Kızkalesi Tekne Turu

Mersin’in incisi Kızkalesi’nde, tekne turu yaparak Akdeniz’in kristal rengi sularında keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Kızkalesi, Mersin’in Erdemli ilçesine bağlı ünlü bir yerleşim yeri ve tarihi bir kaledir. Ancak yaklaşık 26 km mesafe ile Silifke’ye daha yakın bir noktadır. Kale, Akdeniz üzerinde bulunan küçük bir adanın üzerine inşa edilmiştir ve kıyıya uzaklığı yaklaşık 400 metredir. Keşfetmeye değer bir bölge olan Kızkalesi, Kilikya Uygarlığından kalma zengin bir tarihe ev sahipliği yapmaktadır.

Alabildiğince geniş kumsallar ve saklı koyların arkasında yükselen Toros Dağları’yla Mersin, tekne turu organizasyonlarına katılarak keyifli vakit geçirebileceğiniz bir konumda yer almaktadır. 

Mersin Kızkalesi’nde günübirlik tekne turları organize edilmektedir. Çevrede bulunan koylar ve plajlar günübirlik yat turları ile gezilir ve rotaya bağlı olarak yüzme molaları verilir. Bu turlar, yemekli veya yemeksiz olarak tercih edilebilir. Yemek menüsünde ağırlıklı olarak deniz mahsülleri ve tavuk gibi seçenekler bulunur. Bununla birlikte salata, meyve ve çeşitli içecekler de yemekli tekne turu organizasyonlarında fiyata dahildir.

Kızkalesi tekne turları hareket saati genellikle sabah 10.00 ile 11.00 arasında olup, limana dönüş vakti akşamüstü saatlerinde gerçekleşir. 

Denizin ortasındaki bu kaleye düzenli olarak 1-2 saatlik turlar düzenlenir. Tekneler, misafirlerini Kızkalesi’ne yakın bir kıyıdan alıp, adacığa bırakır ve dönüş saatinde tekrar kaleden alıp kıyıya bırakırlar. Eğer siz de sadece kaleyi gezmek isterseniz, bu teknelere binerek Kızkalesi’ne gidebilir; 1199 yılında I. Leon tarafından yaptırıldığı düşünülen bu ihtişamlı yapıyı keşfedebilirsiniz. 

Ayrıca tamamen size özel, istediğiniz koylarda demir atabileceğiniz, güzergahı ve saati size bağlı, ailenizle veya arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirebileceğiniz tekne kiralama hizmeti de alabilirsiniz. 

Tüm gün otel odasında oturup havuza girmekten sıkılmadınız mı? Bulunduğunuz yeri denizden keşfetmek için daha farklı etkinliklere katılabilir ve unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz. 

Akdeniz’in dingin, maviliğinde doğayla kucaklaşarak, bakir koyları ve adaları ziyaret etmek için Kızkalesi tekne turu organizasyonlarına katılmak için harekete geçin. Burada; Kızkalesi Halk Plajı, Kızlar Hamamı Koyu, Narlıkuyu, Susanoğlu Plajı ve Barbaros Koyu gibi büyüleyici doğal güzellikleri ziyaret edebilir, ılıman ve temiz sığ sularda yüzmenin zevkine varabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Turların ve kiralama hizmeti almanın fiyatları bazı faktörlere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Ücret skalası hesaplanırken; istenilen hizmetler, kiralanan teknenin türü, kiralanma süresi, güzergah bilgisi gibi özellikler şeffaf fiyat politikası gözetilerek belirlenmektedir.
Teknelerin hijyenik olması tüm misafirlerimiz için önceliğimizdir. Bununla birlikte kiralanan yatlara ve tekne turlarına evcil hayvanların kabul edilmesi, genel olarak kaptanın onayına bağlıdır. Ancak genellikle -temizlik kurallarına bağlı olmak şartıyla- izin verilmektedir.
Evet, tüm tekne turları ve kiralanan tekneler için size eşlik edecek profesyonel kaptanlar ve mürettebat bulunmaktadır.
Sorunuz mu var?