post picture

Ayvalık Gezi ve Balık Avı Turları

Tatilinizi Ayvalık’ta geçiriyorsanız Tekne turları tatilinizin en renkli saatlerini kapsayacak. Ayvalık tekne turları sezon ve hava şartlarına göre sadece gezi için değil aynı zamanda Olta balıkçılığı için de hizmet veriyor. Bölgeye has balıkları avlamanız için deneyimli kaptanlar en bereketli meralara sizleri ulaştıracaklar.

Gezi turları için kiraladığınız tekne ile çevre adaları gezerken  Ayvalığı bu defa  denizden  izleyecek ve verilen yüzme molalarıyla denizini yeniden keşfedeceksiniz. 

Sabah öğleden önce limandan hareket eden teknelere katılacağınızı bildirmeniz ve zamanında limanda bulunmanız gününüzün benzersiz geçmesi için yeterli. Çünkü tekneler ve organizasyon firmaları sizlere en iyi hizmeti vermek için farklı rotalar, eğlenceli programlara sahipler.  Sahil güzergahından devam ederek ilerleyen teknelerde akşamın nasıl olduğunu anlamayacaksınız.

Hemen her teknede sizlere bilgi verecek rehberler de mevcut. Yakınından geçtiğinizin adaların sahip oldukları tarihi ve güzelliklerini size detaylı bir şekilde anlatacak ve aynı zamanda tekne turunuzu eğlenceli bir kültür turuna çevirecekler.

Birçok teknede bulunan animatörler sizler için düzenledikleri ödüllü yarışmalar eğlenceli skeçler ve  müzik de eklenince kıyıya dönmek istemeyeceksiniz. Tercih ettiğiniz rotaya göre iki yada üç farklı noktada yüzme molaları mutlaka veriliyor ve bu sırada eğlence tabi ki devam ediyor.  Yerleşimi olmayan adaların kıyılarında denize girmenin keyfini yaşama ayrıcalığı eğer yanınıza birkaç küçük ekipmanınız varsa su altı güzelliklerini keşfe dönüşebilir.

Turunuza başlamadan ödediğiniz ücrete verilen hizmetlerin hepsi dahil ediliyor. Tatil turlarında en çok endişe edilen “ekstralar” kavramı burada geçerli değil. Öğle yemeği menünüzde Ayvalığa özel Papalina balığına yine bölgeye has yeşilliklerle hazırlanmış birde salata eklenince damağınızda muazzam bir lezzet belirecek.

Peki Cunda adası diyenlere güzel haber. Hemen her tekne turunun dönüşünde 1 saatlik Cunda adası gezisi var. Limana demir atan tekneniz sizler alışveriş yaparken enfes sakızlı dondurmanızı tadarken ya da Taş kahvede dinlenirken sizi bekliyor olacak..

Tur dönüşü acıktıysanız mutlaka Ayvalık Tostunu deneyin!

İster tatil anınızda ister tatil programınızı yaparken TekneveYat adresinden Ayvalık’ta Tekne turu düzenleyen kaptanlara ulaşabilir. Talebinize en uygun tekne için rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. 

Ayvalık'tan çıkışlı tekne turları için sayfamızı ziyaret ederek birbirinden güzel gulet, katamaran, motoryat ve yelkenli seçeneklerini inceleyebilir ve rezervasyon için bizimle 0531 367 65 76 numaralı telefon hattımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Son Blog Yazıları
  • Bodrum’dan Rodos'a Nasıl Gidilir?
  • Fethiye Tekne Turu
  • Antalya Koyları ve Plajları
  • Karaburun Koyları ve Karaburun Gezi Rehberi
  • Datça Koyları ve Plajları
  • Çeşme Koyları ve Plajları