Bozcaada Tekne Turu

Bozcaada, plajları, yerel lezzetleri, adada yer alan köklü kültürü ile dikkat çeken, dopdolu bir tatil beldesidir. Deniz, kum, huzur, temiz hava ve çevresinde yer alan saklı cennetleri olan koylar ile muhteşem bir tatil destinasyonudur. Zengin balık çeşitlerini ve mavinin her tonunu gözlemlemek için Bozcaada’nın bozulmamış faunasını yansıtan koyları ziyaret ederek, unutulmaz bir geçirebilirsiniz. Hadi şimdi gelin bu cennet koylara ziyaret sağlayabileceğiniz, Bozcaada’da tekne turu etkinliği ile ilgili detaylı bilgilere bakalım!

Bozcaada tekne turu sezonu Haziran girişi ile birlikte başlayan ve Eylül ayı ortasına kadar devam eden süredir. Bu sezon kapsamında Bozcaada çevresinde yer alan birden fazla koyu ziyaret edebilir, teknede eğlenceli etkinliklere katılarak keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Bozcaada tekne turu saatleri, tura çıkışınız için 10:30, turdan geri dönüş için ise 18:00 civarıdır. Öğlen saatleri civarında ise teknede şık bir yemeğe katılma imkanı elde edersiniz, Öğle saatine kadar bir adet koyu ziyaret ederken, bu rotada denize girebilir ve güneşlenebilirsiniz. Ardından saat 18:00’a kadar koy ziyaretlerine devam ediyoruz. 10:30 ve 18:00 saatleri arasında vereceğiniz bir mola süresinde ise dalış sporu etkinliğine katılabilirsiniz.

Bozcaada tekne turu kalkış yerleri, tura başlangıcınız için Bozcaada Limanı, turdan dönüş işlemleriniz için ise Polante Feneri lokasyonudur. Bu alanlardan tur teknenize biniş gerçekleştirerek rotalara yol alabilirsiniz. Bozcaada tekne turuna katılmak için İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerden Bozcaada Limanına ulaşım için özel aracınız ile Avrupa Otoyolu O-3/E80 üzerinden Çanakkale mevkine yolculuk yapıp, feribot kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel aracınız tercih etmemeniz halinde ise uçak yolculuğunu tercih ederek Çanakkale Havalimanı’na yolculuk gerçekleştirilip, burada yer alan servisler ile feribot iskelesine geçiş yaparak, feribot yolculuğu ardından Bozcaada Limanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bozcaada tekne turu programları, 10:30 itibari ile Limandan yola çıkış, İlk rota olan Mavria ve Mauna adalarına varış, teknede öğlen yemeği, yeni rotada yer alan Gökçe Adaları, Rüzgar Gülü, Akvaryum Koyu, Polante Feneri, dalış için özel koy ziyareti aşamalarını kapsamaktadır. 10:30 civarında Liman’dan tur teknenize binerek, Mavris ve Mauna adalarına ziyaret gerçekleştirirsiniz. Ardından Gökçe adalarını gezerek, Rüzgar Gülünde seyir gezisine katılma imkanı edinirsiniz. Akvaryum koyuna vardığınızda ise 50 dakikalık mola süresi boyunca denize girebilir ve güneşlenebilirsiniz. Tekneye geri döndüğünüzde ise geniş bir menüden seçim yapacağınız şık öğlen yemeğine katılabilirsiniz. Yemek ardından dans, müzik ve rehber anlatımı eşliğinde Polante Fenerine seyir gezisi yaparak, son durakta yer alan koyda su altı dalış etkinliğine katılabilirsiniz. Tüm rotalara yaptığımız ziyaretimiz ardından gün batımı ve müzik eşliğinde Bozcaada Liman alanına doğru geri dönüş yolculuğumuza çıkıyoruz.

Bozcaada tekne turu menüleri kapsamında ızgara balık, tavuk, köfte, salata, makarna, meyve tabağı, soğuk içecek, dondurma gibi seçenekler sunulmaktadır. Bu seçenekler arasından damak zevkinize en çok uyum sağlayanı tercih ederek, masmavi denizin üzerinde manzara eşliğinde bir öğlen yemeğine katılma imkanı edinirsiniz. Tekne turu kapsamında bir şeyler atıştırmak istediğiniz anlarda ise çerez ve meyve tabakları arasından tercih gerçekleştirebilir ekstra ödeme kapsamında çay ve kahve servislerinden yararlanabilirsiniz. Tüm yol boyunca ise rehber eşliğinde çevrenin tarihi hakkında bilgi edinme ve animatörler ile dans, oyun etkinliklerine dahil olma avantajı elde edersiniz.

Bozcaada tekne turu ücretleri ortalama fiyat değerleri kapsamında teknede ücretsiz öğlen yemeği, müzik ve rehber eşliğinde yolculuk, birden fazla koy ve sahil alanına ziyaret bu alanlarda denize girme, dönüş yolunda Fener’i seyir gezisi ile ziyaret aktivitelerinin tümünü gerçekleştiriyorsunuz.

Bozcaada tekne turu rezervasyon işlemleriniz nerede olursanız olun internette www.tekneveyat.com üzerinden kolaylıkla yapılmaktadır. Ayrıca telefonla yer ayırmak isterseniz 0 531 367 65 76 numaralı telefonumuzdan iletişime geçebilirsiniz. İkinci bir yöntem kapsamında ise tura katılmak istediğiniz günden birkaç gün önce Bozcaada Liman alanından tur teknesi personeli ile görüşme yaparak, rezervasyonunuz yaptırabilirsiniz. Rezervasyon işlemlerini birkaç gün önceden yaptırarak yoğunluk bulunana günlerde yer bulamama gibi bir probleme yaşama riskini ortadan kaldırabilirsiniz.

Sorunuz mu var?