Köyceğiz Tekne Turu

Köyceğiz, Muğla il sınırları içerisinde yer alan temiz havası ve denizi, yeşil bitki örtüsü ile dikkat çeken, tarihi dokusunu korumayı başarmış bir tatil beldesidir. Köyceğiz çevresinden antik değerler taşıyan birden fazla koy ve berrak deniz ile birleşen kıymetli plajlar yer alır.

Köyceğiz kendisine yakın plajlarında ise kaplumbağaların doğal üreme alanlarına ev sahipliği yapar. Bu alanda yapılacak en güzel tatil aktivitelerinden biri kıymetli koyları ziyaret için Köyceğiz tekne turu etkinliklerine katılmaktır. Hadi şimdi gelin muhteşem deniz ve doğa ile buluşmanızı sağlayan tekne turları hakkında bilgilere bakalım!

Köyceğiz tekne turu sezonu sıcaklık değerlerinin ideal seviyelere ulaşması ardından Haziran başında en hareketli döneme giriş yapar. Bu dönemde tüm koylar ve muhteşem plak alanları denize girmeye elverişli hale gelirken, doğa manzarası en renkli haline bürünür. Doğanın bu yanışı ile beraber rezervasyonlarda yoğunluk yaşanır.

Köyceğiz tekne turu saatleri, tura başlangıcınız için 09:00, son rotadan dönüş için ise 19:00 olarak belirlenir. Bu saat aralığı kapsamında birden fazla koy ve plaj alanını ziyaret ederken tarihi dokuya ev sahipliği yapan alanlarda gezme imkanı bulabilirsiniz. Her bir mola alanında 45 dakikalık süre kapsamında, aklınızda yer alan eğlenceli aktivitelere katılabilirsiniz.

Köyceğiz tekne turu kalış yerleri, tura katılım için Dalyan merkez iskelesi veya Köyceğiz iskelesi, turdan dönüş için ise İztuzu Plajı olarak belirlenmiştir. Bu rotalar arasında yer alan birden fazla plaj ve koyda denize girme imkanı bulurken tur dönüşü muhteşem gün batımı manzarasını deneyimleyebilirsiniz. Kalkış noktaları olan Dalyan merkez iskele ve Köyceğiz iskele alanlarına Muğla'dan minibüs ile veya kaldığınız otel adresini rezervasyonda iletme ardından tur servisleri ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Muğla merkeze yakın konumda yer alan bu kalkış noktalarına tur sonunda tekrara dönüş sağlamanız ise 19:00 sularında gerçekleşir.

Köyceğiz tekne turu programları, 09:00’da Köyceğiz iskeleden kalkış ardından sırası ile Tarihi Kaya Mezarları, Labirent Sazlıklar, Dalyan Kanalı, Köyceğiz Gölü, Çamur Banyosu, İztuzu Plajı alanlarını ziyaret etme aşamalarını kapsarlar. Bu süre kapsamında ilk durak olan Tarihi Kaya Mezarları ziyareti ardından ise teknede, deniz manzarası eşliğinde hoş bir öğlen yemeğine katılma imkanı edinirsiniz. Tarihi alanların bulunduğu yerlerde rehber eşliğinde 50 dakikalık gezilere dahil olurken plajlarda 45 dakikalık molalarda yüzme imkanından yararlanabilirsiz.

Tüm yol boyunca müzik, dans, yarışma gibi etkinlikler ile keyifli vakit geçirme imkanı edinirsiniz. Son ziyaret alanı olan İztuzu plajında denize girme molası ardından ise 19:00 sularında iskeleye dönüş için yola çıkıyoruz. Dönüş yolunda muhteşem gün batımının keyfini çıkarırken günün yorgunluğunu geride bırakacaksınız. Tur süresinde seyir gezisi kapsamında görülen yerlerin tarihi ve efsaneleri hakkında bilgiler ise yine tur rehberleri tarafından sizlere iletilir.

Köyceğiz tekne turu menüleri, balık ızgara, salata, makarna, pilav, soğuk içecek ve karpuz gibi seçeneklerden oluşur. Balık ızgara ana yemeğinizin yanında damak zevkinize uygun olan salatalardan birini tercih ederek, yaz yalarına uygun bir öğlen yemeğini deniz manzarası ve yemyeşil bir doğaya karşı yiyebilirsiniz.

Tur süresince bir şeyler atıştırmak istediğiniz anlarda ise yaz meyvelerinden veya serinlemek için dondurmalı tatlılardan sipariş edebilir, ardından çay ve kahve servislerinden yararlanabilirsiniz. Bu ekstra sipariş detaylarında ise ek ücret ödeyerek dilediğiniz adette içecek siparişi verebilir, yakınlarınız ile hoş bir sohbet masasında vakit geçirebilirsiniz.

Köyceğiz tekne turu ücretleri,  organizasyonun çeşitliliğine göre değişmektedir. Rezervasyon fiyatları kapsamında tarihi alanları rehber ile gezme, plajlarda denize girme, teknede öğlen yemeğine ve yarışma aktivitelerine katılma gibi birden fazla aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz. Her bir plajda 45 dakikalık molalar ile denize girmenin keyfini çıkarırısınız.

Köyceğiz tekne turu rezervasyon işlemleriniz internetten www.tekneveyat.com üzerinden, nerede olursanız olun gerçekleştirebilir veya ikinci seçenek olan Köyceğiz, Dalyan iskelelerinden tekne turlarına bizzat rezervasyon tanımlatma yolunu izleyebilirsiniz. İskele alanından yapacağınız rezervasyonlarda yoğunluğa başlı yer bulamama problemi yaşamamak için aklınızda olan tarihte birkaç önce rezervasyon işlemlerinizi yaptırmanızda fayda bulunur.

Sorunuz mu var?