Datça Tekne Turu

Datça, Muğla iline bağlı turistik bir ilçedir. İsmini aldığı Datça yarım adası üzerinde yer almaktadır. Yunanista’na bağlı olan Simi Adası, Datça’ya en yakın alanlardan biridir. 253 km’lik muhteşem sahil şeridine ve 52 farklı koya sahiptir. Gebekum Kumulu ise en önemli sahil şerirlerinden biridir. Bu alanda 88 ayrı bitki çeşidi ve 19 ayrı kuş türü yaşamaktadır. Datça’nın 52 farklı koy alanına sahip olması etkisiyle, bu alanda yapabileceğiniz en güzel aktiviteler koy ve adaları gezmektir. Doğal manzaraya ve tertemiz bir denize ev sahipliği yapan ada ve koyları kolaylıkla gezebileceğiniz Datça’da tekne turu etkinliği hakkında bilgilere gelin birlikte bakalım!

Datça teken turu sezonu Haziran ayının girişi ile birlikte açılmaktadır. Bu ayda havaların denize girmeye müsait şekilde ısınması ve koy, adaların en güzel hallerini alması, sezonun açılmasına olanak sağlamaktadır.

Datça tekne turu saatleri, kalkış için 10:00, Datça’ya geri dönüş için ise 17:00’dır. Kalkış için 10:00 civarının tercihi, koy ve adalarda denize girerken ideal güneşten yararlanmanızı sağlamaktadır. Gezi süremiz boyunca İnceburun ve Kargı Koyu gibi yeşil ile mavinin birleştiği biden fazla doğal alanı ziyaret ediyoruz. Ziyaret edeceğiniz her koyda ise süre bakımında en az 40 dakikalık molalar kapsamında denize girebilir, dalış yapabilir ve çevreyi gezebilirsiniz.  Datça'da günlük tekne turları dışında ayrıca Datça Mavi Tur seçeneklerini de tavsiye ederiz. TekneveYat sitesinden bu bölgedeki Mavi turlara göz atabilirsiniz.

Datça tekne turu kalkış yerleri, tur başlangıcı için Datça Limanı, saat 10:00 civarında Datça Limanından kalkış yapan tur tekneniz ile birden fazla koy ve adayı gezme işleminiz ardından, tekrar Datça Limanı’na geri dönüş yapabilirsiniz. Kalkış için Datça Liman’ın tercih edilmesi tüm ilçe alanlarından ve otel lokasyonlarından en kolay ulaşım sağlanan yerin bu alan oluşudur. Limandan kolaylıkla tur teknesine binerek, tarihi ve mitolojik özelliklere sahip, tertemiz plajlarda denize gireceğiniz, çevre adalara yolculuğa çıkabilirsiniz.

Datça tekne turu programları kapsamında sabah Datça Limanından kalkış, ilk durak olan Akvaryum koyu, Armutlu koyu, Kuntakinte Koyu, İncirli Koy, İnce Burun, Kargı Koyu'na giderek denize girmek için mola verme ve sonrasında Datça’ya geri dönüş aşamalarını izleriz. 

Daha fazla bilgi almak isterseniz; Datça Koyları ve Plajları

Tüm bu gezi sırasından hem gidiş hem de dönüş kapsamında tur rehberleri koyların ve adaların tarihini, burada yaşayan medeniyetleri, çevrenin önemli alanlarını bizlere aktarırken, hem eğlendiğimiz hem de değerli bilgiler edindiğimiz bir turdan yararlanıyoruz.

Datça tekne turu menüleri, ızgara et, balık çeşitleri, meyve seçenekleri, salata, soğuk içecek gibi lezzetli ve yaz ayalarına uygun yemekleri içerirler. Öğlen yemeğinde dilediğiniz et veya balık ızgara çeşitlerinden tercihiniz yapabilirken, tur süreci boyunca sıcak, soğuk içecekleri tüketebilirsiniz. Dönüş yolculuğunda ise dondurma ve meyve çeşitleri ile ara öğününüzü tamamlayabilirsiniz.

Datça tekne turu, ekonomik seçenekler kapsamında birden fazla koy ve adayı gezdiğiniz, bu alanlar denize girme, dalış, yemek yeme aktivitelerini ücretsiz olarak yaptığınız turlara rahatlıkla çıkabilirsiniz.

Datça tekne kiralama ve Datça özel yat kiralama rezervasyon işlemlerini ise TekneveYat sitesinden online yapabilirsiniz veya 0531 367 65 76 numaralı telefonumuzdan iletişime geçebilirsiniz. 

Tekne Turları
Devamını Gör
Sorunuz mu var?