Antalya Tekne Turu

Antalya, Akdeniz bölgesinde yer alan ve Türkiye’nin beşinci en kalabalık, turistik mekanları ile ünlü olan şehridir. Doğa harikaları ve tarihi alanları ile öne çıkan Antalya, renkli bitki örtüsü ve farklı lezzetlere ev sahipliği yapan mekanları ile tanınmaktadır. Karain ve Beldibi Mağaraları, küçüklü büyüklü, muhteşem manzaralara sahip koylar Antalya ve çevresinde yer alırlar. Bu koylar şehrin en temiz ve doğal manzarası en güzel denize girme alanlarına ev sahipliği yaparlar. Ayışığı, Beycik, Kiriş, Kleopatra isimli önemli koyları gezmek ve mitolojiye konu olmuş alanları görmek için çıkacağınız Antalya’da tekne turu etkinliği hakkında bilgilere gelin hep beraber bakalım!

Antalya tekne turu en eğlenceli şekilde yapabileceğiniz sezon Haziran ayının girişi ile başlamaktadır. Bu ayda hava şartlarının uygunluğu doğal alanların bikri örtüsünün en güzel halini alması, unutamayacağınız bir tur gezisi yapabilmenize olanak sağlar. Bu dönemde tekne turu kapsamında gezdiğiz tüm noktalarda denize girebilir ve güneşlenebilirsiniz. 

 

Antalya tekne turu saatleri, kalkış işlemi için 10:00 civarı, geri dönüş rotasına geçmek için ise 17:30-18:00 civarıdır. Bu saatler arasında birden fazla koy gezerken, masmavi ve temiz sahil şeritlerinde vakit geçirme imkanı buluyoruz. Kalkış satı ardından 13:00 civarı ise ilk rota olan Ayışığı koyuna varıp, bu alanda gezme ve denize girme aktivitelerimiz gerçekleştiriyoruz. Tüm rotaları gezdikten sonra 18:00 gibi, tekne ulaşımıyla Liman alanına dönüş yapabilirsiniz.  Bu arada, sonbahar ve  kış aylarında Antalya Jig Balık Avı Turları oldukça popülerdir. Derin suda balık avına meraklıysanız Tekne ve Yat sitesinde sizleri unutulmaz avlara çıkartacak teknelere göz atabilirsiniz. Veya istediğiniz tarza özel bir tekne varsa 0 531 367 65 76 numaralı telefonumuzdan bizimle iletişime geçebilirsiniz 

Antalya tekne turu kalkış yerleri Kemer Yat Limanı ve Antalya Merkez Limanı’dır. İlçelerden ise bu alanlara tekne turu servisleri ile ulaşım sağlanarak, tam vaktinde tekneye binebilirsiniz. Kemer Limanında saat 10:00 civarında kalkan tekne ile Antalya’nın en temiz ve doğal manzarası en güzel olan yerlerine yani koylarına yolculuğa çıkıyoruz. Tur kapsamında dönüş için yaptığınız kalkış işlemi ise Kleopatro koyundan gerçekleşirken, bu kalkış öncesi alanda denize girmek amacıyla mola verilmektedir. Geri dönüş saati ise 18:00 civarı olup, Kemer ve Antalya Liman alanlarına ulaşım sağlanmaktadır.

Antalya tekne turu programları kapsamında 10:00 civarı Antalya ve ya Kemer Liman alanından kalış yaparak, ilk rota olan Ayışığı koyuna yolculuk gerçekleştiriyorsunuz. Bu koya vardığınızda ise yaklaşık 50 dakikalık bir mola kapsamında denize girebilirsiniz. Tekneye tekrar dönüş ardından ızgara seçeneklere hazırlanan balık ve et menüleri eşliğinde öğle yemeği yiyerek, yolculuğunuza devam ediyorsunuz. İkinci durağımız ise Beycik Bükü koyu olarak bilenen, kalabalıktan uzak sadece dalga seslerinin ve muhteşem doğa manzarasının yer aldığı bir alandır. Bu arada dinlenip denize girdikten sonra, Kiriş ve Kleopatra koylarını ziyaret ediyoruz. Kleopatra koyunda ise bir dağ oyuğuna kazınarak yapılmış olan Kleopatra silüetini gün batımı eşliğinde izleyebilirsiniz. Tüm duraklarımız ardından rotamızı Liman alnına çevirerek, yolda animatörler ile dans, müzik, yarışma etkinlikleri eşliğinde, saat 18:00 gibi geri dönüş için harekete devam ediyoruz.

Antalya tekne turu menüleri, öğle yemeği için uygun olan ızgara tavuk ve balık, soğuk içecekleri, salata çeşitleri ve hafif tatlıları içerir. Özellikle yaz aylarında yemekten keyif aldığınız dondurma ve tropikal meyveler, meni kapsamında tadabileceğiniz lezzetlerdir. Öğlen yemeğinde köfte, balık veya et ızgara ardından ara öğünde atıştırmak amacıyla karpuz, kavun gibi yaz mevsimine uygun meyveleri tercih ederek, sevdiklerinizde keyifli sohbetlerinize devam edebilirsiniz.

Antalya tekne turu ücretleri, gidilen rotaların adedi, teknenin büyüklüğü ve kişi sayısı, menünün genişliği gibi detaylara bağlı olarak fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Bu ekonomik ücretler ile önemli tüm koyları rahatlıkla gezebilirsiniz. Mitolojiye konu olan alanlarda dalış, yüzme gibi sporları yapabilirsiniz. Bu ekonomik fiyat seçenekleri ile tüm yolculuk sırasında eğlenceli aktivitelerden ve canlı müzikten yararlanma, öğle yemeği yeme, koylarda denize girme gibi faaliyetlerin tümünden ücret kapsamında yararlanıyorsunuz. Servis araçlarını kullanma ve Liman alanından ilçelere ulaşım sağlama imkanı da sizlere sunulan bir diğer ayrıntıdır.

Antalya tekne turu rezervasyon işlemleriniz internette  www.tekneveyat.com üzerinden online yapabilirsiniz veya 0 531 367 65 76 numaralı telefonumuzdan bizimle iletişime geçebilirsiniz veya Kemer Limanına ulaşım sağlayarak gezi için tarih belirleyebilirsiniz.

Sorunuz mu var?