Göcek Tekne Turu

Göcek, Muğla’da yer alan ve deniz, tekne tatili dendiğinde akla ilk gelen şirin bir beldedir. Huzurlu doğası, tarihi yapıları, berrak deniz ve sıcakkanlı halkı ile dikkat çeken bir beldedir. Fethiye Körfezinde yer alan Göcek, geçmişte Likyalıların yaşadığı yer olarak bilinmekle beraber, çevresinde birbirinden farklı 12 adayı barındırmaktadır. Bu bilgiler kapsamında Göcek tekne tatillerinde yapıcak en güzel aktivite ise bu adaları gezmektir. Hadi şimdi, bu adaları ziyaret edebileceğiniz ve çeşitli koylarda denize girebileceğiniz Göcek tekne turu hakkında bilgiler bakalım!

Göcek tekne turu sezonu Haziran ayının girişi ile birlikte açılarak, hareketli bir döneme giriş yapar. Bu ayda koyların ve adaların muhteşem temiz havası ve sıcaklık artışları ile denize girme faaliyetine uygunluğun oluşması, sezonun hareketlenmesini sağlayan etmenlerdir. Tur için yola çıkış aşamasında kalkış saati 10:00, turdan dönüş için ise 18:30 olarak belirlenmektedir. Bu süre aralığından birçok koy ve ada alanını gezer, teknede lezzetli bir öğlen yemeği eşliğinde sevdiklerinizle vakit geçirirsiniz. Diğer yandan animatörlerin eğlenceli dans ve oyun etkinliklerine katılarak, unutamayacağınız bir gün geçirebilirsiniz.

Göcek tekne turu kalkış yerleri, tura başlangıç için sahil bandıdır. Turdan dönüş işlemleri için ise son ziyaretimiz gerçekleştirdiğimiz, Yassıca Ada’dan kalkış gerçekleştiririz. Dönüş yolumuza saat 18:30 itibari ile giriş yaptığımızda ise muhteşem bir gün batımı manzarası bizleri karşılamaktadır. Kalkış ve dönüş saatleri arasında geçen süre zarfında öğlen yemeği, çeşitli oyun ve dans aktiviteleri, rehberler eşliğinde çevre hakkında bilgi alma, adalarda yürüyüş, belirli koy alanlarında denize girme gibi birden çok aktiviteyi gerçekleştiriyoruz.

Diğer yandan Göcek tekne turlarında, tüm turlardan farklı olarak, rota düzenine bağlı olarak tam 12 noktadan kalkış gerçekleştirilir. Bu durum, 12 adanın ziyaret edilmesine bağlı olarak gelişmektedir. Rota dahilinde yer alan tüm adaların yakın alanlarında seyir gezisi yapılırken, belirli adalarda yürüyüş etkinlikleri gerçekleştirilmektedir. Her bir ada ziyareti ardından yeni koy ve adalara ulaşmak üzere yola çıkıyoruz.

Göcek Mavi Tur seçenekleri için Tekneveyat ilanlar sayfasında bölgede bulunan guletlere, yelkeni yatlara ve lüks motoryatlara göz atabilirsiniz veya istediğiniz şekilde sitemizdeki telefonumuzdan arayarak ya da mesaj atarak bizimle iletişime geçebilirsiniz

Kalkış sonrası, 12 adanın tümünün ziyaret edilmesi, çeşitli koy alanlarında molalar ile denize girme, öğlen yemeği, teknede animatör eşliğinde etkinliklere katılma gibi aşamaları içerirler. İlk durak olan Kızılada’ya vararak, bu alanda seyir gezisi gerçekleştiriyoruzsunuz. Tur rehberi eşliğinde tüm adaların mitolojik hikayelerini ve tarihi önemlerini öğrenebilirsiniz. İkinci ziyarette ise Deliktaş Adası’na vararak, bu alanda denize girme ve güneşlenme aktiviteleri için 45 dakikalık mola veriliyor. Denize girdikten sonra teknenizde mavi denizin ortasında yöresel balıkların ve ızgara menüsün yer aldığı öğlen yemeğinizi yiyerek, yeni rotanıza doğru yola çıkıyorsunuz. Sırasıyla, Yassıca, Zeytin, Tersane, Domuz Adaları, Göbün, Kloepatra, Bedri Rahmi koylarını ziyaret ediyorsunuz. Göcek koyları için Göcek Koyları yazımızı inceleyebilirsiniz. Koy alanların 30 dakikalık molalar ile denize girerken, yeşil ve mavinin birleştiği alanlarda keyifli vakit geçirebilirsiniz. Yassıca Ada alanında yapılan yürüyüş ardından 18:30 gibi gün batımı eşliğinde dönüş yoluna çıkılıyor.

Göcek tekne turu menüleri, soğuk içecekler, yöresel balık çeşitleri, domatesli fesleğenli makarna, ızgara köfte ve tavuk, meyve çeşitleri seçeneklerinden oluşmaktadır. Bu menü kapsamında dilediğiniz yemeği seçerek, şık bir öğlen yemeği yiyebilirsiniz. Adaları ve koyları ziyaret etme aşamalarında ise atıştırmalık olarak kavun ve karpuz gibi yazın serinletici etki veren meyvelerden ve soğuk içeceklerden tercihleriniz yapabilirsiniz. Aileniz ile çıktığınız turda keyifli sohbetlerinize eşlik edecek çay servisinden yararlanırsınız.

Göcek'te ortalama bir fiyat ile teknede öğlen yemeği, 12 adanın tümünü gezme, birden fazla koyda denize girme, rehber eşliğinde tarihi bilgileri edinme, animatörler ile oyun ve dans etkinliklerine katılma, gün batımında seyir gezisi yapma koşullarından yararlanabilirsiniz.

Dilerseniz Göcek Tekne Turu sayfamızı da inceleyebilirsiniz.

Göcek tekne turu rezervasyon internet üzerinden basit online adımlar ile  TekneveYat sitesinden dilediğiniz tarihe gerçekleştirebilir veya Göcek sahil bandında yer alan tur teknelerinden bireysel olarak dilediğiniz tarih için rezervasyon sağlayabilirsiniz. 

Tekne Turları
Devamını Gör
Sorunuz mu var?