Selimiye Tekne Turu

Selimiye, Marmaris’te yer alan, temiz ve durgun bir deniz suyuna sahip, tarihi güzellikler ile iç içe bir köydür. Kendine en yakın alanda yer alan 2 km’lik plajı değerli bir kuma sahiptir. Diğer yandan çevresinde çok sayıda ada yer almaktadır. Bu adaların tümünde denize girmeye uygun muhteşem plaj alanları yer alır. Antik dönemdeki adı Hydas olan ve deniz feneri, manastır, tiyatro gibi tarihi yapıları etrafında barındıran bu köy, adaların kendine olan yakınlığı ile tekne turlarına katılmak için en elverişli alanlardan biridir. Hadi bu muhteşem doğal manzaraları ile sizleri içene çekecek adalara ziyaret gerçekleştirebileceğiniz Selimiye tekne turu hakkında bilgilere bakalım!

Selimiye tekne turu sezonu Haziran ayının girişi ile birlikte başlar. Haziran’da havaların tüm koy ve ada alanlarında denize girmeye, güneşlenmeye uygun konuma gelmesi ve denizden verimli balık mahsulü alınması ile tur sezonu hareketlenmektedir.

Selimiye tekne turu saatleri, kalış işlemleri için 10:00, turdan dönüş için ise 18:30 olarak belirlenmektedir. 10:00 ila 18:30 saatleri arasından farklı koy ve adaları gezme, bu alanlarda 45 dakikalık molalar ile denize girme, teknede öğlen yemeği yeme aktivitelerini gerçekleştiriyoruz. Gittiğimiz her bir koy ve ada alanında yepyeni doğal manzaralar ile karşılaşırken, saklı cennetlerde, masmavi bir denize girme şansı buluyoruz. Bu arada, son yıllarda oldukça popüler bir tatil seçeneği olan Selimiye Mavi Tur için Tekneveyat ilanlar sayfasında guletlere göz atabilirsiniz veya 0 531 367 65 76 numaralı telefonumuzdan (Whatsapp) bizimle iletişime geçebilirsiniz

Selimiye tekne turu kalkış yerleri, tur başlangıcı için Selimiye Köyü Limanı, turdan ger dönüş için ise Tavşan Adası olarak belirlenmektedir. Bu kalkış alanları arasında ise birden fazla ada alanında, temiz ve mavi denizde yüzmek için molalar veriyoruz. Rotamız boyunca serbeste zamanlı aktiviteleri gerçekleştirdiğimiz ve belirli bir noktada bulaşarak, kalkış gerçekleştirdiğimiz gezi noktalarımız, Kamelya, Aşk Adaları, Bencik Koyu, Tavşan Adası ve seyir gezisi yaptığımız, Hisarönü Körfezi’dir. Bu noktalarda denize girme, yürüyüş aktiviteleri ardından belirli noktalarda buluşarak, yeni rotalara yelken almak için yola çıkıyoruz.

Marmaris Selimiye tekne turu programları, Selimiye Köyü Limanından 10:30 civarında kalışı, ilk durak olan Kamelya Adasına ziyaret, teknede öğlen yemeği, diğer ada ve koyları ziyaret ederek, denize girmek için mola verme, dönüş yoluna çıkma gibi aşamaları içermektedir. Kalkış ardından ilk durağımız olan Kamelya Adasına varış sağlarız. Bu ada çevresinde masmavi denizde mola vererek, yüzme ve güneşlenme aktivitelerini gerçekleştiririz. Diğer yandan bu rotamıza ulaşana kadar yolda müzik ve dans eşliğinde, animatörler ile keyifli aktiviteler yapıyoruz. Molamız ardından teknemize, şık bir öğren yemeği yiyerek, rehberlerimizin sunduğu bilgiler eşliğinde diğer koy ve ada duraklarımıza yol alıyoruz. Bu rotamız kapsamında sırasıyla, Aşk Adası, Bencik Koyu, Tavşan Adası ve Hisarönü Körfezi noktalarına geçiş yapıyoruz. Bencik koyunda verdiğimiz molada yeşil ile mavinin kucaklaştığı bu muhteşem doğada, 45 dakika süre ile yürüyüş ve denize girme aktivitelerimiz gerçekleştiriyoruz. Son olarak, 18:30 civarında dönüş yoluna çıktığımızda ise muhteşem gün batımı bizleri karşılıyor. Dönüş yolu eğlencelerimiz eşliğinde ve gün batımında Hisarönü Körfezi gezi seyrimiz ardından, Selimiye Köyü Limanına varış gerçekleştirmekteyiz.

Selimiye tekne turu menüleri, meyve, ızgara levrek ve tavuk, tereyağlı patates, makarna, salata gibi seçenekleri içermektedir. Bu seçenekler arasından dilediğiniz tercih ederek, tertemiz denizin ortasında şık bir öğlen yemeği yiyebilirsiniz. Yemeğinizin yanında ise gazlı ve gazsız içecekler arasından tercih yaparak, serin bir içecek tüketebilirsiniz.

Diğer yandan yolculuk sırasında bir şeyler atıştırmak istediğiniz süre boyunca meyve ikramlarından yararlanabilir, çay servisi eşliğinde yakınlarınız ile sohbet edebilirsiniz.

Marmaris Selimiye tekne turu, Selimiye köyü çevresinde yer alan tüm koyları gezme, bu alanlarda denize girme, adaları ziyaret etme, rehber eşliğinde tarihi bilgileri alma, teknede öğle yemeği, animatör eşliğinde dans ve oyun aktivitelerine katılma koşullarının tümünden yararlanabilirsiniz. Selimiye tekne turu rezervasyon işlemlerini bulunduğunuz yer neresi olursa olsun internet üzerinden TekneveYat sitesinden aklınızda yer alan tarihe uygun şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ya da Selimiye Köyü Liman alnına ulaşım sağladıktan sonra burada demirli olan tur teknelerinden rezervasyon yapabilirsiniz.

Tekne Turları
Devamını Gör
Sorunuz mu var?