Kuşadası Tekne Turu

Kuşadası, Ege Bölgesinde bulunan Aydın iline bağlı ilçedir. Aydın merkeze 71 km uzaklıkta olan Kuşadası, Türkiye’nin 3. En büyük limanına sahiptir. Dilek Yarım Adası Milli Parkı önemli turistik alanları arasında yer almaktadır. İyonya, Lidya ve Pers uygarlıklarına ev sahipliği yapması çevresinin tarihi ve turistik adalar, koylar ile çevrili olmasının en nemli nedenlerindendir. Dokusunda ise Helenistik döneme ait mimari yapılar bulunur. Güvecin Adası Kalesi, Efes Harabeleri, Meryem Ana Evi gibi önemli tarihi ve turistik duraklar Kuşadası’nda yer alır. Tatillerinizde burada yapabileceğiniz en keyifli aktivite ise mavi ve yeşilin birleştiği koyları, adaları ziyaret etmektir. Görülmeye değer Güvencin Adası ve Güzelçamlı Milli Parkı’nı gezebileceğiniz Kuşadası’nda tekne turu etkinliği hakkında detaylı bilgilere gelin hep beraber bakalım!

Kuşadası tekne turu sezonu tabi ki ada ve koylarda en keyifli şekilde denize girilebilecek ve vakit geçirilebilecek Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında başlar. Bu ayların tümünde Kuşadası çevresinde yer alan doğal manzaraları ile bizleri kendine hayran bırakan koyları ziyaret edebiliriz.

Kuşadası tekne turu saatleri, yola çıkış için 09:30, tur dönüşü için ise 17:00 olarak belirlenir. Bu saatler tüm ada ve koyları gezmek için yeterli zamana sahip olmanıza diğer yandan en verimli şekilde güneç ve denizden yararlanmanıza imkan tanıyan saatlerdir. Sabah 09:00 itibari ile çıktığımız yolculuğumuzda, ilk durak olarak Güzelçamlı Milli Parkına varıyoruz. Burada güzel bir öğlen yemeği yiyerek, doğal manzara, deniz ve güneş eşliğinde keyifli vakit geçirirsiniz. İlerleyen saatlerde ise sırasıyla birden fazla koy ve adayı ziyaret ediyoruz.

Kuşadası tekne turu kalkış yerleri, Kuşadası’nın ilçe merkez liman ve burada yer alan Güvencin adası lokasyonudur. Kuşadası merkez ilçede bulunana Güvercin adasından hareket eden tur teknesi ile ilk durak olan Güzelçamlı Milli Parkına doğru yola çıkıyoruz. Tur dönüşünde ise aynı alana demir atarak, tatilimize eklediğimiz bu hoş anıyla Kuşadası'na geri dönüyoruz.

Kuşadası tekne turu programları kapsamında, 09:30’da Kuşadası Güvercin Adası’ndan kalış, Güzelçamlı Milli parkına verme ve öğlen yemeği yeme, Milli Park alanında ki tüm koyları ve belirli adaları gezme, koylarda yapılan molalar ile 45 dk serbest sürede denize girme aşamalarını gerçekleştiriyoruz. Tüm bu kapsamda unutamayacağımız ve doğal güzellikleri geniş kapsamda ziyaret ettiğimiz bir mavi tur deneyimliyoruz. Aydın Kuşadası koylarında güneş, deniz ve orman örtüsünün bir arada bulundu alanda 45 dakika boyunca gezme, denize girme aktivitelerini gerçekleştirirken, Tüm milli park koylarını ise 2 saate yaklaşık süre boyunca gezme ve bu alanlarda güneşlenme, denize girme imkanı bulursunuz. Gezdiğimiz tüm alanlar hakkında detaylı bilgiler ise tur rehberi aracılığıyla aktarılmaktadır. Aydın Kuşadası koyları öncesinde Güzelçamlı Milli Parkını ziyaret ederken, geniş bir menü seçeneğinde öğlen yemeğimiz yiyoruz. Özellikle balık menüleri ile yaz aylarına uyumlu bir öğle yemeği yerken, sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebilirsiniz. Tüm gezimiz ardından saat 17:00 itibari ile Kuşadası’na dönüş yolculuğumuz başlar.

Kuşadası tekne turu menüleri, tavuk ızgara, makarna, bulgur pilavı, salata, karpuz, balık çeşitleri, dondurma, köfte gibi seçenekleri içermektedir. Bu geniş menü içerisinden damak zevkimize en uygun olan yemeği tercih ederek, keyifli bir öğlen öğününü tamamlıyoruz. Gezimiz kapsamında tropikal meyveleri sıcak soğuk içecek servisleriyle, ara öğünlerimizi tamamlayarak, birden farklı koy ve adayı gezmeye devam ediyoruz.

Kuşadası tekne turu fiyatları yatın büyüklüğüne, kişi kapasitesine, istenen ikrama/menü tercihine ve tur sırasında gidilecek koylara ve adalara bağlı olarak fiyatlar değişkenlik göstermektedir.

Kuşadası tekne turu fiyatlarını öğrenmek için iletişim formumuzu doldurabilir veya 0531 367 65 76 numaralı telefonumuzdan iletişime geçebilirsiniz.

Tekne Turları
Devamını Gör
Sorunuz mu var?