebilirsiniz.

Kaş ve Kekova için sadece günübirlik tekne turları değil, gulet veya yelkenli kiralayarak haftalık veya birkaç günlük yatılı tatil de düşünebilirsiniz. Kaş merkez veya marinada bulunan motoryat, gulet veya yelkenli (sailing) tipi tekneler bu anlamda size keyifli günler yaşatabilir. Elbette rezervasyon ve bu tür haftalık yat kiralama seçenekleri için sitemizi ziyaret etmenizde fayda görüyoruz.

Sunduğu farklı seçeneklerle Kaş tekne turu rotaları dilerseniz arkadaş grubuyla özel tekne turu şeklinde ya da hiç tanımadığınız gruplarla birlikte günübirlik tekne turlarıyla, hatta dilerseniz tamamen kişiye özel seçeneklerle tadını çıkaracağınız eşsiz güzellikler sunuyor.
Kaş bölgesi tekne turu için teknelerin ağırlıklı olarak kalktığı liman Üçağız ve Kaş limanıdır. Kaş merkezden yaklaşık kırk dakikalık bir seyahatle ulaşılan Üçağız limanda sizi dilediğiniz şekilde bir tur için çok fazla alternatif bekliyor olacak.

Kaş Kekova tekne turları hangi koylara gidiyor sırasıyla onlara da bakalım:

Tekne turları için ana merkez olan Üçağız ve Kaş merkez limanından kalkan günübirlik turlar, herhangi bir aksi koşul olmadığı taktirde standart bir rotayı takip ediyor. Akvaryum Koyu’nda başlayan bu keyifli tur, Simena antik kenti olarak da bilinen Kaleköy’de sona eriyor.

Akvaryum Koyu

Fethiye ve Göcek tekne turlarının da uğradığı bir koy olan Akvaryum Koyu, kristal derecesinde berrak suyuyla dikkat çeker. Kaş Kalkan tekne kiralama rotalarının da vazgeçilmezi olan bu koyda su altı yaşamanın büyüleyici güzelliğini keşfetmek için yanınızda mutlaka deniz gözlüğü bulundurun.  Bir deniz feneri kalıntısı da görebileceğiniz bu koydan ayrılmak istemeyeceksiniz.

Tersane Koyu

Antik dönemde yerleşim yeri olan bu koyda, bir sonraki durak olan Batık Şehir’in gemi yapımı için kullanılan tersanesi bulunmaktadır. Batık Şehir koyunda denize girmek yasak olduğu için, bu koyda da yine denize girme amaçlı mola verilmektedir. 

Batık Şehir Koyu

Karadan ulaşımın mümkün olmadığı, sadece kaş tekne turlarıyla ulaşabileceğiniz Batık Şehir, bir diğer adıyla Dolichiste, yüzyıllar önce meydana gelen çok sayıda şiddetli deprem sonucunda su altında kalmış ve şimdiki halini almış bir bölge. Tur esnasında bu koyda denize girmek mümkün değil. Deneyimli bir rehber eşliğinde Batık Şehir’in tarihini dinlerken, kıyıda oluşmuş yapının sunduğu görsel şölen sizi büyüleyecek.

Korsan Mağarası

Turistlerin ilgi odağı olan bu deniz mağarasına da yine sadece tekne turlarıyla ulaşabilir, etrafındaki berrak sularda denizin tadını çıkarabilir ya da bizzat içinde yüzerken verdiği huzur hissinin tadını çıkarabilirsiniz. Su altı yaşamını gözlemlemeyi de unutmayın.

Kaleköy

M.Ö. 4. Yüzyıla kadar ulaşan tarihiyle Kaleköy, Likya’ya bağlı Simena şehrine ait bir köy. Her ne kadar bir yarımada üzerinde konumlanmış olsa da, ulaşımın sadece denizle sağlanması sebebiyle ziyaretçilerde bir ada izlenimi oluşturmaktadır. Antik kalıntıların çok yoğun bulunduğu bölgede, az da olsa yerleşim mevcuttur ve 1. Derece sit alanı olduğu için yapılaşmada sınırlamalar vardır. Az sayıdaki köy halkı geçimini turizmle sağlamaktadır. Turunuzun Kaleköy’deki molasında tarihi keşfetmeyi, bir de meşhur ev dondurmasını yemeyi unutmayın.

Kaş tekne turu fiyatları yatın büyüklüğüne, kişi kapasitesine, istenen ikrama/menü tercihine ve tur sırasında gidilecek koylara ve adalara bağlı olarak fiyatlar değişkenlik göstermektedir.

Kaş tekne turu fiyatlarını öğrenmek için iletişim formumuzu doldurabilir veya 0531 367 65 76 numaralı telefonumuzdan iletişime geçebilirsiniz.

Sorunuz mu var?