post picture

Her Mevsim Ayvalık

Her ne kadar mavi yolculuk ve tekne turları dendiğinde Türkiye’de ilk güney sahilleri aklımıza gelse de Kuzey Ege’de yeralan Ayvalık ve etrafı iklim açısından dünyanın en konforlu bölgelerinden biri. Yazın çok sıcak ve nemi sevmeyenler çoğunlukla Ayvalık’ı tercih eder, Ege esintisi hiç durmaz. Ortalama sıcaklık yüksektir ve genellikle kışın dahi sıcaklık 0 derecenin altına pek düşmez. Bahar ayları ılık ve yağmurludur. 

Burası küçük bir yunan kasabası gibi..Topoğrafyasının hareketliliği, 29 adet adasının olması, yemyeşil dev çam ağaçları ile çevrili olmasının yanında, bir de sayısız rum binalardan oluşan daracık sokakları var. Sanki deniz kenarında farklı bir hayat, bu ara sokaklarda ayrı bir hayat var. Her geçen gün daha da güzelleşiyor, sanatçılarla dolu sokaklara yeni stil sahibi mekanlar da katılıyor.

Dillere destan günbatımı ile ünlü Ayvalık, gün doğumunda da nefes kesici. Yemyeşil adalarla dolu Ayvalık ve etrafı her mevsim görülesi bir manzara. 

Yazın Ayvalık’taki en keyifli deneyim tekne turu ve mavi yolculuk, çünkü istediğiniz kadar adaların tenha koylarında dinlenebilir, denize girebilir, akşam da değişiklik olsun isterseniz Ayvalık’ta veya Cunda adasında rakı balık keyfi yaşayabilir güzel kültür kokan sokaklarının keyfini çıkarabilirsiniz. Bu programa dilerseniz Asos, Kalem Adası ve Midilli’yi de ekleyebilirsiniz.

Son birkaç yıldır, kışın da Ayvalık’ta hareket var. Dönem dönem zeytin festivalleri, Sirtaki festivalleri düzenleniyor, dalış turizmi oluyor.

Kışın balık avı turu herkesin en az bir kere yaşaması gereken bir deneyim. İlk defa dahi deniyorsanız balık tutmak çok kolay ve eğlenceli, üstelik sizin dışınızda bunu hobi olarak yapanların, büyük balık tutmasıyla neşeli bir haykırış mutlaka oluyor. Gökyüzünün masmavi yansıması denizi komple kaplıyor ve gerçekten huzur buluyorsunuz. Oltanızın olmasına gerek da yok, pek çok teknede size bir tane temin ediyorlar ve yemi yerleştirmesini de öğretiyorlar. E artık geri kalanının sırlarını izleyerek siz öğreniyorsunuz.. Yaz kış ziyaretleriniz için sizi Ayvalık'a bekliyoruz. 

Ayvalık'tan çıkışlı tekne turları için sayfamızı ziyaret ederek birbirinden güzel gulet, katamaran, motoryat ve yelkenli seçeneklerini inceleyebilir ve rezervasyon için bizimle 0531 367 65 76 numaralı telefon hattımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Son Blog Yazıları
  • Fethiye Tekne Turu
  • Antalya Koyları ve Plajları
  • Karaburun Koyları ve Karaburun Gezi Rehberi
  • Datça Koyları ve Plajları
  • Çeşme Koyları ve Plajları
  • Hisarönü Gezi Rehberi