post picture

Gizli Cennet, Selimiye

Marmaris, son yıllarda mavi tur tatiline çıkanların popüler durakları arasında yer almaktadır. Yemyeşil bitki örtüsü, berrak denizleri ve tarihi kalıntıları ile pek çok doğal güzelliğe ev sahipliği yapan Selimiye’yi, tekne kiralama seçeneği ile doyasıya yaşayabilirsiniz. 

Selimiye, sığ ve temiz bir denize sahiptir. Denizi yaz sezonu boyunca ılıktır. Selimiye ve çevresindeki koyları gezerken yanınızda mutlaka şnorkel ve palet bulundurmalısınız. Selimiye, pek çok insanın ziyaret etmesine rağmen doğasını ve denizini günümüze kadar korumuş muhteşem bir beldedir. Denizden ulaşımın karaya göre daha kolay olduğu bu muhteşem beldeyi mutlaka tekne tatili rotanıza eklemelisiniz. Tekne turları ve kiralama için daha detaylı bilgi ve seçenekler için Marmaris tekne kiralama sayfamıza da bakabilirsiniz. 

Uzun yıllar ulaşım sıkıntısı nedeniyle popüler tatil merkezlerinin yaşadığı dönüşümün benzerini yaşamayan bu yüzden yerel kültürü korumayı başaran Selimiye, yoğun ilgi nedeniyle tüketim merkezine dönüşen birçok noktanın aksine kendini koruyabilmiş.

Yunanistan‘ın Simi (Sömbeki) adası ile Datça’yı da uzaktan görebileceğiniz tekne turları dışında Selimiye’de güneşin ve denizin tadını çıkarmalı, çevredeki plajları keşfetmelisiniz. Çok fazla hareket sevmiyor ve daha çok dinlenmek istiyorsanız birçok butik otelin iskelesi ve plajı mevcut.

Müdavimi olan kesimin yaz aylarında ziyaret ettiği bu güzel köy Marmaris ve Ege kıyılarının en güzel tatil rotalarından. Yaz aylarındaki yoğunluk ve kalabalık yerine ilkbahar ve sonbahar döneminde denizin tadını çıkarmak, huzuru ve doğanın sesini dinlemek çok daha cezbedici. Yılın her dönemi hizmet veren otelleri, muhteşem lezzetler sunan mekanları, yeşil ve mavinin farklı tonları ile Selimiye, mutlaka rotanızda olmalı...

Selimiye'ye Ulaşım

Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı olan Selimiye, Marmaris merkeze 45 km, Muğla’ya 102 km, İzmir’e 303 km, İstanbul’a 763 km, Bodrum’a ise 190 km uzaklıkta yer almaktadır. En yakın iki hava limanları Bodrum ve Dalaman hava limanlarıdır. Dalaman Hava limanı 130 km, Bodrum Hava limanı ise 180 km uzaklıktadır. Dalaman Hava limanından Marmaris’e THY servisleri ve HAVAŞ ile ulaşabilirsiniz.

Selimiye'de Ne Yapılır, Ne Yenir?

Eski adı Losta olan Selimiye’de Nisan ayında başlayan yaz sezonu Kasım ayının başlarına doğru son bulmaktadır. Özellikle kış aylarında sezonun bitmesi sebebiyle, daha sakin ve doğa ile iç içe zaman geçirebilirsiniz. Restoranların tamamında zeytin, bal, yumurta gibi tüm ürünler organiktir. Eğer bir mavi tur yolcusuysanız, tekne tatili esnasında Selimiye’ye demir attıktan sonra karaya çıkarak hem muhteşem restoranlarında yerel lezzetleri deneyimleyebilir hem de buralarda bulunan küçük dükkanlardan zeytin, zeytinyağı gibi organik ürünler satın alabilirsiniz.

Blog yazımızda Selimiye hakkında detayları vermeye çalıştık siz de Selimiye'de gulet, tekne ve motoryat gibi teknelerimizi TekneveYat sayfamız üzerinden inceleyebilir, kiralama yapmayı düşünüyorsanız Selimiye Tekne Turu sayfamıza göz atabilir ve bizimle 0531 367 65 76 telefon numaramızdan veya iletişim formunu doldurarak iletişime geçebilirsiniz. 

Son Blog Yazıları
  • Bodrum’dan Rodos'a Nasıl Gidilir?
  • Antalya Koyları ve Plajları
  • Karaburun Koyları ve Karaburun Gezi Rehberi
  • Datça Koyları ve Plajları
  • Çeşme Koyları ve Plajları
  • Hisarönü Gezi Rehberi